Ezt 1 hónappal a Telekom osztalék után fizetik
Hát nem tudom de kicsit kevésnek tűnik főleg a mtelekomhoz viszonyítva!!!!
Az Igazgatóság javaslata az adózott eredmény felhasználására
Az Igazgatóság javasolja, hogy az Állami Nyomda „A” sorozatú névre szóló törzsrészvényeire
részvényenként 35 Ft osztalékot fizessen ki a Társaság a 2010. évi eredmény után. A javaslat
értelmében 517 813 ezer Ft összegű osztalék fizetéséről dönthet a közgyűlés. A Társaság birtokában
lévő saját részvényekre eső osztalék a részvényesek között arányosan kerül kiosztásra. Az
osztalékfizetés javasolt időpontja: 2011. június 22.
Equilor Befektetési Zrt.
Nagyot esett tavaly az Állami Nyomda profitja: hogyan tovább az osztalékkal és a terjeszkedéssel
Bár az árbevétel szintjén jól alakult a tavalyi év az Állami Nyomdánál (ANY) a nettó eredmény- és üzemi soron elmaradt a konszenzustól a negyedik negyedéves szám, amit elsősorban logisztikai költségek emelkedésével és az üzleti környezet ro...mlásával indokolt a társaság. A papíronkénti eredmény 60 forintra csökkent tavaly a megelőző évi 73 forintról, miközben az árbevétel emelkedés 22%-os volt ebben a periódusban. Az EBITDA 22%-kal esett 17.13 milliárd forintra. Szűkültek a marzsok is, ami egyértelműen az üzleti környezetben beálló romlásra vezethető vissza, pedig tavaly két jelentős megrendelést is kapott a társaság az államtól a választásokhoz kötődően, aminek a megismétlésére nyilván az idén nem lesz mód.
Egyelőre nem publikált a menedzsment semmit az osztalékpolitikával kapcsolatban és további akvizíciós terveket sem ismertettek. Igaz, a múlt hónapban zárult a romániai GPV Mail logisztikai társaság átvételi tranzakciója.
Az Állami Nyomda jövővel kapcsolatos kilátásai szempontjából fontos, hogy mennyire sikerül szabadulni a meglehetősen törékeny hazai piactól, ahol erőteljesen az állami megrendelésektől függnek a nyomdaipari forgalmak.
Ehhez kell a termelési oldalon a külföldi terjeszkedés, míg piaci szempontból minél több külpiaci megrendelés. A múlt héten a Mastercarddal közösen nyilatkozták, hogy mintegy 9 millió chipkártya rendelés érkezhet be hozzájuk, amely legyártására az ANY-nek bőven megvan a kapacitása, hiszen éves szinten akár 100 millió ilyen chipet is képes előállítani, de ritkán kell 40 milliónál többet eladnia. A cég közlése szerint afrikai partnerekkel is tárgyalnak és megrendelések várhatóak ebből a régióból is.
Miért? Azzal hogy jártál? Ha jól sejtem, akkor bukó volt.
Hümm...Hümm ...
Ezzel is úgy járnék mint az Émásszal ...
Brrrrrr ...
tavaly 700környékén akartam belevenni, valamiért lebeszéltem magam :S