Nemtom mi formálódik, de a forgalom még a szánalmasnak nevezhető szintet sem éri el.
Nemtom mi formálódik, de a forgalom még a szánalmasnak nevezhető szintet sem éri el.
Szvsz egy nagy háromszög formálódik.....30 ft-nyi elmozdulás elvárható belőle....
Erre csak azt tudom válaszolni, mint ez a drága asszony: "Ezzel kapcsolatban nem szolgálhatok információkkal" :-))
Na igen ezért csodálkoztam a pozitív hangvételeden.
Milyen átlagáron van MTel-ed pakkod?
Szerintem sehogy sem érdemes venni, én csak szeretném eladni :-)
Komolyra fordítva a szót, azért nem holnap fogják megvenni (talán még ma!? :-), addig még sok minden történhet. Én certit biztosan nem vennék belőle, hirtelen emelkedésre (a kicsit bicegős felvásárlási sztorin kivül) jelenleg NincsOka (Günther) a papírnak.
Pontosan ezt akartam írni, hogy aki tud olvasni (látom Te is tudsz Föncsi:-) a sorok között annak egyből az esik le, hogy ezt bizony vinni fogják.
Persze lehet ezt máshogy is értelmezni! (de az csak lárifári :-)
A hölgy azért fajsúlyosabb mint Nincsoka Günther és ennek ellenére nagyon óvatosan (de sokat mondóan :-) nyilatkozott.
Én ezekből a sorokbol is azt olvasom ki, sőt :-)
"P.: A pozíciók megerősítése már elkezdődött, a Deutsche Telekom megvásárolta a GTS Central Europe-ot, a cseh leányvállalatának kisebbségi részesedését is megvette és az akvizíciók sora akár még folytatódhat is. Milyen logikát követnek a felvásárlásoknál?
C.N.: A stratégiánk alapja, hogy integrált szolgáltatásokat tudjunk nyújtani. A GTS felvásárlásával a B2B szegmensben szerettük volna megerősíteni a pozíciónkat, elsősorban Lengyelországban és Csehországban. A cseh leányvállalat kivásárlása mögött hasonló logika rejlik, a rendszereink integrációja lényegesen egyszerűbben valósítható meg a 100 százalékos tulajdoni hányadunk birtokában."
Ezek jó hírek (kb. nem mondja ki, de sugallja) és szerintetek certiben érdemes MTelt longolni?
jól kiolvastad a sorok közt :)))
Tehát..... viszik majd a cafkát, ez már szinte tuti! Strong buy! :-)
Claudia Nemat, a Deutsche Telekom igazgatóságának tagja.
P.: Levonhatjuk ebből azt a következtetést, hogy akkor a Magyar Telekom kivásárlása nem szükséges, hiszen a magyar cég integrált, piacvezető pozíciókkal rendelkezik a mobil és a vezetékes szegmensben is?
C.N.: Ezzel kapcsolatban nem szolgálhatok információkkal, de azt biztosan kijelenthetjük, hogy a cseh leányvállalat kivásárlásából a Magyar Telekomra nézve semmilyen következtetést nem vonhatunk le, a helyzet teljesen más.
P.: Akkor máshogy kérdezem: Mi a logika abban, hogy nem vásárolják ki a Magyar Telekomot?
C.N.: Ismétlem, nem kommentálok találgatásokat. A Telekom csoport célja az, hogy integrált szolgáltatásokat nyújtson ügyfeleinek, ráadásul Európa szerte. Így igazából azt a kérdést kell feltennünk, hogy az adott lépések, például az akvizíciók támogatják-e a cél elérését.
Látom Te is igazi "befektető" vagy! :-) Most egy kicsit más "papírokat" figyelgetek, lassan talán lehet venni jóárasítva a wc papírokból, bár nemtom meddig lihegik majd túl az eseményeket...
307-es rést megnézheti néhány napon belül. 315-nél újra kezdeném a sörétezést.
"lehet hogy akkora dózis besugárzást kaptál, mint egy csernobili mentőalakulat!"
Amennyi eü. járulékot már befizettem, nekem jár is a nagy dózis! Rajtam ne spóroljanak... :-)
"Utólag hálás vagyok a magyar egészségügynek, mert nem kis zsét takarított meg nekem."
Csak óvatossan azzal a hálálkodással.....,lehet hogy akkora dózis besugárzást kaptál, mint egy csernobili mentőalakulat! A magyar eü. nem játék!
Korábban én is dobtam, aztán hét közben lestem, hogy hol szálljak vissza. Pénteken még bosszankodtam, mert délelőtt tüdőszűrőre kellett mennem, mire visszaértem, már elment a vonat.
Arra nem számítottam, hogy pont a hétvégén támad kedve Putyinnak katonáskodni.
Utólag hálás vagyok a magyar egészségügynek, mert nem kis zsét takarított meg nekem.
Sszameg
Az idojarast siman erzem de matyiban es ricsiben ulok.
Mondjuk legalabb nem otp
" most valahogy olyan rossz érzések törtek rám.....és nem elsősorban a telekommal, hanem inkább úgy a hazai piac egészével kapcsolatban."
Fiatalabb koromban jól megmosolyogtam az időseket, mikor azt mondták, hogy érzik a tagjaikban az időjárás változást......Így eljárt volna felettem az idő?!:)
Hát én meg eladtam pénteken 16xxx db-ot 334/335-ön... előtte 333-320 között bekosárkázva a lemenetben. Egész jól megy a teló-swing mostanában... ezért meggyőztem magam, hogy inkább nem is szeretnék beleragadni hosszúra ha nem muszáj. Nagyobb szórásnál majd ismét megsörétezem. :-)
A technikám roppant együgyü: Ahol TA-alapon jónak látom ott beszállok egy aprócska nyitó pakkal, általában 150-200 darabbal, aztán onnan beállok lefelé a könyvbe forintonként rendre növekvő darabszámokkal (200, 300, 500, 700, 900, 1000, 1100, 1200, 1400, 1600... stb.) oszt várok. Így mivel minden szinten általában a sor elején vagyok, így a hirtelen leszúrásokban is kapok... visszafelé meg a bekerem fölött 8-10 Ft-al dobom. Míg ennyire lent van az árfolyam, addig talán a kockázat is elfogadható ezzel a fajta sörétezéssel.
norvég alap is vette a telekomot:
Egyedül a Magyar Telekomot szeretik egyre jobban, a társaságban így már 1,94 százalékos részesedést birtokolnak. Amellett egyébként, hogy tavaly ez számított a legjelentősebb pozíciónövelésnek, már százalékos értelemben is ebben a cégben van legnagyobb részesedésük.
Mivel persze a Mol, vagy OTP kapitalizációja sokkal nagyobb az MTelekoménál, forintban kifejezve még mindig ebben a két vezető papírban parkoltatják a legtöbb pénzt, aztán a Telekomban majd pedig a Richterben.
Úgy tűnik egyébként, hogy aktívan követik a vállalati sztorikat – valószínűleg tanácsadón keresztül - annak ellenére is, hogy a norvég alap mérete óriási (840 milliárd dollár, vagyis több mint hat évnyi magyar GDP), és a világ minden tájáról részvények tucatját tartalmazza. A pozícionáltság ugyanis kísérteties módon képezi le az egyes vállalati sztorikat. Az OTP-t és Mol-t jelentős kockázatok lengik körül, miközben a Richterben rövid távon a költségnyomás és egyre magasabb értékeltség biztathatott pofitrealizálásra. A Magyar Telekomba viszont eközben már minden rosszat beáraztak, a szegmensben forr a felvásárlási láz, és még sztori is van a részvények körül.