komolyan el vagy tévedve....ujits fel legalább egy furdodet, aztán képbe kerülsz
komolyan el vagy tévedve....ujits fel legalább egy furdodet, aztán képbe kerülsz
noverrel nincs bér tapasztalata senkinek , én se fizettem nekik még azért, hogy mosdassanak. De ki az, aki elmúlt 5 évben legalább egy helyiséget nem újított fel??? Ezért epitoipari árakról mindenkinek van tapasztalata
túl rég voltál az iparban...én most epultem, együtt toltam heti 4 napon napi 14 órában az építkezést a munkasokkal és gyakran a fonokukukkel.
Jó segéd munkás nincs 1500 ft /óra alatt. Úgy csinál napi 9 órát,hogy nem szakad meg. Heti 6 napot dolgozik. Vagyis 220 óra havonta * 1500, tehát 330e. Szakmunkás start 2500 óránként. Attól mert vki segéd vki mellett, még nem segedmunkas automatikusan. Ahogy az én baráti példamban mondtam, csak 8 évet kihagyott. Ezért segéd. Ezért reális, hogy kicsit kevesebbet kap a top szakmunkás 3500*220 óra , tehát havi 770ezres jovedelménél.
Aki építkezik mostanában az jól tudja, hogy nem ilyen fenti baráti áron dolgoznak neki, hanem 40e ft / nap / fő. Na azt szorozd fel...
Nem lesz robot. Reg van 3d nyomtató, de Japánban is inkább csak reklám céljából készül vele ház...
Viszont tökéletes robot fules kapható 100 dolcsiert, ami 8 nyelven szinkron tolmács. Feleségem is nyelvtanar, de elismerte, sokkal hamarabb fogják őt robotok haszontalanna tenni, mint villany szerelőt...
Dehogy sértődtem meg :-) Majd holnap megpróbálom megfogalmazni a véleményem.
Egy utolsó poszt - mára:-) - a témához. Egy szociális otthonban jártam ma,ahol a pénzügyi vezetővel beszélgettem,aki kérdés nélkül kezdett az intézmény nehézségeiről beszélni, kitérve a dolgozók alacsony bérére is, ami kapaszkodjatok, felsőfokú végzettségűek részére is csak a garantált bérminimum.Igaz azt is elmondta, hogy lassan nem is lesz személyzet az intézményben.
Nem kell megsértődni!Én sem sértődtem meg mikor délelőtt beszkennelt bérpapírt kértél....,csak megjegyeztem,hogy milyen érdekesen működik az emberi psziché.Amúgy, nem először, de utoljára írom le, hogy ilyen állítást, hogy mindenki keveset keres,meg nem nőttek a bérek, én sosem állítottam.Legalábbis szerintem az építőipari szakmunkásoknak fizetett 3-400.000. Ft-os fizetés nem a keveset keres kategóriába tartozik,bár tagadhatatlanul alacsonyabb a nigger segédmunkásoknak fizetett 4-500.000. Ft-nál.
Ok, nem tudom semmivel sem bizonyítani. Akkor most mindenki keveset keres, csak én nem?
"Fehér minden."
Jó, azért teljesen nem...,de ez már egy másik téma.
Amúgy ma az ép.iparban, az utolsó csövesssel is kiváltatják a vállalkozóit és beléptetik a kata-ba.Így nem bért kell fizetni, hanem vállakozói díjat.Fehér minden.Ezt erre találták ki.
Nem ez a kérdés,hanem hogy akkor mitől válik hitelessé a közölt adat?
Boby! Épitőiparban bérpapír? Ezt gondolom a humor topikba szántad :-)
Amit még érdekesnek tartok a témával kapcsolatban az az,hogy amikor a nővérek,illetve más egészségügy idolgozók fizetéséről beszélünk,akkor bérpapír link kell,hogy elhiggyék az emberek,a cigányok 4-500-ezres bérét meg mindenki elhiszi bemondásra,meg mesélte az ismerős imerőse.
Úgyhogy az ép.iparban nyugodtan lehet azt mondani, hogy egy hónap alatt, gyakorlatilag annyit kell dolgozni, mint máshol kettő alatt.Így már,ha igazak is lennének a havi 4-500-as legendák,azok munkaidővel korrigálta éppen a felüket érik.
Tíz éven át volt közöm az ép.iparhoz.Ma már gyakorlatilag nincs,de azért némi rálátásom még igen, úgyhogy ezek a 400-500 ezres segédmunkás fizetések kamuk.Szakmunkások keresnek 300-400 között havonta, csakhogy ez gyakran úgy műxik, hogy reggel fél öt,öt körül mész el otthonról és este 6-7-8 körül érsz haza.Az utazást nem számítva pedig 10-12 órát dolgozol naponta.
nem kizárt, hogy 20év múlva nemcsak a kőműves, de a te melódat is veszélyeztetni fogják a robotok... kivéve, ha nagyon speckó területen tolod az ipart :)
20 év múlva robot lesz a kömüves, de az országban a diplomás egészségügyisnek, kutatónak, PhD-snak, tanárnak az a perspektíva, hogy kömüvesnek képezze át magát.
Országépítés folyik a javából.
Egy kollégám mesélte, hogy Váci építkezésen nyöszörögnek a cigó segédmunkások a 400 000 nettó miatt.
At kell kepezze magát komuvesnek. Egy fehérvári barátom barátja most jött haza kulfoldrol. Nem tudjuk, mire van bejelentve, de 500 nettot kap havonta a kőműves segedjekent. Van szaktudasa, kepzettsege, de 8 éve nem gyakorolta a szakmát.
Ausztriaban az EU-n belül az eü és dolgozóinak a helyzete a top felsoligaban van. Ez mindig is így volt, mikor 2000-2005 közt német kollégáim és egyetemi társaim voltak, akkor is több nemet orvos és nover hallgató kifejezetten azt célozta be, hogy Ausztriában dolgozhasson, mert annyival jobb a nemethez képest is a helyzet. Tehát ezt alapul venni teljesen irrelevans. Arról nem is beszélve, hogy ha Ausztriában élsz, a megélhetési koltseged a magyar kb duplája. Tehát felezd el az 1800-at, hogy a magyarral egyaltalan oszzehasonlithasd