Visszavettem 18575-ön
Még szerencse, hogy tegnap minimális nyerőben zártam.
ugyan dehogy kell nyereséggel eladni...bármennyiért, aztán majd azt is az elmúlt 8-12-xx évre fogjuk, megyó-fletó-bajnai a főgonosz, geczy orbán pedig a világ legrendesebb embere, tele önfeláldozó lézeres arrogánsokkal....
"imperial monetary forcesra és a pénzügyi körökre"
rajtuk kívül kevés szereplő van a tőzsdén, így komoly nyomás, hogy eladhatjuk a molt...
Tipikus fekete lovag történet lesz, egyezzünk ki döntetlenben.
"ha mondjuk a MOL elmenne"
Ott az a ha... gondolom nyereséggel is kellene eladni
Nincs ebben semmi furcsa, csak szokatlan lehet azoknak, akik megszokták, hogy elég pár liberálkommunista párt és már demokrácia van, mert megszűnik az állam.
Ebben a kijelentésben ugyanis semmi más nincs, csak az, hogy ne tessék azt elfelejteni például a manyup vagyon visszaszerzését kótyavetyéknek nevezőknek, hogy bizony ez a tétel is meg van, és adott esetben ez is egyfajta tartalék, mint ami az MNB-ben van, csak ez osztalék formájában pénzt hoz, azért meg uzsorát kell fizetni.
Magyarán szólva ez is egy nyomásgyakorlás az imperial monetary forcesra és a pénzügyi körökre, hogy vegyék észre, hogy mostanra teljességgel reménytelenné vált Magyarország bedöntése, mert most már bármerre nyúl az ORSZÁG, akkor pénz van a kezében és nem csak adósság és kiszolgáltatottság.
Az pedig, hogy állam egyáltalán nem bigott, az pont nem probléma, ez pont rugalmasság és ezt pont egy tőzsdei forumon kellene a legjobban érteni. Így például azt is, hogy ha mondjuk a MOL elmenne és ezzel párhuzamosan vagy 4-500 milliárd államadósság is, akkor annyival csökkenne az adósságszolgálat is.
Végre kapitalista módon gondolkodik az állam és tulajdonosként cselekszik, erre megszóljátok érte :) Ejnye-ejnye :)
szerintem van erre stratégiájuk, és többet tudnka a háttérben, mint amennyit mi látunk. Vityáék terveznek rendesen. és lehet, hogy csak jövőre adják el. pl január végén..majd meglátjuk.
Szintén erre gondolok, bár abban már egyáltalán nem vagyok biztos, hogy ugyanazon az áron min amennyiért vették.
Drágábban venni,olcsóbban eladni;ez megy nekik.Csak ez megy
szerintem ez pont arra vonatkozik, hogy ki fog törni a papper és jó áron túladnak rajta. rejtett üzi a sorok között. tutti ez lesz.
Mikor lepusztulnak a piacok majd és kell a pénz piszkosul akkor nem lesz probléma több ezer forintos veszteséggel kiszállni darabonként gondolom,de piszkos kíváncsi leszek hogy azt miképpen kommunikálják...mert ha állami kézben marad akkor nem nagyon izgatna senki hogy 22500 környékén lebzselne,de ez egyenlőre nem úgy fest.
Vityáék vállalhatatlanul garázdálkolkodnak :(
"A nemzetgazdasági miniszter szerint a MOL-papírok segítségével relatíve olcsón lehetne forrást bevonni, amennyiben a külső környezet romlása miatt finanszírozási nehézség adódna."
Így kell tőzsdézni. :)
http://www.stocklandyard.hu/blog/article/493172/Ha-kell-a-penz-eladja-a-MOL-reszesedest-az-allam kabaré, ha kell, akkor megveszi az otpt is..
gratula
Jövőhét csütörtökön szállj le róla. Addig lesz kis emelkedés. 1€ ha bejön. :)
égi megérzés :)
felszálltam a vonatra