Regisztráció Elfelejtett jelszó

BUX 1312

Re: nincs cím

#630503 Joker Előzmény: #630488

Igen de ez elsősorban az USA tőzsdéire igaz long irányban. A fejlődők estében (Oroszország, Brazilia) ugyanez short irányban van kifeszítve.

A pénznyomda fokozatosan évekre elnyújtva fog csökkenni, fokozatosan, ennek középtávon érezhető jelentős hatása nem lesz a piacra, emellett a kamatszint tartósan évekig még várhatóan alacsony lesz. Ezt jövőhéten Ben a piacoknak is sokadszorra hangsúlyozni fogja.

Ilyen kockázatot én egyelőre nem látok, miért is menne dollárba a tőke amikor alacsony arrafelé a kamatszint és sokáig az is lesz, ezzel szemben az USA tőkepiac az egyik leginkább felülértékelt a világ tőkepiacai közül.

Én azt várom pont, hogy az európai kilátások javulásával végre az EU piacaira is áramlani fog a friss tőke. Mert itt a piacok jóval alulértékeltebbek, mint az USA. Japán esetében amíg az adósságot a helyi háztartások veszik, akik szolidárisak a hazájukkal, addig tartósan hozamemelkedést nem várok.

Esés a múlt héten is volt és lesz is, az esést és az összeomlást javaslom élesen válasszuk el egymástól!

A Goldman jövőre is emelkedést jósol, ez ennek azért némileg ellent mond az ellentét analizisnek.

De remélem abban egyetértünk, hogy itt a 16 ezres MOL, vagy 35 ezres Ricsi, vagy a 350-60-as Telko nem azok a papírok amik fundamentálisan a javuló magyar makrók mellett jelentős beadásra esélyesek. (Még 11-12 ezres MOL prognózisokat is olvastam itt.)

Re: nincs cím

#630488 tozsdenyul Előzmény: #630485

eléggé komoly pozik vannak hitelből építve, ki van feszítve a piac, nehéz tovább emelkedni tisztulás nélkül

kockázatok mondjuk leáll a pénznyomda, nem veszi meg a kötvényeket, hozamok emelkednek, drágábban finanszírozható az államadósság, meg kell szorítani, tovább lassul a gazdaság, defláció, monetáris lassulás, deleveraging, további esést, mindezek együtt lenyomják az ingatlanpiacot, munkanélküliség nő stb...

Államadósságok nagy része dollárban van a fejlődő országokban, hozamemelkedés elsősorban japánban, PIIGS-ben lenne komoly probléma, Európából, Japánból tőke megy dollárba, dollár erősödik, adósság finanszírozhatósága még tovább romlik

de mindig oda lehet tenni ellentétes forgatókönyvet is, a kérdés mit hiszel, a piac mit hisz el :)

Kockázati pont, ha sokan nem tudják elképzelni az esést, és nem látnak kockázati pontokat.

A legerősebb érv mondjuk tényleg a Goldman Sachs, ők elég jól belövik magukat és olyankor általában meg is szólalnak :)

Re: nincs cím

#630485 Joker Előzmény: #630473

No és mik azok a kockázati pontok, ami miatt összeomlásnak kéne lenni? Fejtsétek már ki kollégák csak a tisztánlátást elősegítve!

Re: nincs cím

#630473 walex Előzmény: #630461

Igen, ez már túl gyanús. Ugyanez ment a válság előtt is, egyértelmű a párhuzam.

Re: nincs cím

#630342 tozsdenyul Előzmény: #630335

Belefér a mostani képbe, tehát kizáró okot nem látok...valahol szeptember-október körüli mélyponttal. De időben nem tudok tájékozódni, esnek amíg esnek.

Én várnék egy hegymenetet még ATH-ra, 1700-as S and P-vel egy ilyen komoly korrekció előtt (és akkor kb. jövő héten kifeneklik a mostani), de nincs nálam a forgatókönyv :)

Tény, hogy szept-okt fordulópontnak ígérkezik.

Re: nincs cím

#630335 Borska Előzmény: #630334

én speciel október közepe-vége magasságáig bele tudnék fantáziálni egy qrva nagy zuhét...

Re: nincs cím

#630334 tozsdenyul Előzmény: #630325

valahogy így, itt már lehet 0-ba húzni stoppokat, aztán ha igazán komolyan gondolják, akkor ez még csak a kezdet lesz a következő pár napban

Re: nincs cím

#630332 BudFox Előzmény: #630308

SP futures +0.20 % -ról le -0.40 % -ra egy "fontosnak" mondható adat kis változására...fix hogy nem normálisak ezek sem...

ideges a piac nagyon.

az pedig mire vezet?

Re: nincs cím

#630325 tozsdenyul Előzmény: #630321

nem azt mondom, hogy esni kell, de ha valaki esni akar, akkor az most kell tegyen az ügy érdekében :)

Re: nincs cím

#630321 tozsdenyul Előzmény: #630317

macinak ma le kell törni a bika szarvát, japán és jen pont fordulós helyen találják ma magukat...

és még egy apró érdekess…

#630317 Borska

és még egy apró érdekesség, szerintem Bét teljesítménye ismét kezd párhuzamba kerülni a kinti piacokkal,vagyis egy izmosabb korrekciós fázis idehaza is hozná a várt esést ( persze shortos szemüveggel a várt szócska )

SP grafikonján ótvar nagy rés tátong,és köztudottan eddig nem igen maradtak egy olyannyira likvid piacon mint usa, vagy forex nyitva rések, persze a betöltésének ideje kérdése, nem sejthető, de ott lebeg a lehetőség

1430 tátott szájjal várja a csártot

...kiderül

ez a menet egy felröppen…

#630308 Borska

ez a menet egy felröppent pletykának tudható be,ha az esés ideje eljött akkor ezt igen hamar visszaadják(ha nem jött el az nekünk shortban ,beza fájni fog ),amúgy érdekes ,sokat sejtető adat:

Meglepő drágulás az USA-ban

Májusban 0,5 százalékkal emelkedtek a termelői árak az USA-ban - jelentette az amerikai munkaügyi minisztérium. Jelentősebb mértékben drágult a benzin, a tojás, és az alacsonyabb kategóriába tartozó munkagépek.

...már pedig a fokozatos drágulás ( akkor is ha nem inflációs nyomásnak hívjuk :) ) felpörögve gyorsan véget vethet a FED áldásos munkássságának, ha pedig kiállnak a börzék alól....

Re: nincs cím

#630287 BudFox Előzmény: #630070

hát nem akart mégsem kifáradni ez a nyugat....sőt most 2 ponttal a tegnapi zárókori szintnél magasabban van az SP

nem akar itt most se esni semmi...csak felfelé vezet az út........csak hát megint nem tudják az emberek hogy a fák nem nőnek az égig ?

Re: nincs cím

#630070 BudFox Előzmény: #630068

32 kontraktus volt záróban..azért ez már több mint nevetséges....a forgalom teljesen eltűnt az egész BÉT -ről amúgy..ebben a 3 évben.

Re: nincs cím

#630068 Fornit Előzmény: #630060

Az lehet, mert egy kicsit ráadtam a hatira 800 felett :))

400-as kt a 200-as után, csak nem lesz rossz.

Re: nincs cím

#630059 BudFox Előzmény: #630043

a nyár ellenére mostanában USA ezeket a hihetetlen eséseket is nagy vehemenciával megveszi mindig...pedig sell in may and go away....vagy ez a lehallgatási botrány...vagy a FED eszközvásárlási program vége...stb.....

a befektetők csesznek az igazságra ? vagy a realitásra ?

Arról már ne is beszéljünk hogy csak a pénzpumpa és az USA katonai ereje artja még egyáltalán össze az országot...már régen csődbe mentek ...ekkora államadósságot képtelenség lesz visszafizetni...

senkit nem érdekel ez odaát....

Re: nincs cím

#630056 Frontin Előzmény: #630048

Egyelőre ez még csak az esés korrekciója, nem dőlt még mindig el a következő napok iránya egyértelműen. Sajnos marad a bizonytalanság, igazán fontos szintek még nem sérültek.