Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Re: nincs cím

tozsdenyul Előzmény: #630485

eléggé komoly pozik vannak hitelből építve, ki van feszítve a piac, nehéz tovább emelkedni tisztulás nélkül

kockázatok mondjuk leáll a pénznyomda, nem veszi meg a kötvényeket, hozamok emelkednek, drágábban finanszírozható az államadósság, meg kell szorítani, tovább lassul a gazdaság, defláció, monetáris lassulás, deleveraging, további esést, mindezek együtt lenyomják az ingatlanpiacot, munkanélküliség nő stb...

Államadósságok nagy része dollárban van a fejlődő országokban, hozamemelkedés elsősorban japánban, PIIGS-ben lenne komoly probléma, Európából, Japánból tőke megy dollárba, dollár erősödik, adósság finanszírozhatósága még tovább romlik

de mindig oda lehet tenni ellentétes forgatókönyvet is, a kérdés mit hiszel, a piac mit hisz el :)

Kockázati pont, ha sokan nem tudják elképzelni az esést, és nem látnak kockázati pontokat.

A legerősebb érv mondjuk tényleg a Goldman Sachs, ők elég jól belövik magukat és olyankor általában meg is szólalnak :)