Regisztráció Elfelejtett jelszó

Európai részvények

Raiffeisen bank

#878694 Koffein Előzmény: #878686

ilyenkor hogy viselkednek a számlavezető bankjaid? csőd, felvásárlás, vagy nem hatja meg őket? :)

Raiffeisen bank

#878686 matgab Előzmény: #878683

ma délután 2-kor bementem a Raffiba és megkaptam az új számlámhoz a Raffis bank kártyámat...

Persze, hogy ettől beszarik a piac...

TeamViewer

#878530 Koffein

b@xódjanak meg!!!! másfél év alatt, -70% -ot csinált... már csak röhögni tudok, hogy feledkeztem el erről a poziról :DDD


TeamViewer: Ismét csökkentette az előrejelzését a Teamviewer, amelynek következtében az árfolyam tegnap napközben jelentős mértékben esett vissza. Az árfolyam 25 százalék körüli mínuszban is járt, amely új történelmi mélypontot jelent az árfolyamban. Az elmúlt 6 hónapban több mint 50 százalékkal csökkent az árfolyam, miután már többször is csökkentette az idei évi előrejelzést a cég, amely részben a magas marketing költségeknek is köszönhető.


https://invst.ly/w8ljz

Northern Data

#878309 matgab Előzmény: #878205

https://amp2.wiwo.de/finanzen/boerse/rechenzentrum...

Mégiscsak úgy néz ki, hogy nem lett szeptember végéig auditálva a beszámoló, sőt büntető eljárás indul...

Ennek ellenére egész mostanáig pluszban volt ma is. Aztán most berottyant...

-29%...

épp függőleges zuhanásban...

Tegnap írtam, hogy be kéne shortolni.

Persze ha valamit beshortolnék, de nem tudom hol kell, az be is szakad...

Lufi

#878205 matgab Előzmény: #878204

nekem volt, de eladtam 73,5-nél. Most épp 75, de ez is mutatja, hogy már az eladásomat kövevtő +10%-ot sem tudja 2 napon belül validálni.. Az vmi brutál gyengeség jele!

Lufi

#878204 matgab Előzmény: #878186

Northern Data... Bitcoin bányász EU sztár cégnek lett kiálltva anno.

Aztán nem jelentek meg a 2020-as beszámoló számai mellett a 2021 negyedévesek sem

https://www.boersennews.de/community/diskussion/no...


Aztán azt ígérték, hogy szeptemberig közzéteszik az auditált beszámolót. Most szept 30 van és a cég kijött a 2020-as nem auditált számaival, amikben 16 millió Sales mellett 12m veszteséget mutatnak, de sok készpénz állományt... Azt írják a fórumon, hogy akviziciók hatása meg nem jelent meg a beszámolóban és a jövő évi sales terveik 100 milliós nagyságrendekről szólnak...

A csúcs ára 143 EUR volt, most 70, nem olyan régen beütötték 40-ig.

Ha tudja valaki hol lehet shortolni, akkor érdemes lenne, szerintem ez egy Wirecard lesz, annyi különbséggel, hogy a Wirecard-nak azért volt valós üzleti koncepciója...


Berlin

#878049 Koffein Előzmény: #877806

"A parlamenti választással párhuzamosan Berlinben népszavazást is tartottak, ahol megszavazták, hogy a lakhatási problémák csökkentése érdekében a város 226 ezer ingatlana kisajátítható legyen az ingatlanfejlesztőktől. A döntés leginkább a Deutsche Wohnen-t érinti jelentős berlini ingatlan kitettsége miatt. Az ingatlancégek nem örülnek a döntésnek, szerintük ez még rontani is fog az ingatlanpiaci helyzeten, hiszen csökkenti a beruházási aktivitásukat. A kisajátítást követően az ingatlanok tulajdonosa egy nem profit orientált közjogi alapítvány lenne."

Lufi

#877938 matgab Előzmény: #877930

Szerintem nem.

A logikus nekem a (8.21+3,58)/2 = 5.895 lenne. Hisz ha valaki tegnap vett 8,2-ért és ezért vehet még 3,58-ért még egyet, akkor végülis minden tulajdonos vehet még egy részvényt ennyiért.

Elvileg nem ért kárt senkit, max azt fogja kár érni, aki nem él a jogával.

No de akkor miért 6,4 az árfolyam??

Ennyire árazza be a piac valszeg, hogy megszabadulnak az állami pakktól és az igazgatóság adhat magának bónuszokat, részvényeket illetve felvásárlási célponttá is válhat akár a Lufi...

Lufi

#877930 Koffein Előzmény: #877884

akkor irány 4€ alá? :-/


Közel 25%-os eséssel zárta a szerdai kereskedést a Lufthansa árfolyama, miután a hét elején bejelentette, hogy 3,58 eurós jegyzési áron bocsát ki új papírokat, amiket a meglévő részvényesek jegyezhetnek le. Ez az ár kevesebb mint fele a hét elején látott 8,21 eurós piaci árnak. A Lufthansa a járványhelyzet alatt kapott 9 milliárd eurós állami kölcsönt szeretné visszafizetni az év végéig a forrásbevonás segítségével.