Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

#to_the_moon

#872546 Koffein Előzmény: #872537

arkos csak nem cicózik, palantirból jól bevásárolt a tegnapi tűzpárbajban :-/

ARKK05/11/2021BuyPLTR69608A108PALANTIR TECHNOLOGIES INC2,139,5110.1985
ARKW05/11/2021BuyPLTR69608A108PALANTIR TECHNOLOGIES INC667,3000.2116

#to_the_moon

#872537 Koffein

úgy néz ki, hogy megvették a mai napot... lehet, hogy a robotok BUYra állították.. :)

csakhogy egy párat említsek, a mai aljtól számítva plug +26%, spce 26%, palantir 18%, coinbase 10%, fastly 9%, nikola 10% és még lehetne sorolni...

Kroki

#872529 Koffein

ép a múlt7en néztem és le voltam döbbenve, hogy meghúzták ezt a pacskeros céget :-/ egyszerűen döbbenet...

https://www.portfolio.hu/uzlet/20210511/sokak-szer...

Először a bevételek várható alakulása mentén néztük meg a Crocs és a legfontosabb versenytársak részvényeinek árazását: összességében elmondható, hogy vonzó árazásról beszélünk az általunk vizsgált vállalat esetén, szintén jó választás lehet még például a Wolverine vagy a Deckers papírja, míg a legkedvezőbb áron a Skechers részvényei forognak. Ezzel szemben P/E alapon kimondottan drágának bizonyult a Nike papírja.

Ezt követően az értékesítések várható alakulása mentén is megnéztük a fenti vállalatok árazását: bár a grafikon alapján látszik, hogy az elkövetkező 2 évben az értékesítésből származó bevétel a Crocs-nál fog az egyik legdinamikusabban nőni, de ez a relatíve magas P/S rátát figyelembe véve már be lehet árazva a részvénynél. A Crocs mellett P/S alapon is drágának bizonyult egyébként a Nike, míg ebben a tekintetben is a Skechers részvénye tűnik a legvonzóbbnak.

Ami pedig az elemzői ajánlásokat és a célárakat illeti, kimondottan optimisták az elemzők a mindössze 4000 munkavállalót foglalkoztató Crocs részvényével kapcsolatban, a konszenzus alapján 17,3 százalékos felértékelődési potenciállal rendelkezik a papír, az elemzői célárak átlaga 127,8 dollár, míg a jelenlegi árfolyam 108,7 dollár. A vállalatot követő 10 szakember közül 7 vételre, 3 pedig tartásra javasolja a papírt, eladásra egyik elemző sem ajánlja a részvényt.

Az elemzők kimondottan optimisták a kilátásokkal kapcsolatban, kifejezetten az idei évet tekintve: bevétel és profit tekintetében is komoly szárnyalásnak lehetünk majd szemtanúi a szakemberek szerint 2021-ben. Az előrejelzések alapján az idei pénzügyi évben több, mint 47 százalékot tud erősödni a cég árbevétel soron, a lendületes növekedés vélhetően 2022-ben és 2023-ban is kitart majd, 2023 végére az árbevétel meghaladhatja a 2,4 milliárd dollárt. Az elemzők várakozásai alapján a 2021-ben 370 millió dolláros profitot fog elérni a vállalat, várhatóan ezen a soron is meredek emelkedést fogunk tapasztalni a következő években, a 2022-es pénzügyi évben már több, mint 467 millió dolláros adózott eredménnyel számolnak a szakemberek.




GEVO

#872511 matgab Előzmény: #872415

igazi stop kiszedős margin call-os szopatást láthattunk ma nyitásban a growth részvényeknél. Remélem ez volt az alja és innentől mehetünk to the moon with diamond hands...

GEVO

#872415 Bendeguz Előzmény: #872393

Látom jön a GEVO jelentés. Én úgy tudom, hogy még a szabadalmon és a Biden csapatában lévő lobbistán kívül nincs semmi kézzel fogható vagyonelem a cégben. Kibocsátások már voltak, legutóbb talán 8 dolláron. Brutál míniszt várok a jelentésben, de szerintem ez csak annyiban számít, hogy látjuk majd, mikor kell ismét kibocsátani. Előtte szokásuk rallyztatni, mert kis befektetéssel a nagy speki hívő tömeg jól felhúzza nekik. 3 dollár körül kezdem el újra venni, 2 alá nem szabadna menni. Pénzügyek meg szerintem lényegtelen, nem szabad még semmit se matekozni. Vélemények?

lelővik a reddit forradalmat

#872388 Koffein
"Az amerikai értékpapír felügyelet alaposan vizsgálja, nem kell-e drasztikusan megváltoztatni az online tőzsdei kereskedésre vonatkozó szabályokat, miután az év elején kisbefektetők egy csoportja alaposan megleckéztetett egy csomó hivatásos befektetőt."

https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/robinhood-games...

ibm

#872375 Fornit Előzmény: #872373

Bezos kipakolt a napokban 2,5 billióért, kijött a hír, amazon zöld maradt a tegnapi erősen piros tech napon is.

ibm

#872373 Koffein Előzmény: #872368

insiderek folyamatosan adnak, főleg zuckerberg, meg bezos... nem is értem, hogy honnan van annyi rv-e pl zucki gyereknek, amikor azt jelzi a finviz, hogy shares total 0

Roku

#872367 Koffein Előzmény: #872364

Ha jól rémlik, az én voltam :) Bocsi! szarul is érzem magam, hogy lebeszéltelek... és amint látod, még mindig nem értem, hogy mire fel veszik ennyire ezt a kütyüt? ezeregy féle van belőle, sőt már az újabb tévékbe is benne van, hogy eltudod érni a szolgáltatókat wifin keresztül.. még venni se kell ilyen kütyüt... érthetetlen :))

Ebből is jól látszik, hogy nem kell másra hallgatni, ha van egy megérzés, egy ötlet, bele kell venni. Max meghallgatjuk a mások véleményét, osztunk, szorzunk és azt csináljuk, amit mi jónak látunk :)

Roku

#872364 matgab Előzmény: #872328

Ne is mondd! Azt hiszem én írtam róla itt elsőként, de akkor 17 USD volt , de lebeszélt róla valaki, hogy ez is egy a sok közül,semmi extra...

ibm

#872362 Koffein Előzmény: #872348

1 millió helyett 266e és az indexek "még" zöldben :))

"Nagyon gyenge munkaerőpiaci adat érkezett ma nyitás előtt, az NFP szám csak 266 ezres növekedést mutatott, holott áprilisra 1 millió főt várt az elemzői konszenzus. A munkanélküliség közben 6,1 százalékra emelkedett a várt 5,8 százalékra történő csökkenés helyett, ami szintén igen gyenge."

#ToTheMoon :P:D XD :D

Alright guys, everything is on sale one last time before EoY. Picks for Q4,  potential gain, and why? : CryptoCurrency

ibm

#872348 Koffein Előzmény: #872329

nem várnék óriási mozgást, amint látjuk intézményiek, meg hedge fundok visszahúzódtak... a finvizen is ezt látni, small traders üti a hedge fundokat...

Roku

#872328 Koffein
Ezt a Rokut nem kicsit néztem be... habár máig nem értem, hogy mivel tud többet, mint egy apple tv, google chromcast, vagy a xiaomi mi box s társai... :-/


"A Roku streaming platform részvényei emelkedtek csütörtökön, miután a vállalat beszámolt első negyedéves eredményéről. A San Jose-i székhelyű vállalat az első negyedévre részvényenként 54 centes nyereségről számolt be. A bevétel elérte az 574,2 millió dollárt, amely 79%-kal nőtt éves szinten. Az elemzők részvényenként 13 centes veszteségre számítottak 491,6 millió dolláros bevétel mellett. A társaság egy évvel ezelőtt 321 millió dolláros árbevételt jelentett. Ha így folytatja a Roku az idei lehet az első nyereséges éve a társaságnak. Tegnap a vállalat részvényei 6,6 %-os mínuszban zártak, ám jött a jelentés és a zárás utáni órákban 9%-ot erősödött a részvény árfolyama."