Regisztráció Elfelejtett jelszó

matgab részvényei

path

#871634 Koffein Előzmény: #871631

Biden miatt szakadt be, a gazdagabb befektetők 43,4% adót fizetnének, erre sitty sutty eladási hullám indult...

path

#871631 matgab Előzmény: #871628

19:08... Nem birtam idegekkel tovabb és vissza vettem az Array-t...

19.10- beszakad az egész usa tőzsde...

path

#871628 matgab Előzmény: #871625

volt egy nagyon régi lengyel részvényem , rank progress.

Kb. 10 évig tartottam, ősz körül adtam el az utolsó darabokat.

Ma +40%-ot ment...

Ez lesz a következő Gamestop? (Amit szintén vagy 5 évig tartottam, és szintén kb 80% minuszban adtam el...)

nndm

#871536 matgab Előzmény: #871491

Hogy erre rágyere, ahhoz össze kell rakni az információkat.

Az ARK Space alap most vásárolt be az ARK Printből jó nagy mennyiségben. Cathie Wood el is magyarázta, hogy miért, de én azt nem olvastam el. De gondolom, hogy az űr projektekhez elengedhetetlen a 3D nyomtatási technológia, hiszen az űrben történő bármilyen meghibásodás vagy igény esetén nincs egy TESCO vagy egy gyár, ahonnan lehetne bármit beszerezni a chipektől kezdve a hajtómű alkatrészekig. Ezért kell oda majd 3D printer, hogy csináljon amire szükség van.

És hogyan fogja a 3D printer kitalálni, hogy mit hogyan tud legjobban legyártani? Nyilván mad öntanuló technológia kimaxolásával.

Ehhez még azt kell látni, hogy az NNDM igazgatósága csupa katona- vadászpilóta. A legkiválóbb rutinos vadász pilóták szoktak lenni az űrrepülő pilóták.

Ergo ez nem egy sima 3D cég és nem véletlenül toltak alá 0 árbevétel mellé 1,5 milliárd dollárt!

Ehhez hozzá kell tenni, hogy általában a hadiipar mindig a csúcstechnika és a hadiipar fejlesztései kapnak egy idő után civil vonalat.

Itt az űriparban nagyon úgy tűnik, mintha a polgári vonal (gazdasági kényszer) erőltetné a fejlesztéseket, de azt is látni kell, hogy egyre éleződik a konfliktus helyzet a kínaiak az oroszok és az usa között. Kínának egyértelműen űrfegyverkezési tervei vannak, tehát az USA sem akar majd lemaradni.

Itt nagy dolgok lehetnek még, de nyilván most a tőkepiaci helyzet nem a legkedvezőbb...

nndm

#871491 Koffein Előzmény: #871467

nem is értem, hogy egy 3D nyomtatással foglalkozó cégnek, minek kell gépi tanulással foglalkozó cég?

nndm

#871467 matgab Előzmény: #871462

Lekonyult megint...

Iinkább kidobtam az egészet 7.32-n még a vásárláshoz képest pozitívban, mert nem akartam azt csinálni, mint a 10 USD-s vásárlásaimmal...

nndm

#871462 matgab Előzmény: #871274

na végre megindult felfelé ez a ribanc, már nagyon ideje volt, nagyon lenyomták előtte... Torkig voltam vele!

nndm

#871274 matgab Előzmény: #871210

persze bazzeg, hogy a tegnap amikor gondolkodtam, hogy az eladásom után agyonvert (ez már önmagában nagyon furcsa) cégeim közül melyiket vegyem vissza, akkor nem az Array-t vettem vissza, ami ma +5,8%-on nyitott, hanem az NNDM-et, ami minuszban 2%-ban nyitott.

nndm

#871273 matgab Előzmény: #871258

Nem úgy van az. Sima liba , hogy a covid egyrészt velünk marad. Nemcsak maszkot gyártanak, hanem még néhány más védőfelszerelést is, sőt épületek szigetelésével vagy mivel is foglalkoznak.

https://seekingalpha.com/article/4418512-alpha-pro...

Az egy dolog , hogy a management nem veszi a részvényeit, sőt eladta ami nem jó jel, de amúgy a céget egész jól managelgetik. Egy ilyen kis gyártó cégben pedig ha ennyi cash összegyűlik, akkor egy értelmes cégvezetés az különböző hatékonyságnövelő beruházásokra fordítja.

Tehát ha jól fektetik be a pénzt, akkor a jó eredmény tartós lehet. Biden házépítési és infrastrukturális beruházásai is lendületet adhatnak a cégnek...


nndm

#871258 Bendeguz Előzmény: #871151

APT? Olvasom, hogy nagyon utálják a befektetők a vezetőséget. Mi ebben a biznisz? Vége lesz a covidnak, pénzt kiosztják magunknak jutalomként és megy vissza az árfolyam 3 dollárra