Regisztráció Elfelejtett jelszó

Adózás jövedelem/veszteség bevallása

burkolt emelések, barba-trükk, hüpp, hüpp, hüpp ..

#1493918 matgab Előzmény: #1493914

Attól még indexálhatnák, ha már anno meghírdették...

Vagy töröljék el a pitsába és akkor egyszerűbb lesz a bevallás...

Engem tavaly még a NAV-hoz is behívtak SZJA ellenőrzésre, mert a gyerek utáni SZJA kedvezmény annyira unortodoxnak tűnt...


burkolt emelések, barba-trükk, hüpp, hüpp, hüpp ..

#1493914 Koffein Előzmény: #1493911

azért nem indexálják, mert megmérték és akiket felsoroltál nem egyebek, mint kerekítési hiba a szavazópapíron..

burkolt emelések, barba-trükk, hüpp, hüpp, hüpp ..

#1493911 matgab Előzmény: #1493905

engem az idegesít, hogy a kedvezmények soha nincsenek indexálva...

Az marad gyerek után ugyananyi, mint 10 éve.

A tartós fogyatékosság után járó kedvezmény az is 5000 forint most már lassan 20 éve. Mi volt 20 éve 5000 ft és mi ma?

Vagy ott vannak az önkéntes nyugdíjpénztár stb kedvezmények meg egyéb kedvezmények. A családi pótlék stb stb.

Ezeket miért nem indexálják automatikusan úgy, mint a képviselők fizetését? Vagy legalább ahogy a nyugdíjakat?

SZJA és SZocho részletre

#1493471 TrendMan Előzmény: #1493468

Hát szerintem erre csak egy NAV-os tud biztos választ adni, de elsőre én is erre gondoltam.

SZJA és SZocho részletre

#1493468 Tapasz

Sziasztok!


Április végén, 24-én beadtam az adóbevallásomat úgy, hogy az SZJA és SZOCHO befizetésénél 12 havi részletet kértem. Az első részletet befizettem az adóbevallás beadásakor. Most megnéztem a bevallásomat az EBEV EFER-ben, azt írja ki, hogy a befizetett összeggel megegyező túlfizetésem van.

Jól gondolom, hogy mivel május 22 a határidő, ezért hiába áprilisban fizettem be, majd csak május 22-ig könyvelődik le, és a következő részletet majd csak június 22-ig kell befizetnem?


Köszi a segítséget.

leegyszerűsített adóbevallás / NAV ?

#1492576 TrendMan Előzmény: #1492574

Ksz

Nem gondoltam, hogy ez a folyamat már ott tart, hogy értesítőt se küldenek.

De tényleg ott van ,-)

leegyszerűsített adóbevallás / NAV ?

#1492574 Koffein Előzmény: #1492572

én sem kaptam értesítőt, de már elkészült. szerintem, az eszja.nav.gov.hu -ba belépve ott lesz.

leegyszerűsített adóbevallás / NAV ?

#1492572 TrendMan

Én vagyok elmaradva és idén a NAV nem készít automatizált és leegyszerűsített adóbevallást, úgy mint az elmúlt években?

Vagy én vagyok a kivétel és valamiért még nem kaptam meg?

Esetleg jóval később küldik?

Gondoltam legkésőbb a bolondok napjára megérkezik, de mégsem.

Bárkinek bármi infó?

TBSZ feltörés

#879106 matgab Előzmény: #879095

nem olyan egyértelmű, hogy melyik részét kérdezed.

Egyrészt van egy 2016-os TBSZ-ed. Azon az elmúlt 5 évben elértél valamekkora nyereséget, amit ha feltöröd év vége előtt, akkor le kell adózzál.

Lesz pénzed- az simán átvezetésre kerül a normál számládra.

Illetve lesznek részvényeid. Ott a részvények visszakerülnek a normál számládra, a kérdés azok számított beker értéke lesz a normál számládon. Az új beker érték a lezáráskori piaci ár és a beszer ár közül azt hiszem a magasabb lesz.

17. Milyen bekerülési ár realizálódik a TBSZ feltörése esetén, amennyiben értékpapír is található ezen számlán?

    A szerzéskori, ún. bekerülési érték és a feltöréskori piaci érték közül a magasabb érték kerül számításra.

https://www.ersteinvestment.hu/hu/tbsz_jogszabalyi...

https://randomcapital.hu/gyik2#Tart%C3%B3s%20Befektet%C3%A9si%20Sz%C3%A1mla%20(TBSZ)

TBSZ feltörés

#879095 Tapasz

Sziasztok!


Lenne kérdésem a TBSZ-el kapcsolatban, amire nem találtam választ.

Pl. van egy 2016-os TBSZ számlám, amin van pénz és részvény (mondjuk CB Béta) 2900 Ft bekerülési értékkel. Ezt a számlát most feltöröm, a pénz és a részvények a normál számlámra kerülnek.


Ezt követően, ha eladom a részvényeket 2300 ftért, akkor a keletkezett veszteség jövőre már szembeállítható az ez évi nyereségemmel?

Én még belevenném a hely…

#876594 walex Előzmény: #876593

Én még belevenném a helyében a lakáskiadás utáni SZJA-t is. :)

Ezt még senki sem tudja szerintem.

Gondolom, majd 2021. dec. 31-én 23:59-kor megjelenő Közlönyben benne lesz.

Sziasztok! A főnök által…

#876593 Csusza

Sziasztok!

A főnök által belengetett jövő tavaszi szja visszatérítés vajon a tőkepiaci jövedelem utáni adóra is vonatkozik?

Szja-ként kell megfizetni,de ugye nem munkából származik.

Adó befizetés probléma

#875460 Spade Előzmény: #875458

szerintem ezek nem szabályozott tőkepiaci termékek, de esetleg meg lehet próbálni kimagyarázni, és persze el lehet titkolni, meg be tudják csomagolni valami alapba ha megteszik, és ha ezek nem sikerülnek, a 15% mellé ráugrik a szocho

Adó befizetés probléma

#875458 matgab Előzmény: #870736

pinksheet-es részvények hogyan adóznak itt Magyarországon?

A Pinksheet (OTC) részvények (Seadrill) normál tőzsdei piacnak minősül?

Adó befizetés probléma

#870736 Tapasz Előzmény: #870730

Megoldódott. Az internetes vásárlási limit volt kevés. Köszi a segítséget.