Azért szerintem ezeknél vadabb példákat is lehet hozni, amelyek nem 50 évesek, hanem akár 10-20 évesek és emiatt a disszonancia sokkal szembeszökőbb.
Ez amolyan kis vasárnapi poszt, betöltendő a vasárnapi 'uborka-napot'.
Ezek a reklámok egyébként teljesen ártatlan, szocialista termékek, ma már inkább jópofának tűnik.
Nekem az tetszik bennük különösen, hogy egy kis történetbe próbálja mindegyik beleágyazni a termék-vásárlási helyzetet:
Ilyen ma már alig van, vagy olyan reklámokkal találkozunk, hogy
1) Mi ezt nektek gyártjuk, nem is pénzért, hanem puszta szenvedélyből
vagy
2) Te ilyen vagy? Te azt akarod? Utaznál? Meggyógyulnál? etc.
Akkor vedd meg ezt a terméket.
...
Ezért aztán a mai reklám-éra sivár sivatag a néhány évtizeddel ezelőttihez képest.