Regisztráció Elfelejtett jelszó

matgab részvényei

Short

#862369 matgab Előzmény: #862357

Idén most negyedszer vagyok a Balatonon. Az első két alkalommal mar a 2. nap utan visszajottunk, annyira szar volt az idő. Harmadszor egy het alatt volt egy délután, amikor tudtunk fürödni a Balcsiban.

Most epp szakad az eső. Közben a haverjaim küldik az üzeneteket, h biztos itt vagyok a Balcsin, húzzak mar haza...

Short

#862351 Koffein Előzmény: #862349

jaaaj de gonosz vagy :))

mond csak nyugodtan, nézd a jó oldalát, lehetőséget biztosítana neked a bővítésre, nekem a jó beszállóra, Matgab hígítana... win win ;)

Short

#862348 Koffein Előzmény: #862346

fb-t is hogy elbasztuk, tuti téptük a szánkat, már ne mis emlékszem, oszt most hol van? idegeltük magunkat rfv-vel, sdrl-el, meg fene tudja milyen selejt cégekkel... 10es évek elején all in fb-be, netflixbe, képernyő kikapcs, 5 év múlva bekapcs úgy 18 magasságában és még a 4ig ralit is meglehet volna játszani... áááh de szép lett volna :)

kérdés, hogy mi lesz a 20as évek sztárja, ami 10-20-50-100 szorozhat...

Short

#862346 matgab Előzmény: #862273

RAnk Progress-től bő 10 év után megszabadultam... Kár, hogy nem Amazont vagy Apple-t vettem akkor (Netflix meg FB még nem is volt akkor a tőzsdén...)

Short

#862273 matgab Előzmény: #862188

Igazából borzalmas azt nézni, hogy ha eladtam volna a 4IG-t tavaly júl 9-én, és vettem volna helyette Teslát, vagy más FAANG-ot, vagy Docusign-t vagy bármilyen fostalicska usa részvényt, akár a csődbejelentésük után Hertzet vagy Luckin Coffee-t, vagy tényleg szinte bármi fost (na jó az olajipari részvényeken kívül), akkor is simán meg lehetett volna 2-10-szerezni már a vagyonomat. Simán nem kellene már dolgoznom. Ehelyett itt szopok és tartom a shortomat ami az istennek sem akar bejönni.

Még jó, hogy nem az USA-t hanem a BUX-ot tolom...


Közben meg látom az utcákon a Porsche-kat, Lambokat, és egyéb luxus autókat és arra gondolok, hogy na ezek vagy adót csaltak, vagy vettek valami fos részvényt, amivel meggazdagodtak. Meg vannak ezek a centes részvények.. Facebook-on is van egy csoport , akik utólag mindig beírogatják, hogy ők látták, ez egyértelmű volt, hogy ki fog törni... PErsze el tudom képzelni, hogy van 50 részvényük, amiből naponta 1 kitör, és van pár ami meg gondolom bezuhan, hiszen, ha minden bejött volna és csak azokat csinálják, amikről posztolnak, akkor már tényleg milliárdosak lehetnének... De akkor meg nem posztolgatnának, hanem élveznék a fehér homokot a karib térségben és masszíroztatnák magukat a venezuelai menekült masszőrlányokkal egész nap...

Tiszta Fomo érzés, hogy többet nem lesz ilyen lehetőség a tőzsdén... Persze a Fear and Greed is már 75-nél van...

Talán ez az egyetlen bíztató, hogy elfogytak a shortos emberek (ami miatt még pont féltem áprilisban, hogy mindenki esést várt (utólag jogosan féltem)...

De az is igaz hogy az USA nyomtatott 3 trilliárd dollárt, miközben a GDP visszaesése csak ennek töredéke... Ergo nem véletlenül esik a dollár- bár a pénzmennyiség növekedéshez képest még mindig csak enyhén... Be fog indulni ez a kva infláció, az látszik. És ha infláció jön, akkor az nem tesz jót a shortoknak...

Meg most vagyok lakás eladásban is. Amilyen peches vagyok, eladom a lakást és megindul a hiperinfláció...

Short

#861715 matgab Előzmény: #859004

Erste:
"a dollár zuhanórepülésbe kezdett a főbb devizákkal szemben: köszönhetően az alacsony kamatoknak és annak a várakozásnak, hogy az amerikai kormányzat és a FED további gazdasági ösztönzőprogramokat vezet be a gyenge amerikai makrogazdaság miatt. Ez pedig újabb likviditásbőséget okozhat a dollárban és tovább süllyeszti a reálkamatokat. "

blablabla...

matgab komment május 6: USD vétel , HUF eladás

Na ez a valódi ok.

Short

#861615 matgab Előzmény: #861600

Hozom a formám. Akik velünk jöttek "nyaralni" nagyon rutintalanok és csak nyári ruhát hoztak. Most reggel elmentek a ruhaboltba, hogy meg ne fagyjanak...

Pedig idén ez eddig a legszebb idő, amit kifogtam a Balatonon, most először nem megyünk fel félidőben, mert most végre nem fúj az eső vízszintesen a pofánkba és melegebb van, mint 10 fok... Pedig már kétszer voltam idén nyáron (!) a Balcsin.

Short

#861605 Fornit Előzmény: #861601

Délelőtt úgy láttam az M7 is bedugult a Balaton felé. Rögtön tudtam Matgab már elindult. :)

Short

#861601 picirigo Előzmény: #861600

Messze élő barátaimmal, minden évben 1 hétvégét eltöltünk (végig iszunk) egy itthoni nyaraló helyen. Hát strand ebből már nem lesz :)))! Köszönjük!

Short

#861600 Fornit Előzmény: #861489

Reggel egy darabig elcsodálkoztam, hogyhogy ilyen őszies az idő, aztán eszembe jutott ez a hozzászólás.

Short

#861489 matgab Előzmény: #861425

Időjárás előrejelzésem szerint a Balaton környékén csütörtöktől vasárnap délelőttig elromlik az idő, mert idén harmadszor is lemegyek. (az eddigi ket alkalommal mindig félidőben hazajöttünk ítélet idő miatt) Valamint mivel Olaszorszagba terveztem nyaralni menni jul vegen, ezert biztos el fogjak rendelni a karantént az odautazokra is..

Short

#861425 matgab Előzmény: #861424

Ez a másik, aminek örülök, hogy nem teljesült...

2020.06.08.BUX2012HUFNormálVételX38 050-2020.06.08.VisszavontÜzenet

Short

#861424 matgab Előzmény: #860104

ezt a Rank Progress részvényt idestova 10 éve tartom és még 6 PLN felett vettem meg...

NévDátumTranzakcióDbÁrÉrtékTeljesült dbÁtlagárStátuszSzámla
Rank Progress jún. 25. EladásX1,26 PLNx0Lejárt

Normál


Most jún 25-én adtam be egy eladási megbízást, hogy kikúrom a fenébe...

júl 10: napi mozgás: +27%...

IGazi matgab-os megérzés volt, szerencsém volt, hogy aznap nem nyúltak fel érte, most enném a kefét...