Regisztráció Elfelejtett jelszó

Magyarország

50 vs 30

#861414 Koffein Előzmény: #861410

Szerintem, Karigerinek csak egy eszköz az apja halála, hogy átnevelje az embereket a biciklire. Ezért nem tüntették el a biciklisávot. Bármikor megy az ember a körút fele, pl a Petőfi hídtól dugulás van, oszt a Mester utcától már csak araszolás. Úgyhogy a körút egyes részein, nemhogy 30al, de 20al se lehet menni. ugyanez üllői út, vagy a nagykörút stb...

úgy gondolom ez lenne az elképzelés https://g7.hu/elet/20190905/oslo-peldajan-elkepzelheted-hogy-milyen-lenne-a-setalo-budapest/

mivel nem meri egyből meglépni, ezért átszoktatás / népnevelés van. egyszer megunják az autóba xopást és átszállnak bringára, rollerre, vagy tömegközlekedésre...

amúgy nem tudom mi van..…

#861411 Ibiza

amúgy nem tudom mi van.. senki nem dolgozik?
9-19óráig mindenfelé rengeteg ember, autóval gyalog..
De nem csak Budapesten hanem országosan.

50 vs 30

#861410 Ibiza Előzmény: #861406

30al nem is tud menni az autó. Olyan sebesség ami egyik sebességfokozatnak sem jó. Megint a baromság.

Feltételezzük azért megy valaki autóval mert ez a praktikus, egy felnőtt ember döntése.

Egy modern autó pár méteren megáll 50es sebességnél.
Ráadásul a modern autókban olyan felszereltségek vannak amik a hibák nagy részét is korrigálja Pl. gyalogosfigyelés vészfékezéssel..
Egy baleset mindig 3részből áll, egyik és másik fél hibája és a körülmények, ezek valamilyen aránya.


A nagyváros egy szoros társadalmi együttélés, vannak szokások, társadalmi elvárások, konszenzusok, közösen kialakított szabályok. Ezeket nem lehet nem érdemes felborítani.
Egyszerű, vannak szabályok be kell tartani, aki nem tartja be azt büntessék meg. Nem kell újakat kitalálni ostobáskodni.
Az életszerű és értelmes szabályokat tartják be az emberek amik beleilleszkednek a fentiekbe.


Karigeri zsigerből utálja az autókat. mert állítólag apukáját elütötték, A hátteret sem tudjuk, zebrán ütötték el? tilosban ment át? Ittas volt? nincs is jelentősége szomorú de ki a f..t érdekel, dolgozza fel és csinálja a dolgát, mint más rendes ember. Budapest élő város.
Emberek dolgoznak, vállalkoznak, tanulnak szórakoznak, kell az élelmiszer- és áru utánpótlás, energiaszolgáltatás, egyéb közművek. És még vannak turisták ingázók, átmenők közel millióan. Vannak esküvők temetések, születésnapok, születések, keresztelők... jönnek kezelésekre.. termelik a pénzt.
Baromarcnak azért ezekkel tisztában kellene lenni. Nem mindenkit visznek a munkába nínós kékfényes autóval, majd ültetik az utólsó 100m-en bringára. Meg kellene tanulnia mi az a munka és naponta időben munkába járni, akkor nem érne rá nyavajogni a kisb..i. Meg kellene tapasztalni azt amikor nincs előjog, hanem be kell állni a sorba és kivárni azt.

Megy a baromság minden szinten.

zsidó cigány fekete akar a "fehéreken" bosszút állni, revansot venni. Számonkérnek és tesznek olyat amit sérelmeznek x2, és egy másik generáció vagy egy egy egyén tett. Én magamért felelek senki más helyett nem.
Olyan embereket engednek rá az európai keresztény kultúrájú társadalmakra akiknek nem azonosak a társadalmi normái, akik nem tesznek hozzá semmit az adott társadalomhoz, terhelik a jóléti rendszert és semmit nem termelnek vissza.
Euban világi élet van, szabad vallásgyakorlással de keresztény szokásokkal értékrenddel, az jöjjön ide aki be tud illeszkedni és alapból elfogadja ezt. Olyan akarjon itt élni aki része tud lenni az adott társadalomnak, teljesíti kötelességeit amikkel jogokat kap.
Akinek nem tetszik ez mehet tematikus helyekbe, országokba, kibucokba, kommunákba.







50 vs 30

#861406 Tapasz

Ezzel majdnem mindenki tisztában volt:

https://index.hu/velemeny/olvir/2020/07/10/sebesseghatar_forgalomcsillapitas_matematika/

A fentiekkel kapcsolatban csak az a baj, hogy 30-nál is előfordulhat, hogy nem tudsz megállni, ezért azt fogják mondani, hogy ha 20-al mész, akkor még hamarabb megállhattál volna, sőt ha 10-el mész...

Arról már nem is beszélve, hogy ha még néger is a kisgyerek :-) (jó, hülye vicc volt)

De lehet, hogy jobb, ha kocsiba se ülsz, és akkor a gyerekek az utcán is tudnának focizni.

Volt már olyan is, hogy a gyerek szánkóval fának ment és meghalt. Tiltsuk be a szánkót, vagy csak hegynek felfelé lehessen szánkózni?

nem kellenek társak. Saj…

#861402 Ibiza Előzmény: #861344

nem kellenek társak. Saját vagy családi cég. (nem úgy, hogy minden rokon fizetést kap, hanem tiéd a cég de benne van a tulajok között a családod. Csak példa: Mondjuk alakít 3 fiatal egy céget, befutnak, dől a pénz 3an 3féle képp fogják gondolni a továbblépést. A nős ember ki akarja venni a pénzt mert asszony rágja a lelkét a lakásért, a másik gyógyegér utazni nőzni akar mert soha nem volt rá módja, kell a menő autó, te úgy gondolod vissza kellene forgatni a cégbe később több pénz jöhessen. Soha nem lesz egyetértés.
Különleges intelligencia és konstelláció kell ahhoz, hogy a vezetői feladatok fel legyenek osztva, és mindenki maximálisan megbízzon a másik tudásában. Egyik pénzügyi véna a másik az műszaki ember, a harmadik az inkább megnyerő és marketing.

Csináld meg a céget és alkalmazd vagy bízd meg a majdnem társaidat, fizesd ki őket keress a tudásukon.

a többi a vállalkozás topikban lesz.


köszönöm! nálam ezek egy…

#861344 Bendeguz Előzmény: #861293

köszönöm! nálam ezek egyelőre fellángolások, épp most hűtötték le a kedélyeket a leendő társaim, még nem érett meg a helyzet :)

csapj bele. Vállalkozás …

#861293 Ibiza Előzmény: #861252

csapj bele. Vállalkozás topikot olvasgasd. Majd összefoglalok ott pár dolgot. Ha bármi kérdés van szivesen segitek. 1993ota vállakkozom cégesen, amugy kb 1987 óta tán.

köszönöm a segítséget! e…

#861252 Bendeguz Előzmény: #861233

köszönöm a segítséget! ez elég egyszerűnek tűnik, jó lesz. köszi!

Sima magyar kft. 100% ma…

#861233 Ibiza Előzmény: #861184

Sima magyar kft. 100% magyar természetes személyekkel.

És ha nagyon megy akkor egy külföldi baráti cég, akár bolgár vagy olyan hely ahol még mozogni akarsz.


Magyar kft 500millióig 9% társasági adót fizet. nem sok.
Utána eredménytartalékban benne marad a pénz a cégben.
Ha ki akarod venni akkor még osztalékadó. (15%+szocho limitálva)

https://cegvezetoknek.hu/osztalekkalkulator.html

Csak legálisan érdemes!
Online számlázót érdemes használni mert le kell jelenteni a számlákat, ezek a számlázók alapból tudják általában.



www.24.hu/belfold/2020/0…

#861231 walex

www.24.hu/belfold/2020/07/07/kaleta-gabor-pedofila...

Ki is a főügyész?

Miért nem kértek súlyosabb ítéletet?

Birka propaganda beindult a társadalmi felháborodást látva, majd szigorítanak, de ez az ember kimosva, kimentve.

Ez is olyan jól sikerült, mint a 2010-es választásig hazudott/ígért szoclib elszámoltatás. 2 elszámoltatási kormánybiztos, 0 elszámoltatott politikus .

Azon gondolkozom, hogy v…

#861227 walex

Azon gondolkozom, hogy van még valaki, aki a nagy bólogatásban használja az eszét is a pártban?

Kata szigorítással tökön lőtték a magyar vállalkozókat, airbnb szigorítással el fogják kerülni a fővárost a kisebb pénzű turisták (nem, nem fognak megszállni a nemzeti gázszerelő szállodáiban, inkább keresnek más úticélt).

Megint erőből, ész nélküli politizálás megy, ennek nagyon meg fogják inni a levét 2022-ben, egyre nagyobb esélye van a moslékkoalíciónak, ami semmivel se lesz jobb. Normális, harmadik alternatíva pedig egyelőre nem igazán látszik.

Ezt a Káslert meddig tűr…

#861190 walex

Ezt a Káslert meddig tűri el még a Fidesz képviselőcsoportja?

Semmi cicó, toljad Nyrt-…

#861186 Koffein Előzmény: #861184

Semmi cicó, toljad Nyrt-ben, majd segítünk feldumálni dupla tripla nickel, úgy rajzoljuk a gyertyákat, ahogy rendeled és a végén mind jól járunk, kivéve a kitömöttek :-P

Fu ezt nem értem. Most a…

#861184 Bendeguz Előzmény: #861168

Fu ezt nem értem. Most akkor magyar kft, vagy külföldországi ltd, vagy bolgár akármi? Én ehhez semennyire se értek. Van egy ötletem, szeretném legálisan csinálni, ennyi dióhéjban :D

Kft, Ltd. eus adószámmal…

#861168 Ibiza Előzmény: #861143

Kft, Ltd. eus adószámmal. egy bolgár partneri céggel.

Olyan nevet válassz ami külföldiül is leírható és értelmezhető. Ne legyenek benne magyar ékezetes szavak.

Úgy látom, itt értetek a…

#861143 Bendeguz Előzmény: #861106

Úgy látom, itt értetek a cégformákhoz. Ha én nemzetközileg adnék szolgáltatásokat, éves szinten 20-40 milliót számláznék, költségeket el szeretnék számolni, céges autót, számtech cuccokat venni, akkor melyik cégformát ajánlanátok?

A KATA nem erre lett kit…

#861106 Ibiza Előzmény: #861062

A KATA nem erre lett kitalálva, aki 3millióért tanácsad akkor legyen már rendes cége.
Sokan arra használják egyik cégben elszámolják a költségeket KATAval meg leszámlázzák a nyereséges részt.

Mint írtam zömében a munkaügyi feladatok kikerülésére használták KATAt számlázott az alkalmazott, ha szabira ment nem kapott pénzt, és persze majd a nyugdíja is kevesebb lesz.

Ahol adókedvezmény van ott megy az ügyeskedés. Utána meg megy a nyafogás amikor bezárják a kaput.

Airbnb tudod honnan indult? a közösségi megosztás eszméjén, amikor van valamid és amikor nem használód kölcsönadod.

Erre mi lett ebből? 3szobás lakásokból csináltak 15-20szobásokat, olyan lakásokat ahol nem is lakik a tulaj. Mivel nem ott lakik nem érdeklik kik a bérlői és mások gondján gazdagodik.

Ezek után nekem ne hazud…

#861063 walex Előzmény: #861062

Ezek után nekem ne hazudja a fityesz a képembe, hogy a magyar vállalkozásokat támogatják.

Ez nem támogatás, hanem kőkemény adóemelés, ellehetetlenítés.