Funda oldalról, ha most a cégek lemondják a facebooknál a hirdetéseket, de a TV-k is arról panaszkodnak, hogy kevesebb a hirdetés- azaz a cégek elkezdtek valóban spórolni és nem más marketing csatornákat használni, akkor az azt fogja jelenteni, hogy a facebook és előbb utóbb a google is meg fogja ezt érezni. Akkor viszont gyorsan csökkenni fog a FAANG tündöklése. Legalábbis ha a face és a google (meg az apple) elkezd csökkeni, akkor az Amazon , netflix nem fogja megtartani.
Közben ízlelgessük, hogy tegnap az egyik legnagyobb olaj-gázipari cég a Chesapeake is csődöt kért. Ezt az olajárat nem bírják az amcsi cégek- csődbe fognak menni.
Ha pedig csődbe mennek, akkor az a pénzügyi szektort is meg fogja nyomni.
A turizmus szintén taccsra lesz téve, ott is jöhet még egy nagyobb csődhullám. Légitársaságok , szállodák, casino-k... És ismét a bankok.
Jön lassan a Q2-es jelentési időszak, az első olyan, ahol a vállalatoknak jelenteni kell a covid-os hónapokat. Persze lesznek Wirecard szerű cégek, akik továbbra is szép növekedést fognak jelenteni- bár nem lesz logikus, hogy mitől nőtt.
Szóval funda alapon én csak esést tudok elképzelni és ha elkezd egy kicsit esni, akkor a nagy tőkeáttétellel ma még vidám Robinhood-os friss kisbefektetők elég gyorsan kényszerzárt poziciókkal fogják agyba főbe szopatni egymást...
Én így látom...