Regisztráció Elfelejtett jelszó

De30 (GDAXI)

dax

#860834 Lenthor Előzmény: #860833

Csak egy esetben mehetne fel!

Abban az esetben, ha a C/2 hullámnál a 85.4%-os fibo-t akarná megcsinálni.

A 76.4%-os meg volt.

Szerintem, ahhoz, hogy a 85.4%-os fibot megcsinálja, már elég mélyre ment!

https://invst.ly/ra67u

Kisebb korrekciós emelkedés bármikor lehet.

Így időben is hosszú lenne a C/2 hullám:

https://invst.ly/ra6dj

dax

#860833 profDénes Előzmény: #860832

Nem akarlak zavarni itt, de 12.200 feletti forgatókönyv ?

Vagy csak le várod ?

Tényleg eshet nem kicsit, de szerintem (lehet tévesen gondolom) fel is van lehetőség.


dax

#860832 Lenthor Előzmény: #860713
Lenthor

A kis "iii" hullám lehet, akár 11.514-11.538 között. Ha, igaz, akkor hamarosan nagy esés előtt állunk.

https://invst.ly/r90q3

-----------------------------------------------------------------------------------------

A héten már elindulhatunk 11.514-11.538 irányába!

dax

#860824 Lenthor Előzmény: #860822

A Fundában pont ez a rossz!

Mindenki látja, hogy gazdasági válság lehet és a cégek egymás után csődöt jelentenek.

A nagy többség ezért beshortolja!

A nagyok, ezért csinálnak egy fals emelkedést, hogy kiverjék a shortokat.

A nagyok mindig követik, hogy a kicsik milyen irányba állnak és az ellenkezőjét lépik.

dax

#860822 matgab Előzmény: #860815

Funda oldalról, ha most a cégek lemondják a facebooknál a hirdetéseket, de a TV-k is arról panaszkodnak, hogy kevesebb a hirdetés- azaz a cégek elkezdtek valóban spórolni és nem más marketing csatornákat használni, akkor az azt fogja jelenteni, hogy a facebook és előbb utóbb a google is meg fogja ezt érezni. Akkor viszont gyorsan csökkenni fog a FAANG tündöklése. Legalábbis ha a face és a google (meg az apple) elkezd csökkeni, akkor az Amazon , netflix nem fogja megtartani.


Közben ízlelgessük, hogy tegnap az egyik legnagyobb olaj-gázipari cég a Chesapeake is csődöt kért. Ezt az olajárat nem bírják az amcsi cégek- csődbe fognak menni.

Ha pedig csődbe mennek, akkor az a pénzügyi szektort is meg fogja nyomni.

A turizmus szintén taccsra lesz téve, ott is jöhet még egy nagyobb csődhullám. Légitársaságok , szállodák, casino-k... És ismét a bankok.

Jön lassan a Q2-es jelentési időszak, az első olyan, ahol a vállalatoknak jelenteni kell a covid-os hónapokat. Persze lesznek Wirecard szerű cégek, akik továbbra is szép növekedést fognak jelenteni- bár nem lesz logikus, hogy mitől nőtt.

Szóval funda alapon én csak esést tudok elképzelni és ha elkezd egy kicsit esni, akkor a nagy tőkeáttétellel ma még vidám Robinhood-os friss kisbefektetők elég gyorsan kényszerzárt poziciókkal fogják agyba főbe szopatni egymást...


Én így látom...

dax

#860819 Lenthor Előzmény: #860816

Ha lefordul, akkor nevezhetjük "bika csapdának"

Nyitogatja mindenki a longokat és zárja a shortokat- ez lenne ennek a mozgásnak a lényege!

dax

#860812 Lenthor Előzmény: #860810

Shortokat szinte mind zártam egyelőre- jól esett!

11.940 és 11.950 között nyitottam longot rövid stoppal és megnézzük, hogy jó volt-e a megérzésem azzal a 12.168-12.180-al.

Az is igaz, hogy annyi shortot még hagytam nyitva, ami fedezi a longokat.

De, nekem a fő cél majd lefelé 11.537 irányába.