Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

Nikola

#860840 Fornit Előzmény: #860802

Meglovagoltam 14,4-ről 66,5-ig, (még linkeltem a storyt márciusban, amikor VTIQ volt a tickerje)

Üröm az örömben, hogy keveset vettem belőle, azt is azért, hátha beszakad, ha már vettem.

Azért így is hozott szépen, de csak %-os nyerő csúcsot döntött, nominálisan még dobogón sincs.

Arra jó volt, hogy az utóbbi negyedév szűk stoppos bénázásait kitörölje.

Gap

#860804 matgab Előzmény: #860795

Kayne West-tel kötöttek megállapodást, erre rántották fel.

Közben a Chesapeake csődöt jelentett vasárnap... Kíváncsi vagyok h megrantjak-e?

Gap

#860795 Koffein Előzmény: #860788

Milyen hír jöhetett ki, hogy ennyire belevettek? vagy ez is ilyen kalauzhal jelenség lehet? valakik elkezdték venni, robotok, majd jöttek a kicsik, akikre rátukmálták a portékát...

robintreck szerint pénteken elkezdték zsákolni, közel 10e egyénről 50e-ig ugrott,akik vásároltak és tartják...

https://robintrack.net/symbol/GPS

Gap

#860788 matgab Előzmény: #860756

Azért ez kemény...

$GPS gapped up 23% at the open and continued higher until 10am EST where it began a slow fade.

The stock finished the day with the most shares traded in a single session in the stock’s 45-year trading history!

engem inkább az szokott …

#860736 matgab Előzmény: #860730

engem inkább az szokott aggasztani, amikor a nép és a szakértők az én pozicíóimmal azonosan látják a világot. Pl. a március végén amikor shortot indítottam és mindenki világvégét várt... Azt éreztem, hogy ez nem jó ómen...

Azt mondják, hogy csak m…

#860730 Koffein

Azt mondják, hogy csak most jönnek elő a vérbikák oszt széjjel tépik a karámot :)

"az Arbor Data Science kigyűjtötte a legpesszimistább pénzügyi véleményvezérek tweetjeit az elmúlt hónapokban, vizsgálva azt, hogy az üzenetek mennyire optimisták vagy pesszimisták, és azt találták, hogy a márciusi részvénypiaci mélypont, azóta pedig az egyes korrekciók alkalmával a tartósan pesszimisták (perma-bear) véleménye különösen negatív volt, ami viszont érdekes, hogy a perma-bear-ek aggregált véleménye hosszú idő után most először már inkább pozitív, vagyis úgy tűnik, hogy mostanra a legpesszimistábbak is bedobták a törölközőt."pesszhttps://www.portfolio.hu/uzlet/20200626/dehogy-van...

Amikor vakmerőség találkozik valóélettel

#860602 Koffein Előzmény: #860597

Lehet hülye gyerek volt, de amint látjuk, kevésbé jártas ember a pénzügyekbe, aki csak nyomkodja a telefonját nagyon megtud lepődni, ha nem +700e-et lát, hanem -700e jelenik meg a számláján... pszichó szempontból ez nagyon érdekes, és az lesz még érdekesebb, talán a vízválasztó is a robinhood és társaiknak, amint írtad a Tőzsde topikba is, ha a FED átáll a másik oldalra és elengedi a piac kezét és elkezd lángolni az emberek pénze úgy istenigazából... érdekes lesz látni, hogy hány kisember fogja a tőkeáttételt beszívni...

Amikor vakmerőség találkozik valóélettel

#860597 matgab Előzmény: #860591

Egy hülye gyerek volt. (Már bocsnánat)

1) bármekkora veszteségem van, az már nem az én gondom gyakrolatilag. Az annak legyen a gondja, aki követeli tőlem. Főleg az USA-ban, ahol van magáncsőd intézménye. Amúgy, ha minden rossz és követelték volna tőle ezt az összeget, akkor még mindig irány Mexikó, vagy valamelyik kevésbé agyon adminisztrált állam és ott megéldegél valami helyi vállalkozásból, akár angol tanításból...

2) A Robinhood-ot a család helyében viszont kőkeményen visszaperelném - Robinhood már fizetett is valami öngyilkossági alapítványnak- gondolom elővigyázatosságból, az ilyen dolgokat az USA bíróságok értékelik-. Mert az alkalmazás olyan adatról tájékoztatta a felhasználót , ami teljesen téves volt (a tranzakciónak csak a veszteséges fél lábát mutatta, a részvény eladásból származó bevételt meg nem). Ha kimutatható, hogy emiatt a téves info miatt lett öngyi az illető -márpedig ez nem nehéz sztem- akkor nagyon el fogja picsázni a bíróság az USA-ban a Robinhood-ot...

3) A srác azért is hülye volt, mert nem várt egy napot, vagy nem hívta fel az ügyfélszolgálatot, hogy wtf, hanem egyből öngyi lett.




Amikor vakmerőség találkozik valóélettel

#860591 Koffein

https://www.portfolio.hu/befektetes/20200624/meres...

"Az extrém kockázatvállalásnak meg is van az első – szó szerinti értelemben vett – áldozata. Alexander E. Kearns, egy 20 éves robinhoodos öngyilkos lett néhány napja, amikor 730 ezer dolláros mínuszt látott meg a számláján, miközben befektetetett saját tőkéje alig 16 ezer dollár volt."

SPOT

#860590 Koffein Előzmény: #860573

köszi, kíváncsi vagyok miket küldözget :)

első ránézésre twitter van bekötve s az ott megjelenő hsz-eket húzza be...

SPOT

#860572 matgab Előzmény: #860425

találtam egy egész jó oldalt, ami elég használható napi hírlevelet küld a leérdekesebb usa részvényekről.

https://stocktwits.com/

Én feliratkoztam a hirlevelükre:


Tale of the Tape

Good evening everyone. Stocks rallied again today. Even banks closed higher.             </div>
            <footer>
                                                <a
                    href=Válasz

Igen, ez már egyfajta ka…

#860380 TrendMan Előzmény: #860379

Igen, ez már egyfajta kapitál-feudalizmus:

Aki közelebb van a mézes bödönhöz, az teljesítmény nélkül is ott ül a szirupban.