Az előbbi kérdést úgy értettem, nem lehet olyan, hogy a chartodon az i??? jelölt pontban lenne a b és onnan indulna a c (c/2)?
Az előbbi kérdést úgy értettem, nem lehet olyan, hogy a chartodon az i??? jelölt pontban lenne a b és onnan indulna a c (c/2)?
Wirecard után, most a Lufthansa-nál vannak problémák.
Jelenleg -4.70% az esése.
Talán kis jó hír, hogy
Az FAZ szerint a Lufthansa fő részvényese, Heinz Hermann Thiele jóváhagyta a mentőcsomagot, amely nem akadályozná meg az állam belépését.
Már a C/3 hullám "ii" hulláma mehetne felfelé. Persze, ha kész az "i" hullám.
Olyan durva dolog nem fordulhat elő, hogy a mai aljról akarja megcsinálni a c=a hullámot?
Bár nem tudom, milyen csodának kellene történnie hozzá...
Esetleg holnap egy újabb 1000 milliárdos csomag...
OK, az a és a b hullám nincs jelölve rajta, de már "látom" őket és így világos.
Lenthor, betennéd a szöveg mellé az említett chartot is, hogy követhetőbb legyen (de lehet, hogy már nagyon elfáradtam...)?
Ha mégis csak ennyi lett volna a fel korrekció és az emelkedő trendcsatorna most nem fogja meg, akkor most 12150 alatt shortot kellett volna nyitnom:
Lehet, hogy megfogja és felmegy a következő Fibo szintig, kb. ahova a charton berajzoltad?
https://invst.ly/r8lir
A kérdés, hogy mikor, merre folytatja (éjszaka?)
Egyébként nagyon érdekes, ha ránéztek az alul betett DAX képre.
Ugye volt egy "a" hullám felfelé és volt egy oldalazó "b" hullám. Majd jött a C/2 hullám "c" hulláma, ami elakadt és nem teljesedett ki.
Nagyon csonka lett az a kis "c" hullám.
De, mivel vissza esett a kis "b" hullám alá, ezért nem tehetünk mást a kis "c" hullámot csonkaként fogadjuk el.
De ugye tudjuk, hogy az a=c-vel is lehet és ez már tovább ment
Igen, felfigyeltem rá, hogy a te elképzeléseddel hasonlónak tűnik.
pomperj ma, 18:13
#24931
SPY daytrade
Olyan eros a monohullam jellegu eses, hogy nem talalok benne megbizhato korrekcios jeleket.
Ha nagyon erolkodok, akkor keszen van egy 5 subhullamos alakzat,
es innen kellene egy meretsebb fel-korrekcionak indulnia.
A lenyeg azonban: eros eses indult, ez lehet egy wave(iii) hullam eleje.
A kozepe akar crash jellegu is lehet.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200624v00s8xmn6.jpeg
Belenéztem a Portfólióba és néztem Pomperj beírását:
erre figyelj, mert ebben több igazság van:
" A lenyeg azonban: eros eses indult, ez lehet egy wave(iii) hullam eleje."
A DAX C/3 elejét írom én is, ami lehet megnyúlt öt hullámos is (i-ii-iii-iv-v.)
Na. akkor tisztázunk valamit!
Háromszög csak a "b" hullámban és a 4. hullámban fordulhat elő.
A rajzon meg volt a 4. hullám! Akkor mi az a hsz. ott.
A háromszögnek maga a 4. hullámnak kellene lennie.
Van még egy rossz hírem!
Úgy néz ki, hogy lassan zászló sem lehet, mert a zászló lobogója lassan ugyan olyan hosszú lesz, mint a rúdja. A 2/3-nál már nem jó ha hosszabb.
Pomperj nem javítja ki?
A long természetesen csak ma este 22 óráig fordult meg a fejemben.
Még egy hosszászólás és chart a Financial Forecast PF fórumról:
Boole ma, 18:17
Előzmény: #24930 Boole
#24932
SP500-ban van fejlemény, vajon letöri a háromszöget, vagy ebből valami zászló lesz?
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/154/036/7667eafebf9a1c37acaab8c0a6d03add631cea97.png
Hát ez a chart számozás elég meredek lenne short szempontból, nem?
Mi a véleményed róla Lenthor?