Regisztráció Elfelejtett jelszó

Nagyvilág

USA választás

#860405 Koffein Előzmény: #860399

Nem tudhatod mi játszódik társadalmi szinten, miért lázadtak fel az emberek... láttam pár videót, mindkét oldalról, megértem a feketéket is, de megértem a rendőröket is... átlagon felül a rasszizmus, meg a rendőri brutalitás... valószínűleg ha más országról lenne szó, akkor covid forradalomról beszélne a világsajtó..

Trump valószínűleg veszíteni fog, jönni fog Biden....

USA választás

#860399 Ibiza

vírus, feketék lázadása, Koreák harca.. Trumpi felkötheti a gatyát, mindent megtesznek az ellenérdekeltek...sorospubi is ott sertepertél

Óóóóó, azok a csudálatos…

#860279 TrendMan

Óóóóó, azok a csudálatos dubai repülő rendőrök:

Resszkessetek arab-emírségekbeli bűnözök, a rendőrség felülről esik rátok!

beteljesült a jóslat

#860267 Ibiza Előzmény: #860266

Szüleimet mindig kérdezgettem a gyerekkorukról milyenek voltak a grófok, mert anyáméknál és apáméknál is éltek, volt ott kastélyuk. Sennyey-k és Eszterházy-k .

Azt mondták normálisak voltak, beszélgettek játszottak a gróf gyerekekkel, nem sokat mert be volt osztva az idejük. Nyelveket tanultak sportoltak. Nevelőik voltak.
Apámék mentek hajtani a vadászatokhoz, a hajtóknak is adtak a zsákmányból. Nem fölényeskedtek.
Pontosan fizettek ha valakik nekik dolgoztak.
Az intézők vezették a birtokon zajló munkákat.


beteljesült a jóslat

#860266 Ibiza Előzmény: #860247

Változik a világ.
Amikor fiatal voltam mondogatták az öregek legalább egy szakmát tanulj ki, akinek érettségije volt az már elismert volt.
Ma már alap a diploma, egy-kettő vagy több. Családok gürcölnek "diplomát adjanak a gyerek kezébe"
Aki diplomát kap mindjárt értelmiséginek gondolja magát, az értelmes meg az értelmiségi lét nem azonos.
Úgy látom az iskolákban is lejjebb ment a színvonal.

Egy suttyó nem változik meg egy papírtól.
Széchenyi korában a plebsz nem tanulhatott, kevesebb tudással is nagy tudásúak lehettek a vezetők. Nem gondolom tudásanyagban az úri elit többet tudott volna mint egy mai érettségizett vagy diplomás.
Akkor mitől volt más:
A neveltetés. A modort az emberi tartást a becsületet az adott szó értékét tanulták. Széles látásmódot szereztek, külföldre jártak. Tanulták a sportszerűséget és az adakozást. ( persze ez is elfajzott a modorosságba és urambátyámozába)
Ezen felül tanulták a pénzügyeket és az irányítást.
Ezt ma hol tanulják az "értelmiségiek":
Simán beszopják a közösségi médiák híreit és felvették a CHF hitelt.
Az embereknek vannak elsődleges és másodlagos igényeik.
Az elsődleges az alapszükségletek megteremtése és egy látszólagos jólét kialakítása.
Az emberek soha nem éltek ilyen jól:
A többség simán megoldja a lakhatást, azt vesz le a polcról amit akar, kocsi, nyaralás, okosteló, közösségi felületeken virtuális élet.
Ekkor felmerül a másodlagos igény, szabadságharc mentsük meg a xxx-eket, klikkekbe akarnak rendeződni egy elithez akarnak tartozni. A közösségi médiában csoportokhoz kell tartozni. Ki utálja jobban a gaz orbánot miközben élvezi ennek a kormánynak a hasznát, orbánhoz ment nyafogni a komcsilibsik idején felvett chf hitelével. Önálló szabad független egyén de nyafog a megmentésért.
Megmentik az őzet, vidáman posztolják miközben pont tönkretették az életét.
Ezek jó alanyai a közösségi médián vírusként szaporodó libsibalos eszméknek, beleállnak a szélbe, birkáznak miközben nincs náluk ostobább berbécs.
Beleállnak az áramlatokba, most az megy mentsük meg a feketéket, ne adjanak a TV-k rabszolgás filmeket.
Miközben a bevándorló fekete horda szarba sem veszi őket.



beteljesült a jóslat

#860259 TrendMan Előzmény: #860255

Egy további lehetőség, hogy a kiművelt emberfő nem azonos a diplomával.

Egyébként ilyen összetett problémákat több eszközzel szoktak kezelni párhuzamosan, a többlépcsős adókulcs talán az egyik.

beteljesült a jóslat

#860255 Koffein Előzmény: #860247

a cikkben lévő állítással lehet vitatkozni :)

a tudóssal ellentétbe én az adókulcsban látnám talán a megoldást, de hát én nem vagyok tudós :)

férfinőőz

#859905 Koffein Előzmény: #859896

édes jó istenem #deergasm magyarul #őzgazmus ??? WTF??? XD


így csinál egy őz miközben elmegy? komolyan? KOMOLYAN??!!???!!? :D