Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

MCD

#857052 Koffein Előzmény: #857050

Nem nagyon értem ezeket a mozgásokat. Mindenki sejti, hogy Q1-Q2 off rotty, erre mindent tépnek ezerrel... igen sokat eset minden, kell a felpattanás, de ilyen mozgásokat pink sheetek produkálnak nem apple, meki és társai :)


MCD

#857050 Fornit Előzmény: #856886

Erre emelkedett is úgy 17%-ot..

+11% feletti DJIA beszarás.... bele nem vettem volna a +5-6-7%-on nyitott részvényekbe.


MCD

#856886 Koffein

na itt is lesz jó beszálló

https://index.hu/gazdasag/2020/03/23/bezar_az_ossz...

"Hétfőtől bezárja mind a 1270 üzletét az Egyesült Királyságban a McDonald's, írja a BBC. A cég indoklása szerint ezzel is védenék a fogyasztókat, és csökkentenék a járvány terjedésének sebességét. Elvitelre azonban továbbra is árulják majd a termékeiket."

woooow wtf

#856825 Bendeguz Előzmény: #856816

Ha lenne benne visszaesés, az lenne egy normális szint. Jelenleg (a vírus előtt) többnyire lehetetlen normális helyen normális áron üzleti célra hotelt találni. Laktam én is 2 éjszakát 800 euróért Münchenben egy olyan hotelben, ami egyébként 90 euró éjszakánként. Iszonyat mozgás van a világban, a fele egész biztos fölösleges céges jutalom út meg semmit se hozó pofavizit.

woooow wtf

#856816 Ddavid Előzmény: #856814

Meg az utazasi kedv visszater es a bizalom az a kinyitas utan honapok. Kb. Fel-1 evet mondanek. Ami komolyabb az a ceges utazas, mert atszoknak az online meetingekre es nem lennek meglepodve, hogy a szopkodos(ertelme nincs meeting vagy pofavizit) business traveleket melloznek a kesobbiekben vagy minimalizalnak. Ezzel komoly visszaesest produkalva

woooow wtf

#856814 Koffein Előzmény: #856813

teljesen igazad van. kíváncsiságból ránéztem a CCL-re 100e alkalmazott, HLT 173e... így összejöhet a milliós szám... kérdés, hogy amilyen gyorsan felpattan, olyan gyorsan vissza fog-e esni a munkanélküliség...

az emberek milyen gyorsan fognak újból elmenni nyaralni? még idén kirobbannak a karanténból, vagy elhalasztják jövőre?

woooow wtf

#856813 Bendeguz Előzmény: #856812

nem szeretném bagatellizálni a témát, de nem lehet, hogy ezek az emberek mind a szolgáltató, vendéglátó iparból jönnek? amint vége ennek, mindenki ott folytatja, ahol abbahagyta. vissza fog térni a kereslet, vissza kell állítani a kínálatot.

woooow wtf

#856811 Koffein

Vakmajomtól:

A Goldman Sach úgy becsüli, hogy az utolsó héten 2,250,000 amerikai regisztráltatta magát első alkalommal munkanélküliként. Ez soha korábban, semmilyen recesszióban nem látott érték, még ha csak a fele jön be, az is durva, a munkaerőpiacra olyan a hatás, mintha becsapódott volna egy meteor, annyi az azonnali elbocsátás.Nem érhető el leírás a fényképhez.https://www.facebook.com/avakmajom/photos/a.152795...

kíváncsian várom az adatokat... ha bejön GS joslata, akkor óriási cumi jön a világra...



SPCE

#856808 Koffein Előzmény: #856797

arra gondolnak az emberek, hogy most a világgazdaság nyom egy kényszer pauset, majd egy két max három hó után minden megy tovább. hitelek befagyasztásra kerülnek, ingyen pénzt locsolnak a gazdaságba... majd miután a vírus para elmúlik, akkor mindenki home officeból bemegy a munkahelyére, elkezd fogyasztani s visszaáll minden a helyére...

sok cég kényszerből digitalizálódik, az is lehet, hogy még jól is fog kijönni... sok cég meg csőd közelbe kerül...

de az is látszódik, hogy a légi ipart nem engedik bukni, a szállodaipart sem, na meg az autóipart sem fogják engedni... kicsik bukhatnak, de a nagyok nem "to big to fail" nem fogják engedni...

SPCE

#856807 Koffein Előzmény: #856800

SPCE elég necces, ha Musk is bedugja oda az orrát. Hírek szerint SpaceX megkerüli a holdat s úgy jön vissza kb 1-2 napos utazás, ami jóval több Branson cégéhez képest. a spce fent van 10 percet majd jön is vissza...

úgy gondolom, hogy a spce-be a pénz a technológiában van, ami jóval közelebb van a tömeg gyártáshoz, mint a musk féle verzió, ezért is szállhatott be a BA...

más: Microsoft szakítani fog

https://www.hwsw.hu/hirek/61560/microsoft-teams-ko...

na meg minden olyan cég, aki a home officet segítik elő, citrix, zoom, cisco stb...

még amiben látok fantáziát persze nem rövidtávra, reit amelyek nyuggerotthokra, egészségügyre specializálódott pl ohi, nhi stb...


SPCE

#856800 Bendeguz Előzmény: #856797

Igen, SPCE és egyéb luxus baromságok abban az esetben maradnak meg, ha lesz ellenszer és/vagy vakcina. Miért ne lenne? Brutál pénz lesz benne, a tőke dolgozik ezerrel, a tudás megvan hozzá, csak idő kérdése.

SPCE

#856797 matgab Előzmény: #856793

várj... Gondolkodom... A tiszta űrbe akkor sem fognak kint sétálgatni az emberek, ha felmennek. Ott fognak ülni az űrhajóban, amivel majd egyszer- a kiforratlan technológia miatt nem is oly távoli jövőben, ha az első felszállásig nem mennének csődbe- lesz egy szép nagy baleset és onnatól fogva ember nem fog felülni arra a szarra csak azért hogy körbenézzen fentről.

Meg felmennek, "úhh de szép" és ott mennyi időt töltenek? Mert 15 perc után már bármelyik kilátó nagyon unalmas tud lenni...

De amúgy sztem az egész céget el fogja vinni előtte az az apokaliptikus válság ami itt van. amiről te is írsz az előtte való hozzászólásban és amivel teljesen egyet értek veled.


Azt nem értem, hogy a világ hogy hogy nem látja, hogy mivel állunk itt szemben?? Mit gondolnak az emberek, a befektetők mi lesz? Én akármit akárhogy kalkulálok, csak nagy , kva nagy és óriás kva nagy gebasz verziókat tudtam kikalkulálni.


SPCE

#856793 Bendeguz

Szerintem a SPCE lesz a következő nagy sztori. Miért? Ha a helyükben lennék, eladnám a sztorit a vírussal. "Az űr tiszta", "Utazz velünk a tiszta világűrbe". Le lesz ez is gyilkolva kibocsátási ár, sőt ATL szintre az utolsó pánikrohamban, onnantól érdemes venni. 5 körül simán all-in. Ha ezt nem lovagolják meg, iszonyat láma a PR ügynökségük. Most 40-ről esett be 9 környékére és ez szerintem még nem is a nagy kitárazó hullám volt. 4-5 között ez aranyat ér(het). Nyilván nem tudom :DDDD

Bocsánat, szerintem telj…

#856790 Bendeguz Előzmény: #856682

Bocsánat, szerintem teljes tévedésben vagytok. Ezek egyszeri tételek, raktár kisöprés, semmiféle fundamentális javulást nem okoznak a laptop vételek. Onnantól, hogy kijárási tilalom, x ember / szoba, onnantól a gyárak kapacitása is töredékére esik. Az utakon ellenőrzőpontok, 50 km kamionsor (mint Rajka és Brno között a napokban), nem lesz aki eljuttassa a laptopokat bárhova. Itt teljes satufék lesz, atomháború nem tudna ekkora fogyasztás-visszaesést generálni. Semmit se szabad venni! Az államilag fontos ágazatokat meg fogják valahogy menteni, kérdés milyen áron. Légitársaságok lehet megmaradnak, olajosok egy része is létszükséglet, de éttermeket, hoteleket nem fognak megmenteni. A ca$hben csücsülő mogulok majd megveszik őket felszámolás során és utána ők felfuttatják.

HPQ-ra azért gondoltam, …

#856682 Koffein Előzmény: #856680

HPQ-ra azért gondoltam, mert akinek nem volt laptopja, azt most vesz fejvesztve, meg mellé egy fapados nyomtatót, ami ugyancsak van a hp-nek, hogy a gyerek tudjon digitálisan tanulni. relatíve legolcsóbbak közé tartozik a hp.. persze még ott van az asus is...

szerintem a BYND -be még megvan a sztori, ha időközben fel nem vásárolják pl tőkeerősebb versenytárs, vagy akár a nestlé..

már a disneyre is jönnek olyan pletykák, hogy annyira olcsó, hogy már az apple.nek fel kéne vásárolnia, hogy feltudja venni a versenyt a netflixel meg amazonnal...

Zooma z tényleg jó, de s…

#856680 Ddavid Előzmény: #856679

Zooma z tényleg jó, de sokat ment már, a többi pedig necces.

A BYND-t néztem anno, mert TSLA szintű storynak tartottam. Az a gond ha megvesszük a részvény WC papírt és tartjuk az amerikai helyzet durvulásával könnyen lehet, hogy arra használjuk amire való és nem változik arannyá :S :S Lásd légitársaságok, hotelek állami megsegítése, mert különben csőd.

Citrix-et + Zoom-ot nézt…

#856679 Koffein Előzmény: #856540

Citrix-et + Zoom-ot néztem, elég jól tartják magukat,

laptop/nyomtató gyártókba is lehet még fantázia pl hpq s társai...

vagy hogy gondoljátok? :)


Szépen jönnek az új "ajá…

#856678 Ddavid Előzmény: #856540

Szépen jönnek az új "ajánlások" a bankoktól van amit harmadára vágtak vissza, de feleztek soknál.