Regisztráció Elfelejtett jelszó

matgab részvényei

Short

#856798 matgab Előzmény: #856647

Azt mondogatják sokan, hogy a cash is king mostanában...

Hát nem tudom. Ha a mai pénzek értékét az ország mögötte álló gazdasági teljesítménye adja, akkor ha figyelembe veszem azt, hogy az országok gazdaságai hónapokra leállnak, és a meglévő pénzkészlet mellé nyomtattak csilliárd új pénzt, akkor nekem az jön ki eredménynek, hogy kurva nagy hiperinfláció lesz. Globális.

Szóval hiába shotolom a piacot, hiába tettem át a free cash felét CHF-be nem vagyok nyugodt. Valszeg a short miatt sok forintom lesz (remélem), de nem vagyok benne biztos, hogy nem szalad el egy kiló kenyér ára 10.000 vagy 100.000 forintig...

Ha arany ETF-et vennék, annak sincs értelme. Az USD és az EUR is simán összeomolhat.

Ott van a fizikai arany még- de azt meg elég kockázatos fizikailag magamnál tartani -főleg ha éhínség, lázadások lennének...

Az ingatlanok ára is valszeg be fog zuhanni, már csak azért is mert vettem márc elején...

Akkor marad talán a termőföld vagy birtok. És akkor ott lehet disznót meg tyúkot tartani -már amíg el nem rabolják azokat is az embertől...

Nem tudom. Nem lesz könnyű világ emberek...

Recesszió , hát az minde…

#856709 prfecó Előzmény: #856689

Recesszió , hát az mindenhol van Kina ,USA Nagybritannia aztán különösen , persze EU is csuklik


szerény kis hazánk , miután megkapjuk a 6 milliárd eurót EU-tól (a katonai parancsnokság alatt még könnyebb lesz eltüntetni) jobban is kijöhet persze az alkotmányos költségeket 25 levéve

Short

#856668 Bendeguz Előzmény: #856647

mik lennének az előnyei, mik a hátrányai? nem biztos, hogy minden rossz, amit a zsidók akarnak :D

Short

#856647 matgab Előzmény: #856640

még kb. 5 éve jósoltam azt, hogy szerintem a világ valuta bevezetéséhez a háttérhatalom el akarja érni azt, hogy a világ vezető valutái (USD,EUR,GBP,CHF) 1:1-ben legyen váltható...

Egész közel kerültünk ehhez az általános paritáshoz... Most már csak az a kérdés, hogy valamilyen globális parára -mint pl. ez a vírus - vagy ennek gazdasági következményeiként létrehozzá-e a szuper globális dollárt?


Short

#856640 matgab Előzmény: #856635

Skacok,


A következő részvényeim vannak aminek mai teljesítményei:

K+S: +10,6%

Rank Progress: +5%

Appenin -6%

Teva: -12,9%

Opus -6%

No és persze CHF, HUF, és sok short.

Mai napon nyitottam volna még elég komoly nagyságrendben shortot, de a KBC-nél alszámlánként (minden TBSZ-re) kell külön határidős szerződést kötni és amelyiken akartam shortot nyitni, ott nem tudtam, mert a jóváhagyást követő naptól lehet shortolni...

Mecsoda pech széria! Na mindegy, amíg több maradt mint tegnap, addig jogosulatlan lenne a mai időkben sírdogálni.

Short

#856635 Fornit Előzmény: #856575

A CERN részecskegyorsítóban egy kapitális robbanás történik, minek folytán egy fekete lyuk keletkezik, ami rögtön elnyeli a svájci jegybankot és az ország aranykészletét:)

Short

#856613 Ddavid Előzmény: #856605

Vagy Randomnál Tshort OTP-re ;) . Könnyebb kiugrani és nem kell szarakodni a certikkel sem.

Short

#856599 matgab Előzmény: #856531

de kurvára kár volt zárni a shortokat...

pitsába, miért nem tartok ki az elképzeléseim mellett?!

Short

#856575 Bendeguz Előzmény: #856531

valami természeti katasztrófa várható, az Alpok svájci vonulatai egy soha fel nem térképezett hatalmas lávaüregbe omlanak 30 ezer méteres mélységbe, egy lávatavat hagyva Svájc pontos határvonalain belül. A környező országokban minimális károk keletkeztek, 300 tehén kén-dioxid mérgezésben elhunyt Németországban és egy osztrák síelő hátizsákja becsúszott a lávatóba. A biztosító rendezi a károkat. - ORF, Züricher Zeitung (Müncheni IRoda)

Short

#856531 matgab Előzmény: #856526

ja, tépem a hajam , hogy hogy kiráztak a szuper pozicióimból, egy dolog vígasztal, hogy én legalább nem buktam, mint a longosok, azaz relatíve gazdagabb lettem...

Arról nem is beszélve, hogy kva idegesítő volt a BUX-ban, hogy ha 100k-t akartam zárni, akkor simán egymagam felkúrtam 200-500 ponttal az egész indexet...

A másik ami nyugtat, hogy tegnap konvertáltam egy csomó HUF-ot CHF-be, ezen már január eleje óta gondolkodtam -kár hogy nem léptem meg eddig- mert se a HUF-ban se a dodóban sem az euróban nem bízom mostanában. Az aranyban és a Bitcoinban sem.

Akkor már a legmegbízhatóbb deviza talán a CHF...