Regisztráció Elfelejtett jelszó

Magyarország

Újra lesz a 13. havi nyugdíj

#857682 walex Előzmény: #857678

Írtam nemrég, hogy rengeteg helyről hallom, hogy szidják őket, amit eddig ilyen szinten nem tapasztaltam.

Szerintem tele a gatya, hogy buknak, ezért jön vissza. Majd akkor legyen 13. havi nyugdíj, ha egy év 13 hónapból fog állni. Másrészt pont az adófizetők száma csappan most meg alaposan, akiknek az adójából fizetik az aktuális nyugdíjakat. Nagyon logikus akkor bevezetni egy ilyet, amikor jóval kevesebb adófizető lesz és a cégek nagy része is tartaléklángra kerül.

Aki ezt kitalálta, az egy felelőtlen idióta. Inkább a munkanélkülivé vált tízezreket kellene megsegíteni, illetve meg kellene előzni azt, hogy még többen járjanak így.

Elegem van már abból, hogy 2x éve semmi másról nem szól egy nyomorult választás, mint arról, hogy ki mennyit ígér, osztogat a nyugdíjasoknak.

Újra lesz a 13. havi nyugdíj

#857678 TrendMan Előzmény: #857671

Igen, ezt én sem értem.

Olyan, mintha már a választásokra próbálna piros pontokat gyűjteni.

Mondjuk a Fidesz mindíg is erőből politizált, a kifinomult szervezés nem volt az erősségük, most is ezt bizonyítják.

Egy ilyet bemondani egyszerű, a válságot kezelni meg összetett dolog (lenne) ...

Újra lesz a 13. havi nyugdíj

#857674 Bendeguz Előzmény: #857671

ez az egész vírus balhé egy kurva nagy újraelosztási buli, meg egy csomó milliárdost nyomtatnak éppen kifele. a magyar ugar meg megy a levesbe, kis szerencsével csak tankok nélkül szállnak meg minket

Újra lesz 13. havi nyugdíj

#857671 walex

Ez az ország menthetetlen. :(

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200406/orban-v...

Ez a legfontosabb dolog tényleg jelen helyzetben, hogy ismét legyen 13. havi nyugdíj. Ez sokat segít majd a munkanélküliek tízezrein...

Nagy baj lehet a népszerűségükkel, ha már most elindul a szavazat vásárlás, miközben tízezrek kerülnek utcára, akiknek max. 3 hónapra jár segély, ők le vannak ejtve.

Hát ezeket jövő ilyenkor…

#857348 matgab Előzmény: #857337

Hát ezeket jövő ilyenkor lehet megmondani pontosabban...

Nyugdíjat elvileg bármeddig tudunk fizetni. Ha az embereknek leesne, hogy nem létezik az, hogy valaki félretesz nyugdíjas éveire, csak az létezik, hogy a társadalom bizonyos javakról/szolgáltatásokról lemond a nyugdíjasok részére adott időpontban, akkor jobban érthetővé válik a kérdés.

Persze ha kevesebb jószágot állít elő az ország, akkor kevesebb jószágról is tud lemondani.

Rövid távon persze lehet aránytalanul (a teljesítőképességhez mérten) többet adni a nyugdíjasoknak, ekkor keletkezik majd a deficit- ami megintcsak azt jelenti, hogy adott időpillanatban valaki (külföldi) szintén lemond az előállított javairól a magyar nyugdíjasok részére.

a nyugdijakat mibol tudj…

#857337 Röné

a nyugdijakat mibol tudjak fizetni es meddig ? ha kevesebben dolgoznak akkor honnan tudnak levonni jarulekokat ?

Es akiknek a penze a magyar allampapir pluszban van, arra az allam tenyleg tud ra vallalni garanciat vagy inkabb erdemes kivenni es mibe kell fektetni ?

Kosziii

Hulululu

#857316 prfecó Előzmény: #857248

mondjuk rákos kezeléseket függesztették fel. Nincs kapacitás jelszóval, z térjünk vissza 2 hónap múlva C-t vizsgálat esetén. Szivkateter, nincs orvos.

Hulululu

#857248 Bendeguz Előzmény: #857245

egy családtag szemműtétje is elmaradt.

szerintem ezeket titkolják: nincs elég SEMMI

100x annyi beteg van, mint bevallották

Hulululu

#857245 Koffein Előzmény: #857242

ja névtelenül és nem tudnak utána menni... jobb a békesség... ha hozzám eljutott, akkor a médiába is megfog jelenni nemsokára és kifogja ütni a biztosítékot :)

@Trendman: semmi köze a műtétekhez.

Hulululu

#857243 TrendMan Előzmény: #857241

Írd le Cappucino álnév alatt, akkor nem tudjuk, hogy te voltál!

Engem is nagyon érdekelne.

Nekem pl. leállították a szemműtétemet ...

Hulululu

#857241 Koffein Előzmény: #857240

megy a maszatolás szorozd fel min10el...

inkább le se írom, hogy mit adtak utasításba az egészségügybe dolgozóknak...

Hulululu

#857240 matgab Előzmény: #856346

Csak én érzek itt valami ellentmondást?


https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200327/300-ra-nott-a-koronavirusos-esetek-szama-magyarorszagon-422286

300 korona vírusos beteg.

Ennek gondolom a 20%-a kerül kórházi ellátás alá, azaz 60 fő összesen- nem feltétlenül egyidejűleg.


Kásler Miklós:

A magyar kórház dolgozói épp heroikus küzdelmet folytatnak jelenleg - mondta el Kásler Miklós emberi erőforrások minisztere.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200327/koronavirus-megszolal-az-operativ-torzs-a-kijarasi-korlatozas-bejelentese-utan-422364


Tehát max 60 influenzás beteg ellátása már heroikus küzdelemre készteti a magyar egészségügyi ellátó rendszert??

Hulululu

#856346 TrendMan Előzmény: #856345

Digitalis munkarendben.

Az óvónők és a bölcsi-nővérek bejárhatnak.

HululuHululuHululuHululuHululuHululuuuuuuuuuuu

Hétfőtől nuku iskola, el…

#856345 walex

Hétfőtől nuku iskola, ellenben ami nagyon furcsa, hogy ovi, bölcsi az mehet tovább???

Kozintezmenybezaras

#856178 TrendMan Előzmény: #856017

Simán lehet, hogy valaki úgy gondolja, ez a megoldás az elöregedő társadalom problémájára és kieresztett néhány virust a szabadba.

Iskolákat, óvodákat tess…

#856177 walex

Iskolákat, óvodákat tessék végre bezárni! Hihetetlen, hogy előre gondolkodás nincs. Hihetetlen, hogy nem tanulnak más országoktól, más országok hibáiból.