Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

SPCE egyik befektetője: Chamath Palihapitiya

#855128 Koffein

úgy érzem a jövőben sokat fogunk róla hallani a kiejthetetlen nevű uriemberről...


rv vadászat

#855126 picirigo Előzmény: #855058

Olajos cégek osztaléka brutál jó, már ha tudják tartani! Oxy, Shell 7-8% nettó körül lebeg. Bár valszeg lesz ez még jobb is!

rv vadászat

#855116 Fornit Előzmény: #855058

Hát elég zavaros. Megvettem pár nyitót, kb 15- perc múlva bőszen vigyorogtam, aztán a felét sem sikerült megmenteni az elérhető max nyereségnek. De legalább zsebben az is.


Jóárasítás? Hát az még odébb lehet.

rv vadászat

#855058 Koffein

Vadásztok jól árasított részvényekre? hosszú távra gondolván stabil osztalékrészvény? vagy valami trendi jól árasított tech cég(ek)re csapnátok le? vagy már jó előreláthatóan s&p shortba ül mindenki? :)

Kezd zavaros lenni a tenger, a hullámok csapkodnak... :)

Földbeállás, vagy csak egy kis megbicsaklás?

#855044 Koffein Előzmény: #854910

Felébredtek febr.24-e után. Érdekes, hogy csakis Olaszország és Dél Koreai esetek után jött a kitárazás. Mintha a befektetők figyelmen kívül hagyták volna a Kínai jelzéseket, s ahogy máshol is karantén infó jött, egyből felébredtek az álomból...

Hírek szerint, megvan az ellenszer s április elején kezdik embereken tesztelni...

SPCE

#854999 Koffein Előzmény: #854949

Vicces ez a SPCE, tegnap a részvények 98%-a pirosba, e meg zölden virít... közel -10%ból visszajött +1,5% és ma kereskedés előtt ismét +5%ban... enyhén beteg...

Ahogy olvastam, elkezdték tolni, hogy az űrben nincs korona vírus, ezt kezdték megvenni, s így jött egy kis short squeeze? ami fentebb lökhette az árfolyamot ... ma meg jelentés, kíváncsi vagyok mit fognak pozitívumként értékelni...

f, acb, grpn, plug

#854957 picirigo Előzmény: #854951

Plug minden szempontból a legjobbnak tűnik! Személyes véleményem szerint, az aksis autók (kivéve a miniket amiket csak városban használnak) zsákutca. Viszont a hidrogén cellás járművek vsz sokkal jobbnak tűnnek!

f, acb, grpn, plug

#854951 Koffein

a robinhood sztárjai:

ford utoljára 2009-ben volt 8 alatt, minden wannabe speka ezt veszi és esik...

a másik érdekes rv aurora, a hónap sztárja forgalom szempontból és esik mint a kő..

groupon is esik és veszik mint állat.. de mié? ki érti? :)

plug, ami igéretesnek is tűnhet, ahogy nézem jó kis ralit tolt az elmúlt egy évben :)

SPCE

#854949 Koffein Előzmény: #854851

Plusz infó, a befektetők 33milliárd dollárra értékelik Musk SpaceX-ét, a Virgin Galactic csak 5-6milliárdos értékeltségen mozog...

Mindenki fantáziájára bízom, hogy 5 év múlva hol lehet. Természetesen van kockázat, nem is kicsi, hisz ha baleset történik, meghal pár milliárdos stb akkor irány nulla...

Musk ráérzett az ízére és a napokban bejelentette, hogy a SpaceX turistákat is fog szállítani az űrbe..

A(zűr)verseny most kezdődik, ami jelenleg 3+1 szereplős...

Beyond

#854924 Koffein Előzmény: #854907

érdekességképpen, bill gates alapja 2019 q3-ban 150 körül vásárolt 100e db beyondot és q4be ki is vágta... :)

a kis türelmetlen géjc 145-ön vette és 91,5-n adta... nem sajnálom tőle a veszteséget :)

Földbeállás, vagy csak egy kis megbicsaklás?

#854910 Koffein

Nem tudom, ki hogy látja, ahogy olvasom egyre többen dobják ki a profit warningokat, ha nem is figyelmeztetnek, de sugallják a piacnak, hogy off rotty számok jöhetnek majd kína miatt...

Apple közel 50% mínusz, Adidas 85% mínusz, új autó értékesítés -92%


Beyond

#854907 Koffein Előzmény: #854886

Miért járt volna le? Túl gyorsan, ment sokat, 75-85$ sávban nyugodott meg, majd tört ki. Egy két jó jelentés és ismét ráugranak... volt más sztori, tesla, majd tesla junior, plug...

Jönnek a szerződések (reméljük az eladási adatok is szépek lesznek), francia piacon leszerződtek egy nagy áruházlánccal aki teríti a termékeit, meki tesztelte az eladásokat, meg egy csomó gyorsétteremláncnál is bevált... egy elemző cég megvizsgálta a meki vs king műhusis burgerét és bevételi oldalról nézve a beyond meat jött ki nyertesen az impossible foodsal szembe.

SPCE

#854851 Koffein Előzmény: #854839

szép húzatja volt az elmúlt hetekben, de ma kiszálltam, jó érzés volt meghágni a zűrhajót :)



SPCE

#854846 Koffein Előzmény: #854842

ark investment szerint 15-20e is lehet :)

és most lehet röhögni:

Tesla-price-target-scenarios_ARK Investhttps://ark-invest.com/research/tesla-price-target

shortot mi alapján lövöd be? zöldpara van, az is lehet, hogy évekig fog a teslába áramolni az alapok, befektetők pénze, mert ciki környezetszennyező cégbe fektetni... az inga most tesla fele megy, majd egyszer visszaleng és a tesla lesz a gonosz csúnya cég, de ezt elkapni, hogy honnan fordul.. na az a művészet...

SPCE

#854842 matgab Előzmény: #854827

igen a Tesla short számomra nem kérdés, csak azt nem tudom, hogy honnan kellene shortolni. Ez már vajon lufi amit látunk? és hol annak a teteje? MErt felmehet ez innen akár 2-3000-ig is, miért ne?

De simán eshet 10 USD-ig is, vagy mondjuk legyen 100...

SPCE

#854839 Koffein Előzmény: #854836

érdekességképpen, ha minden igaz, az Interactive Brokers kifogyott a short állományból, többet nem lehet nyitni, annyian shortolják... mi lesz ebből? wáááh :)