Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

SPCE

#854827 Koffein Előzmény: #854825

Nem autógyártóként tekintenek rá, hanem tech cégként, meg összességében óriási az előnyük. Tipikus Apple sztori, amikor az összes telefongyártó, meg microsoftosok is kiröhögték Jobsot ( emlékszünk erre??:) ), mit akar érintőképernyővel s letarolta a piacot. Sok ember szeme előtt ez a példa lebeg, hogy Muskot is évekig kiröhögték, itt van, környezetvédelmi előírások, a nagy gyártók belenyekkennek a széndioxid kibocsátás után kiszabott büntikbe, addig a tesla eladja ezeket a kvótákat, pénzt csinál ebből is, megy előre, felvásárolja az akkugyártókat, a többi autógyártó agyfaszt kap, majd 5-10év múlva jön a robottaxi forradalom, itt is óriási előnye lesz bárkihez képest... azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy kb 5-10 év múlva ilyen 3-5e körül (vagy akár felette) lesz az árfolyama (feltéve ha nem lesz split)... jönnek az újabb gyárak, most németo., de texasba is terveznek egyet felhúzni, ha jól emlékszem... szóval hasít a sztori... persze, amíg musk is él és egészséges...

Short, short, és honnan shortolod? Nézd meg hány shortos ment tönkre Einhorn mióta is shortolja? Azt hiszem a befektetői nem örülnek, meg hány ilyen shortos lehet, akiknek odabaszott Musk...

Column chart of Monthly profit/loss in Tesla short interest ($bn) showing Tesla shorts suffer record lossLine chart of ($) showing Tesla stock hits record high

SPCE

#854826 Koffein Előzmény: #854824

Először is, légyszi ne vegyél Virgin Galacticot, mert félek a faktortól :)

A kereskedésről amit én látok, figyelem a kinti reakciókat, durván tolják a dt-t, opció kereskedést, meg a folyamatos short nyitások zárások is benne vannak, plusz a robinhoodosok fellángolása, amiből következtetni lehet, hogy még mehet fentebb is...

Maga a sztori, van egy új piac, azaz űrbiznisz, amit 2040-re 1ezer milliárd dollárra saccolnak. Erre a piacra lépet be a Virgin Galactic, Origin Blue és a SpaceX, amik külön, külön piacokat fednek le nagyjából.

A Virgin galactic tervében benne van x+1ik fázisként, hogy szuperszonikus repüléseket is biztosítani fog az új technológia révén. így los angeles tokio a 11óra helyett 2 órányi időbe fog telni...

Összegzésképpen, mivel nincs más részvény, amivel le lehetne kereskedni ezt a most alakuló piacot, így a befektetők ebben a részvénybe találták meg az űrbizniszt... tehát mivel egyedi sztori, nincs versenytárs, így koncentráltan hat az árfolyamra minden hírmorzsa...

Nem zárom ki, hogy az lesz mint a Tilrayel, vagy a Beyond Meatel volt, hogy elmegy 60-100vagy akár 150ig és onnan dirr hangult változás és feleződés, tizedelődés.. vagy azaz alakzat is lehet, mint ami a teslánál is látható felment 960ig majd le 700 és ismét emelkedésnek indult... bármi de tényleg bármi megtörténhet itt...

s most jöjjön egy kis infografika:

The Race to Invest in the Space Economyhttps://www.visualcapitalist.com/visualized-the-race-to-invest-in-the-space-economy/

SPCE

#854825 matgab Előzmény: #854824

a Tesla a másik. Hogy a pennába érne egy autógyártó ennyit?? Egy olyan autógyártó ami nem képes 1 millió autót leszállítani. Ráadásul amit leszállít, azok is sok esetben gyenge minőségben készülnek. Meg meghibásodások meg minden. Hosszú távon egyértelműen short és akkor még nem is beszélt arról az ember, ha Musk-kal történik hirtelen valami... Márpedig van az a pénz, amiért egy konkurens eltesz valakit láb alól egy véletlen baleset keretében. Az hogy ez eddig nem történt meg, nem jelenti azt, hogy nem is fog, ha elkezd nagyon szorítani a cipő...

SPCE

#854824 matgab Előzmény: #853946

Bazzeg ez a Virgin galactic árfolyama úgy rakétázik, mint maga az űrhajó...

Mi lesz ebből? Ez egy ígéret. Ráadásul az üzleti cél az emberi sznobizmusra és hülyeségre épül (ami nem feltétlenül egy rossz üzleti modell).

De hogy lesz ebből akkora profit, amekkorát már most áraz a piac, amikor még nincs is kész semmi. Egy ígéret az egész. Tényleg már annyi ingyen pénzt nyomtattak az USA-ban, hogy egyszerűen nem tudják hova tenni...

én elhiszem neki, szép e…

#854721 Bendeguz Előzmény: #854664

én elhiszem neki, szép elemzés. a kommentek is érdekesek. én mindenesetre tartom, hó végén jelent

Ajánlom az Ildar Sharipo…

#854530 Zwallace

Ajánlom az Ildar Sharipov által alapított instaforex kereskedelmi társaságot. Ez egy nagyszerű vállalat, amely cryptocurrency bányászati, indexálási és kereskedési szolgáltatásokat nyújt kezdőknek és tapasztalt felhasználóknak.

uber

#854514 Koffein

+10% magasságában ... ahogy kinéz lesz itt duplázás... :)

speki feltörekvő portfólióból szerintem nem hiányozhat... alj megvolt, idén nyereségessé válhat, az új ceo szimpatikus...

inkább ne, még a végén s…

#854424 Koffein Előzmény: #854423

inkább ne, még a végén sdrl sorsára jut :)

vagy mérd össze a faktor hatást muskal, ki az erősebb musk teslája vagy a faktor? 1db tesla részvénnyel eldőlhet a tesla sorsa :))

veszek én is aztán 2 hét…

#854423 matgab Előzmény: #854420

veszek én is aztán 2 hét múlva már itt fogtok rinyálni minusz 20%-on...

tech alapon fb is buy sz…

#854421 Koffein Előzmény: #854420

tech alapon fb is buy szerintem... ha egyébre nem is réstöltés skalpra jó lehet :)

Komolyan, mondjátok mit …

#854413 Bendeguz Előzmény: #854385

Komolyan, mondjátok mit látok rosszul? Ez a kettő nagyon jónak néz ki longra

Oxy indikátorok vételen,…

#854385 Bendeguz Előzmény: #854276

Oxy indikátorok vételen, 78-as fibo az új alj.

Veev kitört a csökkenő háromszögből, indikátorok vételen naposan és hetesen is.