Regisztráció Elfelejtett jelszó

4IG fórum

4ig

#842863 Bendeguz Előzmény: #842858

...és ezzel meg is lesz az egészségügyi referencia, mávval a vasutas, szép sorban jön a többi "próba csomag", aztán meg jönnek a nagyok.

4ig

#842798 Bendeguz Előzmény: #842797

Egy részvénynél sose az árat kell nézni, hanem a fundát, kilátásokat, meg cseresznyének a tetején a technikát. Szerinted van ilyen szabály, hogy a mágikus 10 usd, eur alatt kiszűrnek mindent? Minek mentek roadshowra opus-szal, ha örökre 1,5 eurón akarják tartani? vagy ott is előbb még 7x-ezik, aztán veszik csak a bepalizott külföldiek? kicsi a magyar piac ahhoz, hogy el lehessen bújni egy részvénnyel.

mindezek ellenére van benne ráció, valami miatt olcsónak akarnak tűnni, miközben a kapitalizáció meglehetősen előreszaladt.

4ig

#842797 matgab Előzmény: #842794

Ilyen részvény árfolyamnál nincs értelme a splitnek. Az kb. ott reális ahol a richter csinálta 50.000 forintnál.

Hogy mégis mi értelme akkor a splitnek itt? Valamiért az összes Mészáros részvény árfolyamát itt 10 EUR vagy 10 USD alatt akarják tartani. 10 EUR alatti papírokból komolyabb alapok nem nagyon vesznek. Magyarul nem akarják , hogy ilyen alapok valamiért belevegyenek. Két dolog miatt lehet ez: 1) ezeket a részvényeket meg akarják tartani nagyrészt a fidesz berkein belül. Főleg amíg relatíve olcsóak a részvények. Egy közepesebb alap szó nélkül meg tudná venni az egész Fidesz gazdasági birodalmat szőröstűl bőröstűl. Oké, a fideszesek kapnának egy nagyobb adag lóvét, de ők nem egy egyszeri nagyobb lóvéból akarnak élni. Ez az mszp-nél simán működött volna, ha ők találtak 3 forint közpénzt, akkor, ha tőlük megvette valaki 1 forintért, akkor azt mindjárt eladták. Ma más szelek fújnak. Egy magyar konglomerátummal akarja megteremti a fidesz az anyagi függetlenségét, ami idővel regionális gazdasági szerepre fog törni. Ami folyamatos gazdasági és politikai erőt fog adni nekik.

Ha egy nagy alap itt be akarna lépni , akkor az még a végén bele akarna szólni az ügyekbe. Kinek van erre szüksége? Hogy mit és mennyit vásárol a cég, vagy mennyiért, vagy milyen jutalmakat, díjakat utalnak át ennek vagy annak. Ne adj isten feljelentegetné a többségi tulajdonost ezért vagy azért , akár itthon vagy Brüsszelben? Betekintést nyerne a projektek valós profittartalmába egy igazgatósági tagon keresztül, vagy a pénzek folyásába belelátna? Hát kinek kellene ez?

Valamint a split a kisbefektetőknek is egy üzenet. Hit abban, hogy az árfolyam tovább fog emelkedni. Hiszen egy részvényt, ami esetleg irreálisra lenne értékelve a management szerint , azt minek splitelnének? Azét , hogy utána 20-50 forintos ársávban legyen a részvény árfolyama? Az ötödölés kb. azt jelenti, hogy még legalább egy két-háromszorozódás benne van és még azzal sem közelíti meg a 10 EUR-t a részvény ára.

4ig

#842793 Fornit Előzmény: #842784

Én sosem értettem.

Ilyen árszinten (ez + konz előtt) meg nem is láttam, hallottam splitről. Totál likvid papírrá vállt, sokszor forgalom alapján a top 5-ben látom, ha ránézek a bét oldalára.

Annak jó, akinek nincs 4300 forintja venni 1 darabot, viszont split után lehet, vehet 4-et is.



4ig

#842790 Koffein Előzmény: #842787

nem tudom, hogy mit kéne vitatkozni azon, hogy első grafikon alapján mára 3300 körül kéne lennünk, ehhez képest oldalazás van és 4300 -on áll a forig :)

4ig

#842789 Bendeguz Előzmény: #842787

megnéztem az előzményt, szerintem itt armageddonnak kell lenni, hogy leesen 3700 alá. a célára a linkelt ábrán 1700 körül van. nos, ez a jelen helyzetben irreális.

4ig

#842788 Koffein Előzmény: #842786

igen, de van berkshireből b részvény is, potom 216 dodó :)

buffett azért nem splitelt, mert azt vallja, hogy csak olyan vásároljon az ő cégéből, aki megteheti. ezek szerint, itt nem ez a cél?

habár a google is 1200 körül van :)

4ig

#842786 Bendeguz Előzmény: #842784

Buffet is azt mondja, hogy a split nem játék. Nem véletlen sose volt osztva a Berkshire és kerül darabja 325k dollárba

4ig

#842784 Koffein Előzmény: #842783

amúgy mi a véleményetek a splitről? nem érzem, hogy kellene, lehet, hogy ténylegesen penny kategóriába akarják tartani, ahogy anno matgab is írta, nehogy feltűnjön a külföldi alapoknak?

tény hogy ha most 5szörözik a menyiséget s ismét emelkedő pályára állítják, akkor csökkenteni fogják a nagyobb spekik a mennyiséget, plusz likviditás stb... valamiért neccesnek érzem ezt a splitet..

4ig

#842783 Bendeguz Előzmény: #842778

annyit írtál, hogy frissítve. mit olvastam félre? :)

miért értesz egyet ezzel az elemzéssel?

4ig

#842775 Koffein Előzmény: #842769

eltudnék viselni ezen a szinten 3-4 hónap oldalazást mint volt november és február közt... nyugodt nyarunk lenne... :)

4ig

#842769 Bendeguz Előzmény: #842759

Szerintem se az időtávok, se a korrekciós szintek nem stimmelnek Elliottnak, így ez maximum a kívánságod lehet, ha shortolni szeretnél.