Regisztráció Elfelejtett jelszó

Könyvek a tőzsdéről

Építs vagyont osztalékból

#838001 Koffein Előzmény: #838000

20 év alatt összejöhet akkora tőke, hogy megélsz belőle, ha folyamatosan osztalékot emel, akkor is, ha jön egy válság, mert van anyi zsé a tarisznyába, amihez hozzá tud nyúlni... :))

s miért pont BAC, miért nem T, aminek (jelenleg) dupla annyi az osztaléka? és nem mellékesen 35éve folyamatosan osztalékot emel? miközben BAC 5éve... :)

Építs vagyont osztalékból

#838000 Fornit Előzmény: #837999

Vagyonépítés osztalékból...

Egyszerű: Végy annyi pénzt a körtefáról, aminek a kb 3%-os nettó hozamából megélsz, ha osztalékpapírokba fekteted és élvezd az életet.

Reális példával: 5millio ft, az kb 18.000$. Valaki ezt berakja 5 amerikai osztalékpapírba átlag 3,6%-os éves hozammal, az 648$ évente-adókjárulékok=évi +453$

Befektetni újra és évente bőviteni a pakkot évi 90$-nyi vétellel részvényenként, mondjuk 4db BAC vásárlás a nagy évi újrabefektetés :) És figyelni hogy lehet ebből megélni :))

Építs vagyont osztalékból

#837999 Koffein

most végeztem ki https://bookline.hu/product/home.action?_v=Lowell_... nem rossz.

30as nyugger által vallott filozófia kibontva, leírva, hogy mikre kell figyelni, aki olvasta "Osztalékból szabadon" -t, annak ez is tetszeni fog. Más megközelítés, picivel jobban belemenve a témába, egy gondolkodásmódot próbál átadni. Nekem tetszett.


Soros

#817812 Koffein Előzmény: #817805

tisztára :)) anno mikor kerestem ezt a könyvet, úgy éreztem, mintha shortos gyuribát shortolnám :D antikvárium oldalán 25e körül ment el, vaterán meg szívtam a fogam, hogy valaki 8k-ért leütötte előlem. pfúúú de ideg voltam :-D még szemfülesebb lettem, nem 2szer, hanem naponta 4szer kerestem rá és pár hónapra rá 6e-ért sikerült beszereznem... feltette emberünk 4e.ért, gyorsban ráírtam, hogy ne licitálgassunk, ő is érezze, hogy keresett egy kis pénzt, én is megkapjam jól árasítva, tegye fixen 6k.ra, csapom le, holnap reggel megyek is érte, oszt mindketten boldogok vagyunk.. :))


Soros

#817806 Fornit Előzmény: #817805

Nagymamánál akad egy-két Sztálin, megnézem mit is ér, ha Gyurkabá is már 60k felett.. :)