Regisztráció Elfelejtett jelszó

matgab részvényei

Matgab és a forint

#838505 Bendeguz Előzmény: #838500

Magyarország lehetne mezgazd ország, volt is valamikor, de gdp arányában tekintve valami 1-2% körüli hozzáadott értéke van :)

Az arany nekem is fókuszban van, emlékszel, be is vásároltam MUX-ból. Azóta még a beker árat se értem el vele... Viszont szerintem is meglesz a 2k 2020-ban az aranyban! Kérdés, hogy melyik a jó aranybánya? Mit érdemes venni? Illetve mikor? Ha a 4iG most kezd 10x-ezni, azt semmilyen aranybánya nem győzi le :D

Matgab és a forint

#838500 matgab Előzmény: #838495

Big Mac index es egyéb számokat mindig érdemes fenntartással kezelni.

Magyarország egy mezőgazdasági ország, ahol politikai és egyéb okokból a pék termékek és általában az élelmiszerek relatíve olcsók.

Tehát ez alapján kár messzemenő következtetéseket levonni a forint dollárral szembeni alulertekeltsegere.

Hogy mi az irány? Szerintem ha nem történik valami nagy globális gebasz akkor kb ezen a szinten tartani a forint értékét (300-330). Azon belül nagyjából a geopolitikai és gazdasági helyzetre bízzák az árfolyamot.

Ez a szint gazdaságilag kényelmes, az export cégeknek nagyon kellemes, politikailag teljesen vállalható és kiegyensúlyozott- ami a külföldi tokebefektetoknek is biztonságérzetet ad.


Matolcsyra visszatérve:

Nem kérdés, h zseni a csávó!

A CHF elszallas előtt atkonvertaltatta az összes chf adósságot forintra. Azt mondták szerencséje volt éppen.

Aztán elkezdte nyakra főre vásárolni az ingatlanokat és ezek után az ingatlan piac arszinvonala alig 5 év alatt triplazodott!

És most tavaly aranyat vett a Nemzeti banknak. Arany banyam árfolyama akkor 9-10 USD körül volt. Ma 14, pedig alig pár hónap telt el. Sajnos nem mertem venni 7-8 körül mert a beker áram 13 körüli és én nem láttam h mitől fordulna a helyzet.

De ő meglátta és tudta. És megcsinálta. Ha jön egy válság - mivel januarunk pont olyan jó, mint a 87-es, lehet az oktoberunk is ugyan olyan "jó" lesz. Ha ez bejön, akkor az arany ára is el fog szállni akár 40-50 USD is lehet majd az az.us -bol.

Simán, szóval háromból háromszor megcsinálta a tutit...

Matgab és a forint

#838495 Bendeguz

Matgab, te nagy tisztelője vagy a Matolcsy-féle MNB-nek. Mit gondolsz, mi a céljuk a forinttal?

"A mostani jelentés szerint a forint a dollárhoz képest 35,1 százalékkal alulértékelt." - Big Mac Index
https://hvg.hu/gazdasag/20180122_Big_Macindex_Magy...

Ez alapján 185 körül kéne lennie az usd/huf-nak, illetve 210 körül az eur/hufnak? vagy ezt rosszul értelmezem?

Nem hiszem, hogy az MNB az erős forinttal akarná rosszabb helyzetbe hozni a külföldi cégeket.

Szóval szerinted, meg aki olvassa, mi lehet az árfolyamcél?

pozi

#837450 matgab Előzmény: #837391

Na gyerekek, gondoltam elutazok egy kicsit melegebb tájakra, kedden reggel fogok indulni és Kanadában fogok átszállni...

Szerintetek hol kezd ítélet idő lenni, h biztos ne érjem elna csatlakozásom?

https://www.portfolio.hu/gazdasag/iteletido-legi-j...

Mondjuk tavaly is lekéstem a járatom ítélet idő miatt, csak akkor épp trópusi vihar miatt...

pozi

#837417 Koffein Előzmény: #837405

áááh csináljunk már egy matgab alapot. bedobunk x összeget, valaki kezeli, oszt 5 év múlva ütjük a böllért :))

pozi

#837405 rbbj11 Előzmény: #837391

mire beirtad, már szinte azonnal megindult. Ahogy beirtad, 15-re raktam limit vételt, soha nem teljesült, utána próbáltam 15.50-ért is szerezni, gondoltam sok napja van a faktornak, és legalább a kiszállodhoz közel kell legyek. Az se jött össze...

Azért most belevettem 16-ért...hátha

pozi

#837393 Fornit Előzmény: #837391

Tényleg el kellene már különítenem egy összeget és csinálni egy Matgab Inverse alapot.

pozi

#837391 matgab Előzmény: #837323

jelentem 16,8-nál a faktor teljesült. napi csúcs a gme-nél 16.9 volt.

alig 2 kereskedési nap alatt ismét 10%-ot nyerhettetek volna, ha hallgattok rám...