A dánok mindig is kiba nagy utazók voltak, hiszen ők a normannok, akik meghódították hollandiát, aztán a francia normandiát na és persze Angliát. Ezért is lett a 100 éves háború h ki kinek a vazallusa. Nem véletlen h Hamlet dán királyfi. Aztán pedig meghódították délen Sziciliát, Nápolyt északon Izlandot , Grönlandot és persze É-Amerikát is a norvégokról skandinávokról már ne is beszéljünk az ujjgyakorlat volt
Egyébként egyik legnagyobb, dinasztia alapító királyuk kék fogú harald Géza kortársa volt és a bajor I Otto egyébként német római császár nyomására mindketten kb egyszerre elkezdték téríteni a kereszténységre az országaikat ennyit a párhuzamosságokról