Regisztráció Elfelejtett jelszó

Kávé topic

hosszú távú trend

#832454 tozsdenyul Előzmény: #832433

lesz is

Ha a túl erös usd már bedöntötte a világ adósodottjait, és lefordul az égböl (ez azért minimum 1-2 év)

Utána végre jöhetnek a commodity-k

Azon belül is az agrár lesz a legjobb, jót tesz majd a bika trendjüknek a globális lehülés okozta aszály világszerte

Kávé már jóval közelebb van az aljához, mint csúcshoz.

Legyen valami hamubasült írás az útra :)

Figyelni majd a commodity-t föleg az agriculture-t

hosszú távú trend

#832433 Koffein

"A hosszú távú trend szerint folyamatosan emelkedik a kávé ára, amit egyrészt a kereslet növekedése indokol, másrészt a klímaváltozás miatti termesztési nehézségek, mondta Csóka Gyula, a Mocca Negra Zrt. vezérigazgatója. A kávé tőzsdei ára gyorsan emelkedik. A kávéforgalmazó vállalat vezetője a lapnak azt mondta: a rövid távú ármozgásokat alapvetően a spekulációk mozgatják. Magyarországra féléves szerződések alapján hozzák be a kávét, így egy rövid távú árváltozás nem befolyásolja a kiskereskedelmi árakat."



Ahogy elnézem a hosszú távú trendet nem annyira vészes, hisz háromszor ennyi is lehetne. :-P

Nekem a kedvenc (legaláb…

#830342 Fornit Előzmény: #830334

Nekem a kedvenc (legalábbis csak sejtem, h az) a mondulkiri kávé.

Az itthon kaphatóak közül az első helyen a Dallmayr Prodomo áll.

(olyan sok fajtát nem kóstoltam, nem szoktam kávézni)

Az abszolut utolsó pedig az Omnia, az ezüst színű csomagos.

Az ilyen kommersz kávék …

#830334 Koffein Előzmény: #830302

Az ilyen kommersz kávék közül nekem is ezek a kedvenceim, néha beleveszek Lavazza Oro, vagy Pellini-be... ha rám jön a kávé sznobizmus, akkor rendelni szoktam a kapucziner.hu -ról. Isteni ízű kávék vannak, habár nem olcsók, hisz 250 gramm, közel annyiba kerül, mint 1kg Tchibo Barista.

Jurával egyetlen gondom …

#830302 Sumér harcos Előzmény: #830280

Jurával egyetlen gondom van,nem porcelánkéses,gaggia alap darálosban is porcelánkés,azt mondják ez darálásnál egy jo pont,mondjuk nem mondom,hogy különb presszot készít izre ugyanabbol a szemesből,mint egy C60 Jura,egyforma.

éppen a 12kerületben ittam egy havernál Jura C60 gépből olyan löttyöt hogy na....kiderült használtan vette,acélkéses és elkopott,cseréltette,és utána remek volt a kávé.

nekem a kedvenc szemes kávéim :

1.Tchibo Milano

2.Tchibo Sicilia

3.Tchibo Barista

akármit kostoltam x év alatt,ha ezektől méregdrágábbat is,ujra ezeknél kötöttem ki.

Jurát akartunk,több bará…

#830276 Sumér harcos Előzmény: #830272

Jurát akartunk,több barátomnak akik kávébuzik az van,de árban nem jött össze.

Rokonságban van még Melitta is.

Szomszéd most vett egy De-Longhit.

figyelem mindet,melyik milyen.

Az enyém ez a márka:


http://www.gaggia.hu/fooldal

nem adom el:)egyébként b…

#830270 Sumér harcos

nem adom el:)

egyébként black friday szerzemény volt,közel 300+as gép 150-180+volt,most adjam oda 100ért?:)

a vendégeim kedvéért tartom,

erre kanyarna Tőzsdenyúl vagy BányaiZoli,egy jo kávéval kinálni kell,és ezzel a jo gép- jo kávéjával felvághatok:)

pedig nem is szereted a …

#830236 matgab Előzmény: #830234

pedig nem is szereted a kávét, mi? Csak rontani akarod a bizniszem... :-)

Ahhoz képest, ahogy megs…

#830233 Tapasz Előzmény: #830232

Ahhoz képest, ahogy megszoktál nyilatkozni, nem gondoltam volna, hogy távoli rokona vagy Ben Hur-nak ;-)

Remélem elég finoman fogalmaztam.

leszoktam a kávérol augu…

#830192 Sumér harcos

leszoktam a kávérol augusztusban,3honapja nem ittam 1et sem.

mindezt ugy,hogy kb 4 éve szoktam rá igazán,napi három darálós presszo esetleg ristretto.

és megkoronázva tavaly tripla ünnepre összevont, kaptam egy 300ezres jo automata gépet,szinte bejáratós,erre leszoktam:)

kotyogós

#830120 Fornit Előzmény: #830118

Én egyszer ittam kapszulás kávét. Brrr.... hát nem lettem a rajongója.

(vsz a legjobb kávét Kambodzsában lehet inni.)