Regisztráció Elfelejtett jelszó

Tudomány világa

tudom, nem egyertelmu mi…

#838754 tozsdenyul

tudom, nem egyertelmu mindenkinek az orulet

sehol a vilagon nincs olyan tudomanyos intezet, ahol rezsire palyazni kell

ez hungarikum

olyan foku bizonytalansagot jelent, ami egyszeruen nem mukodokepes

Atomreaktor kisse mas palyan mozog, mint kutatasok ugy altalaban, itt a bizonytalansag meg elkepesztobb

Ez a teljes orulet szintje, es teljesen mukodeskeptelen modell, de elfogadom, hogy aki semmilyen ismerettel nem rendelkezik kutatomuhelyek mukodeserol, az nem igy latja

Ez tarvagas a magyar tudomanyos eletben, mar most is 1000-es nagysagrendben menekulnek a kutatok par honap alatt is, de kutatasok sem lesznek egy ilyen rendszerben...

A magyar kutatas le lesz nullazva totalisan


(a nuklearis agazatot tekintve egyebkent a konkret hatter es elkepzeles Deak Ferenc reszerol annyi, hogy a magyar nuklearis kutatas igen kritikus Paks 2-vel kapcsolatban, tovabba szamos engedelyeztetesi folyamat mulik rajtuk, ezert nem maradhat meg fuggetlen kutatointezet - ezen a teren sem )

(kepzeljuk el, ahogy az orosz biztonsagi problemakrol kezdene egy fuggetlen intezet makogni, sokkal jobb lesz egy atomeromu eseten ezeket a biztonsagi felveteseket leszarni)

Kutatoreaktor sem kap rezsit

#838751 Tapasz Előzmény: #838749
"arról tájékoztatta a kutatóközpontok vezetőit, hogy áprilistól projektalapú működésre állnak át, így nem alapfinanszírozást kapnak az intézetek, hanem témakiírásokra kell jelentkezniük"


"Azt viszont a minisztérium részéről egyértelmű elköteleződésnek tekinti a hazai nukleáris kutatások iránt, hogy tavaly decemberben egy kormányhatározatban 3,6 milliárd forintot csoportosítottak át számukra, nukleáris üzemanyag beszerzésére, ami 2024-25-ig lehet elég"

Széchenyi István létreho…

#838555 tozsdenyul

Széchenyi István létrehozta (1830),

http://mult-kor.hu/joszagomnak-egy-evi-jovedelme...

Felcsúti Deák Ferenc szétverte (2019)

A Magyar Tudományos Akadémiát


Természetesen nincs, nem is volt, nem is lesz alternatíva.


A magyar tudósok pedig nekiindulnak a "tudományt üldözö liberális haldokló sorosista nyugatra".

(Nem, ez régen nem jézusmária wtf, hanem a magyar közbeszéd mindennapi valósága)

Közpénzt nem herdálunk

#836793 tozsdenyul

http://hvg.hu/itthon/20190114_Ujabb_balegyenes_...

Erre utaltam a magyarország totyikban 2 napja

"Közpénzt nem herdálhatunk el"

Ó bazzeg és túléli aki ezt nyilatkozza

Van pl kutató, akinek 6 futó nemzetközi projektje lett ezzel kinyírva, és ez az utolsó csepp neki

Eddig bírta, megy halódni inkább nyugatra

"Potenciálisan 50 ezer kutatót lehetetlenít el ez", azt sem tudtam van ennyi :)