Regisztráció Elfelejtett jelszó

Időjárási körkép az országból.

Komoly, h Sopron környék…

#805545 KawaBazsy

Komoly, h Sopron környékén 9 fok van, máshol meg 20..


Vazz, már megint nyugato…

#801518 KawaBazsy

Vazz, már megint nyugaton van hideg, mi meg itt megsülünk. Remélem télen majd ugyanez lesz.. :-)

kettényílt a villám

#800024 TrendMan

Most épp nem találom a hírt, de tegnap több helyről is hallottam, olvastam:

A Kőröstoroki-strandon két nőt úgy sújtott meg a villám, hogy a környéken magas fák és egy 30 méteres kilátótorony is van - erre a villám megérkezett a két nő fölé (egy villám), ott ketté nyílt és mindkét nőt eltalálta.

Namost, ha ilyen lehetséges, akkor hogyan lehetne zivatar és villámlás közepette vízilabda mérkőzést rendezni ?

Sopronban éjszaka hatalm…

#798798 Euroman Előzmény: #798785

Sopronban éjszaka hatalmas vihat volt. Rengeteg villámmal, több egészen közel csapott be.

Ezt a júniusi dolgot én …

#797587 TrendMan Előzmény: #797585

Ezt a júniusi dolgot én is megfigyeltem, ezek szerint- ha ez igaz- a nyár már nem lesz különösebben forró július-augusztus folyamán.

Ez most akkor egy ellenpróba:-)

Viszont olyan, hogy ütem szerint az időjárásban nincs, hacsak nem köthető valamilyen ciklikus folyamathoz.

Ilyen ciklikus dolog lehet a napfoltok 11 éves változása:

Ez a folyamat éppen 2015-ben volt a csúcson és most már visszafelé halad.

Azt figyeltem meg az éve…

#797585 Kiss Zoltán

Azt figyeltem meg az évek során,ha a június vége extrém forró,akkor maga a nyár már nem lesz az! 2013 és 2015 nyara igen forró és száraz volt,ūtem szerint most megint annak kellenne jõnnie,de zavaró most ez a nagy forróság!Nálunk Kőszegen eddig 195 mm csapadék volt ebben az évben,az errefelé semmi!Bár,ha olyan lenne mint tegnap Kecskeméten,akkor inkább ne is legyen!

Igen túléltük!De sajnálo…

#794967 Kiss Zoltán Előzmény: #794953

Igen túléltük!De sajnálom a Pápa kórnyékén lakókat,mert ott -2,5 is volt!A globális felmelegedés hatása lehet,hogy a fútési idény lassan júliustól júliusig tart!:)

Nálunk 5 fokig ment le a…

#794953 KawaBazsy Előzmény: #794946

Nálunk 5 fokig ment le a hőmérséklet, Kőszegen 0-ig.. A kocsiban - május közepe ide vagy oda - be fog indulni a kályha. :-)