Regisztráció Elfelejtett jelszó

Arany

Ma még dollár gyengülésr…

#822933 Boby. Előzmény: #822761

Ma még dollár gyengülésre kivégzik őket, pláne az ezüstöt.Ki érti ezt?!

Arany, ezüst kezd alakul…

#822761 Boby.

Arany, ezüst kezd alakulni...,s mindezt úgy, hogy közben dollár erősödik.

Gyakorlatilag önként szo…

#821987 Fornit Előzmény: #821986

Gyakorlatilag önként szolgáltatta be a bűnössége bizonyítékát :)

a bányászok nagy része m…

#821464 Kissherceg Előzmény: #821453

a bányászok nagy része már így is teljesen kuka, emelkedésben nem követték az aranyat/ezüstöt. Legfeljebb esnek még :)

Nem lebeszélés volt ez r…

#821349 Boby. Előzmény: #821342

Nem lebeszélés volt ez részemről,csak leírtam,hogy én miért nem vásárolok most.

A certifikát vonaktozásá…

#821342 TrendMan Előzmény: #821336

A certifikát vonaktozásában ez jó beszállónak tűnik.

És az előző (1283) mélypont jó referenciának.

Ahhoz képest tudom nézni.

Ezen én is gondolkodtam,…

#821336 Boby. Előzmény: #821331

Ezen én is gondolkodtam,de két ellenérvet is találtam egyből.Ha csökken a dollár ereje,akkor szerintem a pánik is oldódni fog - legalábbis ami a dollár erő rovására írható -,a másik,hogy ahogy halványul a dollár ereje,úgy veszítek az arany árfolyam nyereségéből is.Így végül is ráültem a kezemre....,van még ezüstöm és nem is túl fényes...,ha menniük kell,had menjenek...,majd örülök az ezüstömnek.

Jelenleg jó döntésnek tű…

#821331 TrendMan

Jelenleg jó döntésnek tűnik az arany long, mert vagy vadul a helyzet és a pánik hajtja fel vagy oldódik és a dollár erő csökkenése miatt emelkedik.

Legalábbis most így látom.

fordított világkép

#819421 TrendMan

Úgy emlékszem, hogy az arany akkor tört ki az előző range-ből (1236-1300) tavaly november vége/dec eleje, mielőtt a dollár elgyengült 1.20 folé.

Ez mintha fordított fejlemény lenne, de erre én is csak utólag ébredtem rá.

Lehet, hogy majd onnan tudjuk meg, hogy az Euro/Dollár ismét kitörni készül, hogy az arany felmegy 1365 fölé???

Legalábbis olajnál úgy v…

#819054 TrendMan Előzmény: #819049

Legalábbis olajnál úgy van, hogy ha felmegy az ára, akkor gazdaságosan lehet üzemeltetni olyan bányákat is, amelyeket különben nem - ezért újra megnyítják őket.

azért nem hiszem, hogy n…

#819049 matgab Előzmény: #819048

azért nem hiszem, hogy nagy méretű arany bányákat csak úgy hipp hopp nyitogatni lehetne még itt a Földön...

Lehet, hogy a pozitív tr…

#819048 TrendMan Előzmény: #819047

Lehet, hogy a pozitív trend miatt mások is bányát nyitottak esetleg újra megnyitottak és emiatt az arany részvény ára lemegy? Az arany ára meg nem vagy még nem?

én csak azt nem értem, h…

#819047 matgab Előzmény: #819033

én csak azt nem értem, hogy miért van az hogy az arany árfolyama már magasabb, mint amikor vettem az AU.US-t, de a részvény árfolyama meg 30%-kal a beker ár alatt van...?!?

Most már kb. 4. alkalomm…

#819033 TrendMan Előzmény: #818590

Most már kb. 4. alkalommal támadja a csatorna felső határát.

Ha átviszi az 1365-öt, kénytelen leszek bővíteni a longot.

Jelenleg nem így néz ki, de én arra tippelek, hogy 1342-n megint fordulni fog.

Mintha az utóbbi hetekbe…

#818590 TrendMan

Mintha az utóbbi hetekben az arany jobban viselné a dollár erősödését, mint korábban.

Barrick

#818248 Kissherceg

tavaly még volt nekem is

https://index.hu/gazdasag/2018/03/30/elhunyt_peter_munk_-_demjan_sandor_uzlettarsa_ket_nappal_elte_tul_baratjat/


Március 28-án, 90 éves korában Torontóban elhunyt Peter Munk. A budapesti születésű, de karrierjét már Kanadában megalapozó filantróp üzletember legnagyobb dobása a Barrick Gold Corp volt. A nyolcvanas évek elején Peter Munk az olajiparban látott fantáziát, de egy hirtelen ötlettől vezérelve megváltoztatta a cége fókuszát és olajfúrások helyett az arany kitermelésére összpontosított. Fokozatos fejlődéssel a Torontói Értéktőzsdére bevezetett

BARRICK GOLD A VILÁG LEGNAGYOBB ARANYBÁNYÁSZATI CÉGE LETT.

Ma már a társaság évi 9 milliárd dolláros forgalmat termel (2600 milliárd forint), Kanada mellett van kitermelése Argentínában, Chilében, Peruban, Zambiában, Szaúd-Arábiában és még több egzotikus helyen. Munk 86 éves koráig aktív maradt a cégvezetésben. Ez volt a legnagyobb cége, ebből lett dollármilliárdos, de sok másba is belevágott: ingatlanba, elektronikába, kelet-közép-európai befektetésekbe.