Regisztráció Elfelejtett jelszó

KBC Equitas

Már több, mint 6 éve ott…

#828770 Tapasz Előzmény: #828769

Már több, mint 6 éve otthagytam ezt a fost, amikor bevezették a számlavezetési díjat. Csak a PETI-t sajnálom.

ja, nem szeretem, ha hül…

#828769 matgab Előzmény: #828729

ja, nem szeretem, ha hülyének nézik az embert. Már az is idegesítő volt egy kicsit, hogy mindig be kellett pipálni, hogy bent akarok maradni -de azt még megértem, mert hülyebiztossá kell tenni a rendszert. No de hogy ki is vegyék?? Jó hogy nem veszik el a teljes hozzáférésemet, hogy megvédjenek a pénzem elvesztésétől -bár sokszor jobban jártam volna, ha tényleg nem elérhető a rendszerük...

a qrva mindenségit, hogy…

#828729 Koffein

a qrva mindenségit, hogy fél óránként ki kell dobjon az a rohadt szájbacsinált webbroker ha nem csinál az ember semmit... wááááá de bosszantó

webes felület

#811718 matgab Előzmény: #811692

Hova nem lehet mozgatni a TBSZ számlát?

Lehet transzferáltatni én már transzferáltam.

Kicsit bonyolultabb, nem reklámozzák a szolgáltatók, hogy azt higgyjék az ügyfelek, hogy ha el akarnák vinni a számlájukat, az automatikusan TBSZ feltöréssel járna, de nem így van.

én pl az államkincstárnál tartott TBSZ számlámat simán át tudtam tenni felbontás nélkül a randomhoz.

webes felület

#811692 Kissherceg Előzmény: #811691

még nem állítottam be, de az új ötletük miatt neked egy kérdésem van.


TBSZ számlát miért nem lehet mozgatni?

webes felület

#811691 Koffein

Kedvenceknél, nálatok is csak az első 15 jelenik meg? bárhogy állítom 50re csak 15 kerül megjelenítésre... agyfa@xt kapok mire a végére lapozok 15ösleg... :-/

tudom tudom, minek akarok én a végére lapozni :D

equitas mobil

#809311 Koffein

kivezetik az equitas mobilt ... és még a kbc innovatív... ekkora poént :DDD

évek óta nem fejlesztették, az új telefonokon nem kompatibilis a platform, pedig használtam volna... egyszerűen leépítették...

hűűűha

#808675 matgab Előzmény: #806580

3 napja nem mutatja a német részvények árfolyamát a KBC Webbróker. Ezt mégis hogyan teheti meg egy brókercég, aki több ezer forint díjat von le ügyletenként??

KBC károsítás

#804031 NagyjN

Az elmúlt 5 év tapasztalatát leírom, hogy mindenki eldönthesse milyen "szolgáltató" a KBC Equitas....


1. KBC Szolgáltatási színvonala

Pár éve a KBC-nek volt egy előnye a többi hazai brókercéggel szemben: az anyavállalatuk révén hozzáfértek a Frankfurti certifikátpiachoz.

Volt egy certifikátkeresőjük, amivel ki lehetett választani a 350.000 certifikát közül azt, amelyikkel kereskedni akartunk, és fel tudtuk azt venni…

Ezt sikerült elrontaniuk majd 1,5 éve.


1,5 éve ugyanis NEM MŰKÖDIK A CERTIFIKÁTKERESŐJÜK!!! NEM TUDJUK FELVENNI A CERTIFIKÁTOKAT!

És a KBC képtelen megjavítani, képtelen az általa vállalt szolgáltatást nyújtani az ügyfeleknek.

Több mint 1 éve kiírták honlapjukra, hogy dolgoznak a problémán, hamarosan megjavítják. 1,5 év nem volt elég nekik, most sem működik….

A panaszáradatra, azt javasolták, írjuk meg nekik a certifikátneveket mailben, vagy hívjuk fel őket és ők felveszik helyettünk…

A valóság az ezzel szemben, hogy telefonon nagyon nehéz elérni őket, és volt rá eset, hogy 15 percen után vette fel az ügyintéző, és közölte most nem tudja felvenni a certifikátot, írjam meg mailben…

És ahogy több helyen olvasni a fórumban, előfordul, hogy hiába írjuk meg nekik, csak 3-4 nap múlva veszik fel… Vagy fel sem veszik…


Az NEM SZOLGÁLTATÁSI SZÍNVONAL, HOGY kínálnak egy szolgáltatást, majd NEM TELJESÍTIK A VÁLLALTAKAT, VAGY FELVESZIK, VAGY NEM A CERTIFIKÁTOKAT….

Ez olyan mintha az Elmű csak kérésre adna áramot, azt is hol adna hol nem, mondjuk 50%-50%-ban…


2. ÜGYFÉLMEGKÁROSÍTÓ KBC magatartás

Ez sokkal súlyosabb probléma. Én sokáig nem találkoztam ilyen visszaéléssel, de döbbenten olvastam a fórumokon, hogy bizony van olyan, hogy NEM JELENÍTIK MEG AZ AJÁNLATOT a tőzsdei könyvben, vagy csak KÉSVE…

A portfóliós, stoxklandyard fórumokon meg lehet nézni az eseteket:

https://forum.portfolio.hu/topics/kbc-equitas/6482

http://stocklandyard.hu/tozsde-forum/temak/380-erste-vagy-kbc-equitas

https://forum.portfolio.hu/topics/kbc-hozzaallas/21724?oldal=9


Ettől tartva elkezdtem print screeneket készíteni a tőzsdére beadott ajánlatokról.

Sajnos nem hiába.

Egy ÉRVÉNYESEN BEVITT, KBC ÁLTAL ELFOGADOTT eladási ajánlatot ugyanis csak úgy TÖRÖLTEK a rendszerükből….

Az árfolyam lefordult, és mivel a KBC törölte az ajánlatomat, MEGKÁROSÍTOTTAK, egész komoly összeggel.

(Naplófájllal igazolni tudom, hogy NEM voltam lépve az ajánlat törlésekor, nem én töröltem…. PRINT SCREEN VAN AZ AJÁNLAT BEADÁSÁRÓL-ELFOGADÁSÁRÓL-TÖRLÉSRŐL EGYARÁNT).


EZ már minden határon túlmegy. ILYET NEM LEHET CSINÁLNI!!!

Ilyet Mo.-on eddig csak a Questor és a BudaCash csinált…


Nemhiába büntette már többször is meg az MNB a KBC-t….

Legutóbb 2017 januárjában kaptak egy 8 millió büntetést. NEM VÉLETLENÜL….


Őszintén, hogy lehet megbízni egy olyan tőzsdei szolgáltatóban, amelyik TÖRLI A BEVITT ÉS ELFOGADOTT AJÁNLATODAT, EZZEL ANYAGI KÁRT OKOZVA NEKED???


Több tőzsdei szolgáltatónál volt már számlám, de ilyen ügyfélmegkárosító magatartást még nem tapasztaltam sehol!!!


3. Egyéb tények a KBC hozzáállásról


Ügyfélszolgálatukat általában nagyon nehéz elérni. Ha elérjük se sok köszönet van benne, ahogy a netes értékelésekben, fórumokon olvasni többnyire arrogánsak, nem segítőkészek/inkompetensek.

A telefonos menürendszerben nem jutsz el néhány ponthoz 1 percen belül, nemhogy ügyintézővel beszélj… 5-10 percen belül szokták felvenni, -ha felveszik..


Mindent elkövetnek, hogy jogos panaszod alól kihúzzák magukat: nem válaszolnak, hárítanak, ez van/benne van a pakliban gerinctelen válaszokat küldenek, részletekért ld. netes fórumokat.


A befektetési ötletet adó szolgáltatásuk csak hab a tortán. Nem ismerek még hasonlót, hogy ennyi sok rossz, bukó tippet adó társaságot.

Régi ügyfélként én is ott voltam 2015 végén, amikor több befektetési tippet adtak. A száguldó piacon(!!!), a KBC tippek közül MIND bukóban volt 2-3 hónapon belül, és valóban a GoPro-n több mint 50%-ot lehetett bukni… Az S&P shorton(ezt ajánlották) pedig 100%-ot, mindent el lehetett volna veszteni...

Érdemes visszamenőleg átnézni a kereskedési ötleteiket hosszabb távon is, látszani fog mennyire negatív az eredményük!

Persze nem kell megfogadni a kereskedési tippjeiket. Erre(!) legalább van megoldás.


Még a negatív kommenteket is törlik a facebook oldalukról. Erre van energiájuk, rendszerjavításra nincs.


Ez egy végszó is egyben, mert ezt a folyamatosan romló szolgáltatási színvonalat, károkozást nem lehet tovább tűrni, megszüntetem a KBC-s számlám.. Csak leírtam mindezt, hogy aki velük kezd, tudja mire számoljon...

Pár ügyben az MNB-hez fordulok, ÉS ERRE BIZTATOK MINDENKIT: írja csak meg az MNB-nek milyen cég valójában a KBC...


KBC EQ

#803082 Fornit Előzmény: #802988

Volt rajta 1 ft amit nem fizettek ki kp-ben kifizetni anno...

Most mehetek Pöstre bezáratni a számlát...


KBC EQ

#802988 hdl11 Előzmény: #802956

Szia.

Nekem nem vontak le semmit se.

A hatályos kondíciós listájuk 11.1-es pontja alapján nem számolnak fel:

"Amennyiben a normál és TBSZ számla összesített egyenlege nulla, úgy számlavezetési díjat nem számítunk fel."

KBC EQ

#802981 Janicroft Előzmény: #802956

Nem tudom, de engem a héten kiakasztottak. Akartam forintot váltani dollárra, nem sikerült, először azt mondták azért mert nem fektettem be újra amit dollárból váltottam vissza forintra, aztán amikor felhívtam a figyelmüket arra hogy olyan pénzről beszélünk ami pár napja keletkezett a számlámon magyar részvények eladásából, akkor meg kitalálták hogy még korábbi dollár-forint váltások miatt van devizazár a számlámon, de azt nem mondják meg hogy mennyi. Ekkor kérdeztem hogy ha a rendszer ezeket számolja és így számolja, akkor miért nem jeleníti meg ezt a Webbrokerben? Erre azt válaszolták hogy ez még fejlesztés alatt van, és nézzem meg a nem tudom hol, meg számolgassam én össze hogy mennyi az annyi. Kicsit profibb hozzáállásra számítottam a részükről, tekintve hogy egy magas költségekkel dolgozó szolgáltatóról van szó...