Regisztráció Elfelejtett jelszó

Osztalékot kapni jó.

Re: nincs cím

#768608 joepappa Előzmény: #768601

kisöprik a padlást még 6milla megy eredménytartalékból is osztira. nyílván tudják mit csinálnak, cak az a kérdés hogy tudják-e tartani sok sok éveig vagy egyszer vót budán....

Re: nincs cím

#768601 Koffein Előzmény: #768600

igen, 64 ft lesz az osztalék. durva, hogy senki nem vette észre, hogy osztalékot akarnak fizetni, vagyis én sehol nem láttam erre utaló kommunikációt. gondolom holnap megfogják tépni a papírt...

a masterplastra is kíváncsi vagyok, hogy miként reagálják le :)

Re: nincs cím

#768600 Fornit Előzmény: #768598

Kulcssoft: 700*0,0914=63,98

2011-ben volt belőle kiárusítás 200-on Kulcsár úr által. Senki sem mert venni innen, és azt sem hiszem, h bárki is tartaná, aki akkor vett.

Re: nincs cím

#767175 Fornit Előzmény: #767174

Nem engedi megnézni, amíg blokkolom a reklámokat. Azt meg nem fogom kikapcsolni:)

Már pár napja a marketwatch-ra is kerülőúton járok:S

Re: nincs cím

#766458 Koffein Előzmény: #766425

Csupa elméleti ha, mi lett volna, ha nagyobb szakadásokba ez meg ez lett volna... Fene se tudja, volt otp-m 1500ról, meg volt 7e feletről is... eladtam? el... szóval elméleti dolgok ezek, de ahhoz, hogy egyéb taktikát is kipróbáljunk elemeznünk kell, az ilyen eseteket is, és egy picit alakítani a stratégián, ha nem úgy mennek a dolgok, ahogy szeretnénk. :)

Közép, hosszú távon, csakis a jövőbeni osztira spekizve, cig, rába, masterplast trió ami érdekes lehet, majd a jövőben. De, hogy melyik lesz a nyertes, azt a történelem fogja eldönteni, majd 5-10 év múlva... :)

Re: nincs cím

#766452 Nyeretlen_Keteves Előzmény: #766430

Lóf@szt tartom! :-) Pedig volt 27x-ről is bőven...(hol van az már) néha-néha azért realizálni is kell ugye!? Mert hiába teljesen biztos abban az ember, hogy a papír minimum a dupláját éri, ha közben bármikor "összedőlhet" a világ!

Re: nincs cím

#766430 banyaiz Előzmény: #766426

Azt hiszem 13-ban volt ez, nem szálltam be 300 környékén sajnos, nem tudom , hogy van e itt valaki onnan tartja . Talán Nyeretlen ő nagy Matáv hívő. :)

Re: nincs cím

#766428 banyaiz Előzmény: #766423

Beszállásnak az időzítése és mibe történik az kulcskérdés ez egyértelmű.

Éppen , hogy az ilyen válságokban beszállni elkezdeni az tűnik célszerűnek. Nem akkor ha minden emelkedik már 10 éve.

Azt pedig, hogy egy egy cég szopóág minél több papírból összerakni vhogy súlyozni a kockázatokat.

Pl azért egy Mol mondjuk azért kisebb csődkockázat mint egy Econet, vagy egy Cig .

Zwack is azért nem az a cég ahol nagy a valószínűsége csődbe megy.

De az alap tőzsdei kockázatok azért megvannak. Nyilván nem akkora mintha 20x tőkeáttéttel valaki felvesz egy pozíciót és ellene megy a piac akkor lehet 2 nap alatt lefelezi a pénzét aztán utána az történik amit előzetesen elképzelt.

Re: nincs cím

#766425 banyaiz Előzmény: #766404

Még feldobhatja az is, hogy jönnek mennek azért válságok is évtizedek alatt. Esetleg nem csak vétel és tartás hanem ezekre is megpróbálni reagálni.

Pl ez a zwack számításod akkor ennyi a matek ha végig csak tartás és osztalék azonnal visszaforgatva.

De mi a helyzet akkor ha pl nagyobb parákban esetleg olcsóbban visszavenni akár csak pár ezer Ft-al.

Pl most válság előtt 20 k környékén volt a válságban 10 k környékén is járt. Osztalék visszaforgatásának az időzítése, azonnal amint megjön a pénz, vagy kivárni egy parát és akkor egy összegben.

Tömény izgalom a dolog.

Re: nincs cím

#766423 matgab Előzmény: #766272

A 97-98-as évet alapként venni, az elég megtévesztő, mert ott volt az orosz válság. Ez olyan, mintha most tényleg azt mondanád, hogy akkor nézzük kiindulópontnak a 2009 tavaszi állapotot és milyen jól lehetett azóta kaszálni a részvényekkel.

Igen, csak a legtöbb ember nem akkor lépett be, hanem korábban.

Valamint most olyan cégeket néztek, mint az OTP-MOL- Zwack.

De ha már valaki Zwackba fektet, az fektethetett éppen Econet-be, Orcoba, Synergonba is és ha ott is tartotta szépen a pakkját, akkor már bizony nem 80-szorozásról beszélhetünk...

Szóval, persze, ha nagyanyámnak kereke lett volna, akkor ő lett volna a talicska, de ennyi erővel azt is számolhatnánk, hogy aki részvénybe tartja a pénzét és eltalálta azt, hogy a következő hónapban épp emelkedni vagy esni fognak a részvények, akkor az már megezerszerezte a vagyonát.

Hülyeség ilyeneket számolgatni.

Persze ha valaki vett egy csomó biotech papírt és shortolta az olajat tavaly év eleje óta, az milyen jól járt. De tartósan ezeket eltalálni?

Re: nincs cím

#766422 banyaiz Előzmény: #766404

Vagy még közelebbi múltból Matáv pl. Amikor forradalom még a dühöngő korszakát élte 11-12 környékén , vagy 13 már nem is tudom volt 300 Ft alatt.

De számoljunk csak 300-al valaki ott beszállt. Arra számítva, hogy előbb utóbb visszatér az osztalékfizetéshez.

Most 15 Ft osztalék 5%, árfolyamnyereség 50%. De hogyan néz esetleg ez ki ha az osztalék ne mondjak nagy számokat 50 Ft-os szinthez legalább visszatér? Akkor 300 Ft-on befektetett tőkére az már csinos , visszatérne 7x Ft-os osztalék 1000 Ft feletti árfolyammal? Az már igen.

Azért nem annyira unalmas ez a stratégia mint ahogy elsőre kinéz, nem ? :)

Vagy mondjuk Cig mint totálisan leírt cég. Ha felépítenének egy biztosítót ami elkezd 10-20-30-40 stb osztalékokat fizetni mindez mondjuk 100-200 Ft közötti tőkére vetítve mondjuk 1000-2000 Ft közötti árfolyamnál? :)

Szóval vannak azért ennek izgalmai egy ilyen pf-et összerakni. Lehet törni a fejet és még csak magyar piac ami hát nem az túl nagy választék.

Re: nincs cím

#766420 banyaiz Előzmény: #766404

Ez a múlt.

De mi a jövő? :) Ez a nagy kérdés.

Pl most mit tudnál mondani magyar piacon ne is nézzük a világot mert ott aztán van minden mint a búcsúban, magyar piacon mi lehetne az ami akárcsak egy zwack sztorit megismételhetne a köv mondjuk 20 évben, mi lehetne amiben potenciálisan benne van egy Otp sztori köv 20 évre?

Ez már nehezebb mint a múltat kielemeznünk, de tanulságos azért az is .

Időzítés szempontjából pedig nagy világpara esetén célszerű . Pl most csak Otp-t nézve mondjuk valaki legutóbb világparában beszállt 1500-on mondjuk. Ott is 150 Ft környéki osztalék 10%, ha felmegy az osztalék 300 Ft stb már 20% 20%+ tőkére vetítve.

Árfolyamemelkedésről nem is szólva.

Re: nincs cím

#766404 Koffein Előzmény: #766396

OTP-t azért számoltam 04-05-től mert onnan találtam osztalékkal kapcsolatos adatokat. Tény, ha valaki még az elején beszállt 95-96 környékén és azóta is tartja, akkor a nyugdíj kérdése meg van oldva... és max tisztelet a türelméért :)