Regisztráció Elfelejtett jelszó

Osztalékot kapni jó.

Re: nincs cím

#766430 banyaiz Előzmény: #766426

Azt hiszem 13-ban volt ez, nem szálltam be 300 környékén sajnos, nem tudom , hogy van e itt valaki onnan tartja . Talán Nyeretlen ő nagy Matáv hívő. :)

Re: nincs cím

#766428 banyaiz Előzmény: #766423

Beszállásnak az időzítése és mibe történik az kulcskérdés ez egyértelmű.

Éppen , hogy az ilyen válságokban beszállni elkezdeni az tűnik célszerűnek. Nem akkor ha minden emelkedik már 10 éve.

Azt pedig, hogy egy egy cég szopóág minél több papírból összerakni vhogy súlyozni a kockázatokat.

Pl azért egy Mol mondjuk azért kisebb csődkockázat mint egy Econet, vagy egy Cig .

Zwack is azért nem az a cég ahol nagy a valószínűsége csődbe megy.

De az alap tőzsdei kockázatok azért megvannak. Nyilván nem akkora mintha 20x tőkeáttéttel valaki felvesz egy pozíciót és ellene megy a piac akkor lehet 2 nap alatt lefelezi a pénzét aztán utána az történik amit előzetesen elképzelt.

Re: nincs cím

#766425 banyaiz Előzmény: #766404

Még feldobhatja az is, hogy jönnek mennek azért válságok is évtizedek alatt. Esetleg nem csak vétel és tartás hanem ezekre is megpróbálni reagálni.

Pl ez a zwack számításod akkor ennyi a matek ha végig csak tartás és osztalék azonnal visszaforgatva.

De mi a helyzet akkor ha pl nagyobb parákban esetleg olcsóbban visszavenni akár csak pár ezer Ft-al.

Pl most válság előtt 20 k környékén volt a válságban 10 k környékén is járt. Osztalék visszaforgatásának az időzítése, azonnal amint megjön a pénz, vagy kivárni egy parát és akkor egy összegben.

Tömény izgalom a dolog.

Re: nincs cím

#766423 matgab Előzmény: #766272

A 97-98-as évet alapként venni, az elég megtévesztő, mert ott volt az orosz válság. Ez olyan, mintha most tényleg azt mondanád, hogy akkor nézzük kiindulópontnak a 2009 tavaszi állapotot és milyen jól lehetett azóta kaszálni a részvényekkel.

Igen, csak a legtöbb ember nem akkor lépett be, hanem korábban.

Valamint most olyan cégeket néztek, mint az OTP-MOL- Zwack.

De ha már valaki Zwackba fektet, az fektethetett éppen Econet-be, Orcoba, Synergonba is és ha ott is tartotta szépen a pakkját, akkor már bizony nem 80-szorozásról beszélhetünk...

Szóval, persze, ha nagyanyámnak kereke lett volna, akkor ő lett volna a talicska, de ennyi erővel azt is számolhatnánk, hogy aki részvénybe tartja a pénzét és eltalálta azt, hogy a következő hónapban épp emelkedni vagy esni fognak a részvények, akkor az már megezerszerezte a vagyonát.

Hülyeség ilyeneket számolgatni.

Persze ha valaki vett egy csomó biotech papírt és shortolta az olajat tavaly év eleje óta, az milyen jól járt. De tartósan ezeket eltalálni?

Re: nincs cím

#766422 banyaiz Előzmény: #766404

Vagy még közelebbi múltból Matáv pl. Amikor forradalom még a dühöngő korszakát élte 11-12 környékén , vagy 13 már nem is tudom volt 300 Ft alatt.

De számoljunk csak 300-al valaki ott beszállt. Arra számítva, hogy előbb utóbb visszatér az osztalékfizetéshez.

Most 15 Ft osztalék 5%, árfolyamnyereség 50%. De hogyan néz esetleg ez ki ha az osztalék ne mondjak nagy számokat 50 Ft-os szinthez legalább visszatér? Akkor 300 Ft-on befektetett tőkére az már csinos , visszatérne 7x Ft-os osztalék 1000 Ft feletti árfolyammal? Az már igen.

Azért nem annyira unalmas ez a stratégia mint ahogy elsőre kinéz, nem ? :)

Vagy mondjuk Cig mint totálisan leírt cég. Ha felépítenének egy biztosítót ami elkezd 10-20-30-40 stb osztalékokat fizetni mindez mondjuk 100-200 Ft közötti tőkére vetítve mondjuk 1000-2000 Ft közötti árfolyamnál? :)

Szóval vannak azért ennek izgalmai egy ilyen pf-et összerakni. Lehet törni a fejet és még csak magyar piac ami hát nem az túl nagy választék.

Re: nincs cím

#766420 banyaiz Előzmény: #766404

Ez a múlt.

De mi a jövő? :) Ez a nagy kérdés.

Pl most mit tudnál mondani magyar piacon ne is nézzük a világot mert ott aztán van minden mint a búcsúban, magyar piacon mi lehetne az ami akárcsak egy zwack sztorit megismételhetne a köv mondjuk 20 évben, mi lehetne amiben potenciálisan benne van egy Otp sztori köv 20 évre?

Ez már nehezebb mint a múltat kielemeznünk, de tanulságos azért az is .

Időzítés szempontjából pedig nagy világpara esetén célszerű . Pl most csak Otp-t nézve mondjuk valaki legutóbb világparában beszállt 1500-on mondjuk. Ott is 150 Ft környéki osztalék 10%, ha felmegy az osztalék 300 Ft stb már 20% 20%+ tőkére vetítve.

Árfolyamemelkedésről nem is szólva.

Re: nincs cím

#766404 Koffein Előzmény: #766396

OTP-t azért számoltam 04-05-től mert onnan találtam osztalékkal kapcsolatos adatokat. Tény, ha valaki még az elején beszállt 95-96 környékén és azóta is tartja, akkor a nyugdíj kérdése meg van oldva... és max tisztelet a türelméért :)

Re: nincs cím

#766399 banyaiz Előzmény: #766352

Boldogságot keressük ez egy komplexebb történet. :)

Nyilván olyan világot élünk mindent azonnal de rögtön és türelem az már hiánycikk. Tőzsdén is megfigyelhető ez a tendencia, elég a reklámokat a neten dobál fel állandóan Jóska Pista 10 euróval 1000 eurót keresett múlt hónapban, hűha ez aztán már valami, és hasonlók.

Azért elméletileg ha keresel pénzt nem éled fel az egészet, nem? Legalábbis én nem szoktam , bármennyit is kerestem bármelyik életkoromban valamennyit félretettem belőle.

Lehet ezt úgy is csinálni, hogy amit félretennél egyébként is ott mint opció bejön az, hogy részvényekben tartod egy részét.

Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy megvonod a szádtól a falatot , hogy tudjál venni még néhány db osztalékrészvényt. :)

Re: nincs cím

#766396 banyaiz Előzmény: #766333

Mindez úgy nem is volt annyira extrém árfolyamemelkedés a papírnál. Nem az történt mint pl egy Otp 100x-ott az árfolyam.

Mert mondhatnám példaként neked Otp-t ahol mondjuk bevezetése után forgott mai részvényszámmal számolva 100 Ft alatt is. :) Tehát 100 Ft-on megvett Otp-d manapság 7000 körül és 140-150-160 Ft osztalékokkal /év. Ez azért nem annyira jó példa mert nem osztalékról szól elsősorban múltat tekintve.

Re: nincs cím

#766352 Janicroft Előzmény: #766289

Ezzel kb annyi baj van, hogy kb. olyan k. öreg leszel mire ezt befejezed hogy éppen semmit nem fogsz belőle élvezni. Szóval inkább szórd el azt a 100.000 forintot magadra minden hónapban a következő 40 évben és boldog leszel :)

Re: nincs cím

#766333 Koffein Előzmény: #766318

Volt egy kis időm és elvégeztem pár számítást, 97-98-tól a mai napig, átlagoltam, kerek számokkal számoltam. A való életben, talán a befektetők 1%a, ha megtudja állni, hogy ne adjon el, vagy vegyen valami mást, ne vegyen ki belőle semmilyen körülmények közt se. Tehát steril kereskedési forma, szemellenzővel, ahogy egy klasszikus is mondta, megvenni, és rá se nézni jó sokáig. :)

mtel 97-98tól 1miskával számolva közel 4szerezett

richter 95-96tól 1miskával közel 15szörözött

otp 04-05től számolva 4szerezett

any 05-06tól számolva 5szörözött

zwack volt az egyetlen, ami kiemelkedő osztalékot fizetett mindvégig. a mostani árfolyamon számolva bőven 80szoros hasznot lehetett csak az osztalékok visszaforgatásával elérni.

Tehát, megcáfolom magam, és ki merem jelenteni, hogy akár a magyar piacon is van olyan részvény, hogy ugri bugri nélkül, közel negyedszázadnyi semmittevéssel, csakis osztalék visszaforgatással egy kisebb vagyonra lehetett szert tenni kb 20-25 év alatt.

Re: nincs cím

#766318 Koffein Előzmény: #766314

na igen, sok a behatás, pszichológia stb, elméletben lehetséges, vagy fel kellett volna vállalni a kockázatot egy olyan termékbe, ami alkoholt ad az emberek kezébe... :)

Re: nincs cím

#766314 banyaiz Előzmény: #766304

Hát igen. Azt azért hozzá kell tenni 90-es évek elején 1 millió Ft kicsit nagyobb summa volt mint most.

Egy részvényre alapozni is veszélyes lehet ez a stratégia rossz irányba megy a cég pl 10-20 év után és az egész mutatvány bukik. :)

De pl 100 különféle részvénnyel ezt megjátssza vagy 10-el legalább akkor 1-1 rossz választás még nem akkora gáz. Jó időzítéssel az indításnál.

Re: nincs cím

#766304 Koffein Előzmény: #766293

igaz, elméleti síkon, a zwackal 1 millióval kezdve 1993-1994.es évi beszállóval, folyamatos visszaforgatással közel 100milliós pakkal rendelkezne az illető.

a számolást 500 db-al kezdetem 2000 ft-os árf.al...

Re: nincs cím

#766293 banyaiz Előzmény: #766168

Baromi jó. Szűk 4 év , kaptál durván évi 60 Ft osztalékot átlagban durván 40-50% tőkére vetítve + a részvényed a dupla árfolyamon.

Innen még duplázna árfolyamban és duplázna az osztalék mondjuk a következő 5 évben?

Szerintem ez egy ritka jó indítás volt , főleg ha mindig visszaforgattad az osztalékot mostanra legalább 20%-al több db-od is lenne induláshoz képest mert közben drágult a részvény is.

Mondjuk a beszállás időzítésed nagyon jó volt.

Kockázat pedig miben nincs? Ha ingatlantól kezdve bármilyen bef akkor is kockázat van.

Re: nincs cím

#766289 banyaiz Előzmény: #766272

Mondjuk példád számainál maradva 1 millió Ft kockázatmentes hozama mennyi ma? Állampapírban TBSZ számlán hoz mondjuk 3%-ot. Az 30 k Ft. Abból egyszer megtankolok kb és marad még egy kis apró. :)

Szóval érted ez így elég extrém módon dráguló papírt igényelne, hogy ezzel az osztalékossal rövid távon ebből valamit fel lehessen mutatni.

Viszont ha minden évben 1 milliót elhelyezel különböző részvényekben akár és mondjuk 10 év múlva van 10 részvényből álló pf-ed . Aztán ezt csinálod még 10 évig mindegyikben növelve. Mondjuk 20 év alatt van 10 részvényedben 2-2 millió tőke + a közben kapott osztalékok. Aztán még ráteszel 20 évet amikor csak az osztalékot forgatod vissza.

Azzal már lehetne valamit kezdeni. Feltéve ha jól állítod össze a pf-ot.

Re: nincs cím

#766288 banyaiz Előzmény: #766272

Van benne lehetőség vsz.

Csak az mindenképpen kell hozzá, hogy olyan papírokat amik azért hosszú távon eredményes cégek.

+ minimum 20 évvel kalkulálj.

Ilyenről nem is szólva ha beesik a szórásba olyan papír ami 20 éves távlatban mondjuk 50x árfolyamra megy és hasonlók.

Mondjuk nézz meg akár csak egy Zwackot ami azért nem száguldó biznisz , nem egy új találmány vagy hasonló.

Mondjuk a bevezetéstől mostanáig osztalékokkal árfolyamokkal és akkor számolj egyet mennyi lenne mostanra az 1 millió befektetés osztalékot mindig visszaforgatva.

Csinos lenne pedig nem egy extrém módon dráguló részvény volt.

De ez 2x éves időtávban.

Az nem fog menni, hogy most kevés pénzt befektetni , de már jövőre az osztalékból megélni. :)

Illetve mehet az is, ha olyan részvény ami 1 év alatt felmegy 100x árfolyamra és az osztalék is 100x annyi lesz 1 év múlva. :)

Re: nincs cím

#766272 Fornit Előzmény: #766248

Hát a matek nekem sem jön ki sehogyan. Pl 3 db 60$-os rv után hány évig kell felvenni az osztit, hogy egyáltalán tudjon venni még egye darabot. (Mondjuk2,5%-os nettó oszt hozamnál évi 4,5$-t kap. 13 és fél évig kell várnia, hogy vehessen még egy darabot ugyanannyiért) Nem úgy néz ki, mint a milliók felé vezető út.

Ez az osztalék újrabefektetése szerintem egy hatalmas kókler szöveg. Olyan professzionálisan hangzik, de nettó tőzsdebohóckodás. Például: Valaki ezen felbuzdulva vesz MOL-t. Egy 1M HUF értékű MOL pakk után (kb 63db@15800) lesz (63*500*0,84) 26.460 HUF oszti nettóban. Most ezzel mit csinál? Komolyan vesz évi 1 darabot? A páros években meg kettőt?