jesszusom.
pedig leírtam.
eddig azért nem volt infla mert nem a gazdaságba került a pénz hanem a bankok a korábban drágán értsd magas kamatokkal kibocsátott banki kötvényeiket vették vissza az olcsó (QE) forrásból illetve amerikai állampapírokat (tipikus másodlagos monetáris finanszírozása a fiskális politikának) és szart nem érő jelzálogleveleket hagytak cserébe a fed trezorában.
a tőzsdére fikarcnyi pénz sem került.
ill scak annyi.
fikarcnyi.
hol élsz ember ?
nézz már meg egy eurusd v s&p forgalmat !!!
egy deka dollár nincs a QE-ből a tőzsdén.
a bankok a profitot előbbieken leírtakon érték el ill a kts karcsúsításon.
a lényeg h akár marad akár nem a qe nincs már más lehetősége a bankoknak mint végre eredeti feladatuk azaz hitelezni a reálgazdaságot.
az meg mint tudjuk a tankönyvekből az és nem más csakis az jár gerjeszt inflát.