Regisztráció Elfelejtett jelszó

Ciprusi dráma alakulása

Re: nincs cím

#612318 Dr. ursi Előzmény: #611723

"Soros szerint hibás ötlet volt a ciprusi bankbetétek tervezett megadóztatása

Soros György szerint hibás ötlet volt a ciprusi bankbetétek tervezett megadóztatása az európai mentőcsomag ellentételezéseként. "A bankunió felállítása és a bankok rekapitalizációja után esetleg egészségesebb reformtörekvés lett volna a bankbetétek megadóztatása", Az ágazat azonban jelenleg komoly gondokkal küzd és ezért a tervezett betételvonás szinte a legrosszabb időpontban került terítékre.

"A történtek aláássák az európai bankok eddigi üzleti modelljét, mely nagyban függ a pénzintézetekben elhelyezett megtakarítások mértékétől", hangsúlyozta Soros. A banki refinanszírozás is nehezedne, ami komoly megterhelést jelentene, főként az eladósodott országok amúgy is meggyengült pénzintézetei esetében. Soros szerint a tervezett bankunió felállítását nehezítik csak tovább a ciprusihoz hasonló helyzetek."

Re: nincs cím

#611647 prospero Előzmény: #611639

http://www.portfolio.hu/vallalatok/penzugy/ovatossagi_intezkedes_az_unicreditnel_ciprus_miatt.182305.html

Azt hiszem, az európai pénzügyi szektornak ezzel szép lassan befellegzik...

"Az olasz bankcsoport első embere szerint a nagy betétek és más banki kötelezettségek, például kötvények felhasználhatók a veszteségek csökkentése érdekében, amíg a kisebb betétesek védelme sértetlen marad. Az Európai Uniónak Ghizzoni szerint minden tagállamban azonos szabályokat kell erre hoznia, és ezeket globálisan koordinálni kell.

A betétek bevonása a veszteségrendezésbe elfogadható, amennyiben az európai megoldás - fogalmazott Ghizzoni, hozzátéve, nem elfogadható viszont, ha az egyes országok között a szabályozás különbséget tesz. A döntést javaslata szerint nem csak Európán belül kellene meghozni, hanem be kellene vonni a Bázeli Bankfelügyeleti Bizottságot is, különben arbitrázsra adnának lehetőséget.

A nagybetétekhez azonban Ghizzoni szerint csak akkor szabad hozzányúlni, ha a kötvények leírása nem elégséges. Mint mondta, személy szerint tartott tőle, hogy a ciprusi eseményekre az UniCredit ügyfelei miként reagálnak, ezért a bankcsoport mind a 22 országában arra kérte a bank vezetőit, hogy napi szinten monitorozzák a betétáramlást. Ennek során azonban nem találtak semmilyen betétkivonást. "

Re: nincs cím

#611639 prospero Előzmény: #611631

http://www.portfolio.hu/vallalatok/penzugy/leallitottak_a_nagy_banki_osszeolvadast_gorogorszaban.182298.html

"Görögország legutóbbi, 173 milliárd eurós mentőcsomagjának részeként 50 milliárd eurót különítettek el az ország négy legnagyobb bankjának feltőkésítésére és több kisebb pénzintézet rendbehozatalára. A tőkeszükséglet legalább 10%-át a magánpiacról kell biztosítaniuk a bankoknak. A szükséges tőke nagy részét a görög bankmentő alap (angol rövidítése HFSF) juttatja a bankoknak, az állam szavazati jogait azonban 90% vagy az alatti tulajdonosi részesedés esetén korlátozzák. "

Akkor a görögök kaptak még plusz 173 milliárd euro-t bankjaik feltőkésítésére részben és egyéb célokra... egyre üresebbnek tűnik az EU megmentési alapja...

Re: nincs cím

#611631 prospero Előzmény: #611622

Kezdenek kifogyni a megmentési alapok... A három alap együtt 1000 milliárd, amiből már 400-500-at biztosan elköltöttek, nem számítva az olasz államkötvény vásárlási ígéretet...Lehet izgulni, hogy a megmentettek vissza tudják-e fizetni az alapokba a pénzt...

Re: nincs cím

#611620 prospero Előzmény: #611589

http://www.mfor.hu/cikkek/Olcso_penz_vegjateka__repulorol_torzo_az_europai_taj.html

Megmentői csomagok:

Görögország: 110 milliárd euro-s mentőcsomag

Írország: 82 milliárd euro-s mentőcsomag

Portugália: itt sajnos nincs összeg

Spanyol bankok: 100 milliárd eur

Olaszország: EKB korlátlan államkötvény vásárlási ígérete

Ciprus: 16 milliárd EUR??? Gyerekek nagy baj lehet, ha már 16 milliárd eur-t sem tud az EU összeadni....

"2010 januárjában aztán a görög pénzügyminiszter egy Ecofin (az EU tagországok pénzügyminiszterei) ülésen kollégáival közölte, hogy Görögország nem tudja a piacról tovább finanszírozni magát. Beütött az államcsőd.."

"A görögöket végül egy 110 milliárd eurós csomaggal mentették meg, amiből 25 százalékot az IMF is magára vállalt. Ezzel párhuzamosan 2010 májusában felállították az EFSF-t (European Financial Stability Facility), illetve az EFSM-t (European Financial Stabilisation Mechanism). Az EFSF önállóan bocsáthat ki kötvényeket, vagyis a piacról tud forrást bevonni, így a 110 milliárdos görög csomaggal ellentétben közvetlenül nem terheli meg a nemzeti költségvetéseket. Mivel a mögötte álló európai országok közül ekkor még 5 eurózóna országnak is AAA-s (vagyis a legkiválóbb) besorolása volt, így könnyen és olcsón jutott pénzhez. Az európai vezetők pedig hátradőltek, de mint kiderült csak pár hónap nyugalom jutott."

"Hiszen 2010 őszén Írország jelentkezett be mentőcsomagért, ami azért is érdekes, hiszen a kelta tigris kiváló, irigylésre méltó fiskális számokkal rendelkezett. A bankrendszere viszont túl nagyra nőtt, a válság előtti olcsó pénz pedig fújta a lufit, plázák, ingatlanok, lakások épültek mindenfele. Amikor pedig kidurrant a lufi, bedőlt bankrendszert, nullázódott építőipart, és az olcsó pénz végjátékaként számtalan torzót, befejezetlen építkezést hagyott maga mögött. "

"Az írek 82 milliárdot kértek, az EU viszont itt már komolyabb feltételekhez szabta a segítséget....Brüsszel azt kérte Dublintól, hogy a mentőcsomagért cserébe emelje meg a vállalati adókulcsokat. Az írek erre azt mondtak, köszönik, de ebben az esetben nem tartanak igényt a segélyre. Végül kompromisszum született és az adókulcs helyett az adóalap harmonizálását fogadták el. "

"Az írek után tavasszal a portugálok jöttek, majd ismét a görögök kerültek a középpontba. Az IMF, amely az eddigi valamennyi európai uniós mentőcsomagban 25-25 százalékkal részt vett, megijedt, hogy az első görög mentőcsomagban folyósított hitelét nem kapja vissza, mivel a görög adósságpálya fenntarthatatlanná vált. Azt kérte, hogy a többiek engedjék el az adósság egy részét, amit Merkel nem tudott vállalni, hiszen akkor - leginkább a német - adófizetők pénze bukott volna. (Az első csomag jelentős részét az eurózóna tagországainak költségvetései tették össze.) Így újabb csomag, valamint a magánhitelezők adósságelengedése következett."

"Továbbá az EFSF és az EFSM mellé még egy újabb "mentőalap", az állandónak szánt ESM jött létre. A három alap együtt pedig immár összesen 1000 milliárd eurós kerettel rendelkezett."

2012-ben aztán ....... a spanyolok és az olaszok is bajba kerültek. A spanyolok az írekhez hasonlóan a kidurrant ingatlanlufi miatt megroggyant bankrendszerük miatt szenvedtek, így ők azt kérték Merkeléktől, hogy az európai bankok közvetlenül fordulhassanak az európai mentőmechanizmusokhoz. Bár a spanyol bankok 100 milliárd euró értékben mentőcsomagot kapnak, újabb probléma merült fel. Az országok költségvetéseinek ellenőrzésére ugyanis megvan a módszer, a bankok működését viszont nem tudják felügyelni. Így jött az igény az európai bankfelügyeletre, illetve unióra. Ez utóbbi annyival több a bankfelügyeletnél, hogy közvetlen pénzmozgást is magában foglal, hiszen mögötte ott van a bankszanálási, illetve betétbiztosítási alap is. Ez utóbbit a németek nem akarják, így végül is - jelen tudásunk szerint – közös európai bankfelügyelet jön majd létre."

"Az olaszokat pedig az EKB korlátlan állampapír-vásárlási ígérete, valamint a Monti-kormány reformintézkedései mentették meg a csődtől."

Re: nincs cím

#611617 Előzmény: #611572

A sztori legérdekesebb része az, hogy Kínában nem egyszerűen ingatlanadó van, hanem egyenesen TILTJÁK az ingatlanok halmozását, sőt mi több, brutális pénzeket kell fizetni egy ingatlan megszerzéséért is. Akinek azonban van pénze, azt ez nem érdekli, ergo az ingatlanadó szokásosan a létező legrosszabb lenne, és kizárólag a lakosság kifosztását jelentené úgy, hogy abból az ilyen gátlástalan nemzetközi terroristák gyarapodhassanak exponenciálisan.

Re: nincs cím

#611589 prospero Előzmény: #611493

Nem, szerintem ez eddig úgy volt - hallgatólagos megegyezés -, hogy nagy bankok esetében az állam nem engedte a csődöt, a kiszámíthatatlan gazdasági hatások miatt:

azaz:

1. hitelt nyújtott a banknak, amit vissza kellett fizetni a banknak

2. vagy államosított és feltőkésített

Re: nincs cím

#611572 Dr. ursi Előzmény: #611525

fekete gyuri bácsi meg épp azt tanácsolja kínának h vezesse be az ingatlanadót ...

járt ez már kínában ? látta már h él ott több száz millió ember milyen körülmények között ???

egy évre elvonulhatna egy észak-kelet kínai faluba a helyiek között és úgy élni és aztán ha életben marad akkor tanácsolgasson ilyeneket.

Re: nincs cím

#611570 Dr. ursi Előzmény: #611517

teljesen szembemegy az európai alapjogokkal.

s közben azt vizsgálják h a magyar alaptörény hogyan sérti az európai alapjogokat ...

-

ha ez törvénybe kerül - márpedig miért ne hiszen szoclib többség van ep-ben és eb teljesen elvetemült alakok gyülekezete - akkor onnantól nem érdemes 100ezer euró fölött megtakarítani :o) mert bármikor bárki elveheti az unióban.

márpedig az ún. fejlett európa részen ahova egyébként a periféria is tartozik az 500ezer eurós megtak viszonylag gyakori a középosztályban, lásd. mérnökök, orvosok, jogászok, stb.

holland ismerősömnek is aki 30éve dolgzoik kint munkából és nem oligarchizmusból 2millió euró megtakja van. mondjuk 10 éve már szép cégeknél menedzseri pozi.

-

egyetértek így azt mondják h mindenki bűnöző aki 100e euró fölött pénze van.

holott ez valahogy nagyon szembemegy a nagy európai joggal ...

-

mindegy majd kiáramlik a pénz vélhetően a jövőben ilyet álmukban sem trevzeő országokba.

Re: nincs cím

#611525 Ibiza Előzmény: #611517

ez volt a cél..usa parancsra kinyírták a ciprusi offshorékat..miami meg korlátlanul befogadja a zsetonokat

Re: nincs cím

#611517 Krumenaker Előzmény: #611484

Azon túl, hogy ez "szabálytalan", mert a magántulajdon szentségét tiporja, önbeismerő (valóságbevalló) is. Azt a közvetett feltételezést hordozza, hogy a pénz bizonyos méretekre túlduzzadva piszkos módon gyűlhet csak össze (szükségszerűen), ha pedig mocskos, akkor megcsapolható... A megcsapolással viszont legalizálódik az összegyűlésének a módja, a mocsok - a normális eljárás ugye nem az lenne, hogy a piszkos pénz "segítségül hívható", ha baj van, hanem az, hogy megakadályozzuk és üldözzük a piszkos módszereket.

Ez komoly szögbeverés lehet a mostani pénzügyi rendszer koporsójába, mert aláássa a bizalmat. Innentől kezdve további felpörgése várható mindenféle alternatív (virtuális) pénzeknek, elszámolási-módoknak. Végső soron a cél a jelenlegi devizák teljes kikukázása lehet, a felfoghatatlan mértékű adósságok nullára írásával (máshogy nem is lehetne megszabadulni tőlük) - de még addig meg kell oldani a vezetőknek a vagyonátmentést.

Re: nincs cím

#611484 Dr. ursi Előzmény: #611411

és hát amiért ez az egész ciprusi ügy meg kellett hogy történjen:

-

http://www.portfolio.hu/gazdasag/penzugy/tenyleg_megcsapolhatjak_a_nagybeteteket_az_eu-ban.182269.html

-

"A készülő európai bankbiztonsági direktíva valóban azt fogja tartalmazni, hogy a bajba jutott bankok helyzetének rendezése során akár a 100 ezer euró feletti nagybetétesek is áldozatvállalásra késztethetők - erősítette meg a múlt héten már elhangzott információt egy mai finn televíziós nyilatkozatban Olli Rehn. "

Re: nincs cím

#611411 Dr. ursi Előzmény: #611378

"Reding "nagyon helyes" politikai döntésnek nevezte, hogy az EU 12 olyan ország előtt nyitotta meg az ajtaját, amelyek korábban kommunista diktatúrában éltek, s még nem voltak felkészültek a belépésre.

"Ha arra vártunk volna, hogy mindezek az országok eljussanak az unió szintjére, akkor még mindig várhatnánk. Ez volt az egyik oka annak, hogy miért vettük be őket az Európai Unióba", amely egyben egy nagy "szolidaritási mechanizmus" is - mondta. Reding szerint ugyanakkor az országok eltérő fejlettségi szintje nem jelent "hatalmas problémát" a föderáció építésében, s a föderációban is fenn kell tartani, hogy a kevésbé fejlett régiókban úgynevezett kiegyenlítő beruházások valósuljanak meg."

kivi leszek vajon miután a nagy szolidaritás és tőke szabad áramlása jegyében ciprust kivégezték, milyen kiegyenlítő beruházásokkal jelennek majd meg ott az európai multicégek :o)

Re: nincs cím

#611378 olvas0 Előzmény: #611370

"Közben több orosz ügyfél is jogi lépésekre szánta el magát, hogy a pénzét visszakapja. A Golfsblat BLP és a PCB ügyvédi irodák is bejelntkeztek már ügyfelekkel, de hozzáállásuk igen szkeptikus az üggyel kapcsolatban, szerintük legjobb lenne a megállapodás. Az Erns&Young Moszkvában megjegyezte, ami történik az végeredményben nem kisajátítás mert az ügyfelek bankrészvényeket kapnak cserébe a pénzükért. Thomas Keane – a Keane Vgenopoulou & Associates irodától – azonban rámutatott, hogy a ciprusi és az európai bírósághoz a tőke szabad mozgásának korlátozásának megsértése miatt is fordulhatnak.

A The VTB Goup- mely orosz banknak a legnagyobb a kitettsége a Ciprusi szigeten – jelezte még túl korai véleményezni az eseményeket, figyelemmel kisérik az eseményeket, de a csomnag következményei ma még ismeretlenek,a veszteségeik legrosszabb esetben több tiz millió euróra rúghatnak...."

tc(2013.03.27.09:06:58)

http://www.tozsdecapak.com/index.php?old=cikk&c=796