Regisztráció Elfelejtett jelszó

ÁNY

o 43

#603418 Fornit

"Részvényenként 43 Ft osztalék kifizetését javasolja az ANY Biztonsági Nyomda Igazgatósága a Közgyűlésnek - áll a társaság BÉT közleményében. A hír meglepetésként értékelhető, hiszen az elemzők 38 forintos osztalékkal kalkuláltak, ugyanakkor az elmúlt napok árfolyam-emelkedése miatt a hétfői pozitív reakció mérsékeltebb lehet. "

Messzire viheti a kitörés a Nyomdát

#603398 Koffein

Meglódult az ANY Biztonsági Nyomda árfolyama a mai osztalékbejelentés előtt, ami arra utal, a piac az alapforgatókönyvnek számító 38 forintnál magasabb osztalékot árazhat. A konkrét bejelentésre akár visszaesés is jöhet, ami remek beszállási lehetőség lenne, feltéve, hogy a csütörtöki kitörés nem bizonyul falsnak. A fundamentumok viszont nem teljesen támogatják az ötletet, így szigorú kockázatkezelést követünk.

Stratégia: az osztalékbejelentés után vétel 475-495 forint között (feltéve, hogy nem fals a kitörés), elsődleges célár: 595 forint, stop-loss: 445 forint, hozam kockázat arány: 2-4-szeres.

Jön az osztalék, ki tudja, hol áll meg

(=) Ma lát napvilágot az ANY Biztonsági Nyomda menedzsmentjének osztalékjavaslata. Az alapforgatókönyv, hogy a menedzsment a 2012-es éves egy részvényre jutó eredménynek megfelelő 38 forintos osztalékot javasolja.

(+) A cég lényegesen magasabb osztalékot is ki tudna fizetni intézményi fundamenális elemzőnk szerint. Szerdai elemzésünkben rámutattunk, hogy sem extra beruházás, sem tervezett akvizíció sem jogi akadályok nem merülnek fel, miközben a cég dúskál a készpénzben, így mélyebben is a zsebébe nyúlhatna az osztalékfizetés terén.

(-) A menedzsment konzervatív óvatossága alapján ugyanakkor nem biztos, hogy 38 forintnál nagyobb osztalékra kellene számítanunk. A 2012 végi látványosan kedvező készpénzpozíció ráadásul átmeneti kedvező hatásoknak is betudható, nem feltétlenül hosszú távú trendet tükröz.

(+) Az elmúlt napokban a részvény pozitívan reagált a jó hangulatra és a közelgő osztalékjavaslatra. A piac a 38 forintnál magasabb osztalékot árazhat,hiszen a 490 forintos árfolyammal és 38 forintos osztalékkal számolva a osztalékhozam csupán 1,4 százalékos prémiumot adna a tízéves államkötvényhez képest. Ez azt is jelentheti, hogy a bejelentésre a "vegyél pletykára, adj el hírre” mechanizmus érvényesül majd.

(+) Fontos rövid távú katalizátor lehet, ha a Nyomda valóban bekerül a BUX indexbe. Korábbi becsléseink szerint a részvény megfelel kellő számú kritériumnak, ha pedig az indexkövető alapok megjelennek a vételi oldalon, az lökést adhat az árfolyamnak. Fontos kiemelni, hogy a Nyomda súlya valószínűleg csekély lenne, és az alapkezelők nem lennének rákényszerítve, hogy mindenképpen tartsanak belőle a portfóliójukban.

http://marketing.equitas.hu/images/admin/_KBC/Radar/20130308_any/20130308_any3.jpg

Jön az osztalék, ki tudja, hol áll meg

(=) Ma lát napvilágot az ANY Biztonsági Nyomda menedzsmentjének osztalékjavaslata. Az alapforgatókönyv, hogy a menedzsment a 2012-es éves egy részvényre jutó eredménynek megfelelő 38 forintos osztalékot javasolja.

(+) A cég lényegesen magasabb osztalékot is ki tudna fizetni intézményi fundamenális elemzőnk szerint. Szerdai elemzésünkben rámutattunk, hogy sem extra beruházás, sem tervezett akvizíció sem jogi akadályok nem merülnek fel, miközben a cég dúskál a készpénzben, így mélyebben is a zsebébe nyúlhatna az osztalékfizetés terén.

(-) A menedzsment konzervatív óvatossága alapján ugyanakkor nem biztos, hogy 38 forintnál nagyobb osztalékra kellene számítanunk. A 2012 végi látványosan kedvező készpénzpozíció ráadásul átmeneti kedvező hatásoknak is betudható, nem feltétlenül hosszú távú trendet tükröz.

(+) Az elmúlt napokban a részvény pozitívan reagált a jó hangulatra és a közelgő osztalékjavaslatra. A piac a 38 forintnál magasabb osztalékot árazhat,hiszen a 490 forintos árfolyammal és 38 forintos osztalékkal számolva a osztalékhozam csupán 1,4 százalékos prémiumot adna a tízéves államkötvényhez képest. Ez azt is jelentheti, hogy a bejelentésre a "vegyél pletykára, adj el hírre” mechanizmus érvényesül majd.

(+) Fontos rövid távú katalizátor lehet, ha a Nyomda valóban bekerül a BUX indexbe. Korábbi becsléseink szerint a részvény megfelel kellő számú kritériumnak, ha pedig az indexkövető alapok megjelennek a vételi oldalon, az lökést adhat az árfolyamnak. Fontos kiemelni, hogy a Nyomda súlya valószínűleg csekély lenne, és az alapkezelők nem lennének rákényszerítve, hogy mindenképpen tartsanak belőle a portfóliójukban.

Az ANY Biztonsági Nyomda heti grafikonja

Ez akár kitörés is lehet

(+) A tegnapi meglódulással fontos szintet tört át az árfolyam, egy emelkedő háromszög felső szárát lépte át tekintélyes lendülettel a részvény. Pusztán az alakzatot tekintve további emelkedésre számíthatunk az előttünk álló hónapokban, mind a napi, mind a heti grafikon alapján.

(+) Az emelkedést támogatja, hogy az 50 napos mozgóátlag alulról metszette a 200 napos mozgóátlagot, miközben az árfolyam mindkettő felett tartózkodott. Az aranykereszt néven ismert jelenség sokszor hosszabb távú trendfordulók velejárója, így a kitöréssel együtt kifejezetten ígéretes jel.

(-) Az ANY Biztonsági Nyomda kifejezetten illikvid részvénynek számít, ami lényeges kockázat és korlátozza a technikai elemzés felhasználhatóságát is. Érdemes tehát fenntartásokkal kezelni, főként a rövidebb távú mozgásokat, ezért inkább a heti grafikonra tekintünk a stratégia megfogalmazásakor.

(+) Igazán hosszú távra tekintve viszont úgy tűnik, akár komolyabb trendforduló is lehet a mostani alakzatból, legalábbis egy fontos trendvonalat is átlépett az árfolyam. Ilyen hosszú távra szóló kérdésekre azonban még korai végleges választ adni.

Az ANY Biztonsági Nyomda heti grafikonja

A fundamentumok elbizonytalanítók

(-) A lehetséges osztalékemelésen túl nehéz igazán hatásos fundamentális érveket felsorakoztatni a vétel mellett. A cég EBITDA-marginja láthatóan lemorzsolódik, a negyedik negyedévben a vártnál nagyobb nettó profit is inkább a pénzügyi eredménynek volt betudható.

(-) A relatív értékeltség nem mondható kifejezetten vonzónak. Ha nem javul lényegesen a profitabilitás, akkor valamivel az összehasonlító csoport alapján adódó fair értékeltség felett forog a Nyomda intézményi fundamentális elemzőnk szerint. Ez akkor változhat meg, ha lényegesen javul a nyereségesség, vagy perspektíva nyílik újabb növekedést biztosító projektek számára.

(+/-) Potenciális növekedési katalizátor lehet a cég titokzatos NFC-projektje. A többek között mobilfizetési megoldásokban használható technológiáról, a Nyomda ellátási láncban betöltött lehetséges szerepéről, illetve a fejlesztésekről és tesztekről azonban hallgat a cég, ami nagyon rossz előjel. Egyelőre nem látunk okot rá, hogy átadjuk magunkat a lelkesedésnek ezen a téren.

Vételi stratégia technikai alapon

(!) A bizonytalan fundamentális kép ellenére a technikai helyzetre alapozva vételi stratégiát dolgozunk ki. A kitörés egyelőre kellően látványos ahhoz, hogy elhiggyük, a hangulat képes lehet tovább repíteni a Nyomda árfolyamát.

(!) Az osztalékbejelentés alaposan megkavarhatja a hangulatot, így ezt érdemes megvárni a beszállással. Konzervatív tőzsdés nem kereskedik fontos bejelentések előtt, ami extrém kilengéseket is okozhat. A fentiek alapján elképzelhető, hogy a bejelentés kedvezőbb beszállási lehetőséget is teremt (persze az is lehet, hogy az árfolyam elszáll…)

(!) Az osztalékbejelentés után arra figyelünk, hogy a kitörés ne bizonyuljon falsnak. Ehhez az kell, hogy az árfolyam ne törje le a 467 forintnál található szintet, egy ennek közelébe történő visszateszt viszont kiváló hozam-kockázat aránnyal kecsegtető beszállási pont lenne. Legalább egy teljes gyertyát érdemes megvárni a bejelentés után, hogy megbizonyosodjunk róla, a szint felett maradt az árfolyam.

(!) Veszteségvágó megbízásunkat az említett szint és az 50 napos mozgóátlag alá, 445 forintra tesszük. A részvény alacsony likviditása miatt elképzelhető, hogy úgy szúr le ide az árfolyam, hogy utána mégis emelkedni tud, de úgy véljük, ilyen fontos szintek alatt ennek már kisebb az esélye, itt már nem érvényesek a kezdeti feltételezéseink.

(!) Elsődleges célként a valamivel 600 forint alatt húzódó fontos ellenállást tűzzük ki 595 forintnál. Érdemes hozzátenni, hogy egy nagyon régi mélypont szintje található 560 forintnál, ami az elmúlt években is hajlamos volt befolyásolni az árfolyam alakulását, így most is megakaszthatja az emelkedést.

(!) A fentiek alapján még 495 forinton is legalább kétszeres a hozam-kockázat arányunk, 475 forintos beszállóval viszont már 4-szeres. Mivel hosszú távú történetről van szó egy kevésbé likvid részvényben, ráadásul a fundamentális értékeltség oldaláról fontos kockázatokkal, érdemes törekedni a minimális kétszeresnél nagyobb hozam-kockázat arányú beszállásra.

Az ANY Biztonsági Nyomda napi grafikonja

http://marketing.equitas.hu/images/admin/_KBC/Radar/20130308_any/20130308_any.jpg

A fundamentumok elbizonytalanítók

(-) A lehetséges osztalékemelésen túl nehéz igazán hatásos fundamentális érveket felsorakoztatni a vétel mellett. A cég EBITDA-marginja láthatóan lemorzsolódik, a negyedik negyedévben a vártnál nagyobb nettó profit is inkább a pénzügyi eredménynek volt betudható.

(-) A relatív értékeltség nem mondható kifejezetten vonzónak. Ha nem javul lényegesen a profitabilitás, akkor valamivel az összehasonlító csoport alapján adódó fair értékeltség felett forog a Nyomda intézményi fundamentális elemzőnk szerint. Ez akkor változhat meg, ha lényegesen javul a nyereségesség, vagy perspektíva nyílik újabb növekedést biztosító projektek számára.

(+/-) Potenciális növekedési katalizátor lehet a cég titokzatos NFC-projektje. A többek között mobilfizetési megoldásokban használható technológiáról, a Nyomda ellátási láncban betöltött lehetséges szerepéről, illetve a fejlesztésekről és tesztekről azonban hallgat a cég, ami nagyon rossz előjel. Egyelőre nem látunk okot rá, hogy átadjuk magunkat a lelkesedésnek ezen a téren.

Vételi stratégia technikai alapon

(!) A bizonytalan fundamentális kép ellenére a technikai helyzetre alapozva vételi stratégiát dolgozunk ki. A kitörés egyelőre kellően látványos ahhoz, hogy elhiggyük, a hangulat képes lehet tovább repíteni a Nyomda árfolyamát.

(!) Az osztalékbejelentés alaposan megkavarhatja a hangulatot, így ezt érdemes megvárni a beszállással. Konzervatív tőzsdés nem kereskedik fontos bejelentések előtt, ami extrém kilengéseket is okozhat. A fentiek alapján elképzelhető, hogy a bejelentés kedvezőbb beszállási lehetőséget is teremt (persze az is lehet, hogy az árfolyam elszáll…)

(!) Az osztalékbejelentés után arra figyelünk, hogy a kitörés ne bizonyuljon falsnak. Ehhez az kell, hogy az árfolyam ne törje le a 467 forintnál található szintet, egy ennek közelébe történő visszateszt viszont kiváló hozam-kockázat aránnyal kecsegtető beszállási pont lenne. Legalább egy teljes gyertyát érdemes megvárni a bejelentés után, hogy megbizonyosodjunk róla, a szint felett maradt az árfolyam.

(!) Veszteségvágó megbízásunkat az említett szint és az 50 napos mozgóátlag alá, 445 forintra tesszük. A részvény alacsony likviditása miatt elképzelhető, hogy úgy szúr le ide az árfolyam, hogy utána mégis emelkedni tud, de úgy véljük, ilyen fontos szintek alatt ennek már kisebb az esélye, itt már nem érvényesek a kezdeti feltételezéseink.

(!) Elsődleges célként a valamivel 600 forint alatt húzódó fontos ellenállást tűzzük ki 595 forintnál. Érdemes hozzátenni, hogy egy nagyon régi mélypont szintje található 560 forintnál, ami az elmúlt években is hajlamos volt befolyásolni az árfolyam alakulását, így most is megakaszthatja az emelkedést.

(!) A fentiek alapján még 495 forinton is legalább kétszeres a hozam-kockázat arányunk, 475 forintos beszállóval viszont már 4-szeres. Mivel hosszú távú történetről van szó egy kevésbé likvid részvényben, ráadásul a fundamentális értékeltség oldaláról fontos kockázatokkal, érdemes törekedni a minimális kétszeresnél nagyobb hozam-kockázat arányú beszállásra.

Az ANY Biztonsági Nyomda napi grafikonja

http://marketing.equitas.hu/images/admin/_KBC/Radar/20130308_any/20130308_any2.jpg

eladtam mindet..szép vol…

#603159 Ibiza

eladtam mindet..szép volt jó volt köszönjük..

KBC vélemény:

#602992 Koffein

(=) Részvényenként 38 forint lehet az osztalék, ha a tavalyi osztalékfizetésből indulunk ki, mikor is a teljes éves eredményét kifizette a társaság. 2012-ben 545 millió forint nettó profitot realizált az ANY Biztonsági Nyomda, ami egy részvényre vetítve 38 forintos eredménynek felel meg. Az elemzői konszenzus alapján is 38 forintos osztalék valószínűsíthető.

(=) A jelenlegi részvényárfolyammal számolva 8,1 százalék az ANY Biztonsági Nyomda osztalékhozama, ami 1,8 százalékponttal magasabb a 10 éves magyar állampapír jelenlegi hozamánál. A pillanatnyilag nem kiemelkedően vonzó hozamprémiumon érdemben javíthat, ha a cég mégis a várakozásoknál magasabb osztalék kifizetése mellett dönt.

(+) A piac már beárazta a 38 forintos osztalékszintet, így véleményünk szerint nem okozna csalódást, ha mégse lenne magasabb az osztalék. A pozitív meglepetés esélye nagyobb, mint a negatívé, ami kedvező reakciót hozhat az árfolyamban is.

Nem lesz extra beruházás, lenne pénz magasabb osztalékra is

(+) Az év végére a társaság pénzállománya 1,8 milliárd forintra nőtt, így a hitelek levonása után is még közel 1,5 milliárd forint nettó pénzállomány volt a cégben, ami részvényenként 104 forintnak felel meg. Ez további teret adhat az osztalék emelésére.

(+) A magasabb osztalékfizetés mellett szólhat, hogy idén se számítunk az átlagosnál magasabb beruházási szintre, illetve információink szerint jelenleg a korábbi akvizíciós terveit is félretette egy időre a társaság. Becsléseink szerint 700-900 millió forintot költhet beruházásokra a cég, így a teljes idei eredmény kifizetésén felül is maradhat még nagyjából 300-500 millió forint a "kasszában”.

(+) Hitelmentes működése és stabil pénztermelő képessége alapján a hitelintézetek álma egy ilyen társaság, ezért ha szüksége lenne külső finanszírozásra, véleményünk szerint azt kedvező feltételekkel tudná megszerezni az ANY Biztonsági Nyomda. Ha tehát magasabb osztalékot fizetne a cég, de idő közben mégis a tervezettnél jóval magasabb beruházási igény merülne fel, akkor is lenne mód a finanszírozás megoldására.

(+) Elméletileg az eredmény 100 százaléka feletti kifizetés is lehetséges. Míg korábban az alapszabályban volt rögzítve, hogy az éves eredmény maximum 80 százalékát fizetheti ki a társaság, ez a szabály már tavaly sem volt érvényben. Tehát idén sincs olyan megkötés az alapszabályban, ami kizárná a magasabb osztalékfizetés lehetőségét.

(+) A befektetők szemében egyértelműen osztalékpapír lett az utóbbi években az ANY. Bár a menedzsment nem vallja ezt a nézetet, és kommunikációjában inkább a cég növekedési lehetőségeit hangsúlyozza, tettei alapján mégis beismeri, hogy tisztában van az osztalék mértékének fontosságával. Ezt sugallja a tavalyi 100 százalékos kifizetési ráta is.

Híresen konzervatív a menedzsment

(-) Az ANY menedzsmentje mindig is híres volt óvatosságáról, ezért még a jelenlegi magasabb pénzállomány mellett is az a legvalószínűbb, hogy a feles pénzállományt tartalékként visszatartaná a társaság. Még akkor is inkább ezt tartjuk valószínűnek, ha figyelembe vesszük, hogy szinte teljes mértékben hitelmentes a társaság jelenlegi működése.

(-) A vevői követelésállomány az utóbbi négy évben 2012 végén volt a legalacsonyabb szinten. Az árbevételhez viszonyított követelésállomány 2007-2008-ban volt hasonlóan alacsony szinten ami azt jelezheti, hogy a korábbiaknál hatékonyabban kezelte követeléseit a társaság. A magasabb év végi pénzállomány részben ennek a tényezőnek köszönhető, de ez pillanatnyi állapot volt. Az év végi kiemelkedően jó helyzet idővel az átlagos szint közelébe normalizálódhat, ami valamelyest magasabb vevői követelésállományt és alacsonyabb pénzállományt jelentene.

Jövőre magasabb osztalék jöhet

(+) Idén nőhet az ANY nettó eredménye, mivel a társaság tavaly év közben bezárta a pásztói üzemét. A gépeket áttelepítették, így a nyomda kapacitására nincs negatív hatással a lépés, viszont az elbocsátások miatt a költségek 2013-ban csökkenni fognak. Összességében 150 millió forintos költségmegtakarítás várható, ami a nettó eredményre is jótékony hatást gyakorolhat. Az osztalék tehát jövőre növekedhet.

Hosszú távú papír ez, ol…

#602989 Koffein

Hosszú távú papír ez, olyan Buffetes... :)))

Más, ha még nem lett volna: A BUX összetételében történő változásnak az Állami Nyomda, a Danubius, a Graphisoft Park és a Rába lehetnek a legnagyobb nyertesei, hiszen ők új szereplőként kerülhetnek a BUX indexbe

Re: nincs cím

#602984 Mancs Előzmény: #602942

Taán az idei végre olyan év lesz, mikor az árfolyam az osztivágás után nem délnek, hanem északnak veszi az irányt. Utoljára talán 2009-ben volt ilyen.

Re: nincs cím

#602877 Ibiza Előzmény: #602864

apro nem apro.. sztem nem kicsik..vannak szintjeim..jól hoznak..berakok egy pakkot utána lehet csak részteljesülések vannak.. a hét elején berakott pakkjaimat 3 a mait 4 csomagban elvitték és még bent van a maradványérték..és van bent vételim már pár hete..a héten részteljesült 50nél..

Re: nincs cím

#602864 rbbj11 Előzmény: #602807

mtel sztem épp azért nem jó rá, mert árfolyamba a cég fundamentumai miatt többet esik várhatóan, mint az osztalék. Itt viszont sztem worst scenarióban is 12 hónap múlva ugyanitt lesz az árfolyam, tehát megmarad tisztán az osztalék.

Én ezt nem tartom speki papírnak, ezért nem értem ezeket a vételeidet, már sokszor rtad, hogy 40-50 ft-ra játszottál ebben a papírban apró pakkokkal

Re: nincs cím

#602811 akpo7 Előzmény: #602807

Sztem 70 felett nem volt 2 oranal tobbet osszesen, nagy pakkok ott mar nem csereltek gazdat. 60 korul lehet mar egy stabil tamasza, a nagyobb pakkok ott lettek atkotogetve.

Re: nincs cím

#602807 Ibiza Előzmény: #602798

70 felett soxor kitáraztak már nagy pakkokat..

van más kispapír..ha jön hír akkor kitárazom.. osztalékra nem éri meg tartani sztem..arra jobb mtel..

Re: nincs cím

#602805 Ibiza Előzmény: #602794

ezért veszek általában sávosan..ha pl 380 a célár akkor 400, 390, negyed negyed pakk és 380on a teljes... utána bele beleveszek -20-25%-on..

Re: nincs cím

#602801 Razamanaz Előzmény: #602792

Az jó.Még várok a konkrét hírig,azt majd látom.Az én pakkom meg olyan vegyes mint a koldus sz.r.

Re: nincs cím

#602798 rbbj11 Előzmény: #602786

osztom

semmi okot nem látok rá, hogy eladjam. Miért kéne most? miért épp ennyiért? Sem TA-val, sem fundával nem indokolható. Olyan okból pedig eladni egy rv-t, hogy szép kerek számot kerestem rajta....hát...volt idő, mikor én is így csináltam

Re: nincs cím

#602792 Ibiza Előzmény: #602786

kerestem rajta 100pontot.. a többi nem érdekel..

a végén a 2/3ot adtam el..

Re: nincs cím

#602786 Razamanaz Előzmény: #602779

Szvsz amikor kijön a konkrét hír,az lesz majd a hír.A pf is csak elemzői véleményekre hagyatkozott.