Regisztráció Elfelejtett jelszó

200-300 milliárdos kiigazításra számítanak

Re: nincs cím

#599270 banyaiz Előzmény: #599215

Konkrétumokra visszatérve azt láthatod hogy mekkora kiigazítások zajlottak 2012-ben összegben és db-ban is jelentős volt . Végülis ezek hatására tartottuk a hiánycélt sőt picit jobban tartottuk , ha ezek nincsenek akkor elszáll a hiány.

Erre értettem a kedvező bázist, hogy így jobb helyzetből vághatunk neki a 2013-as hiánycél teljesítésének. Ami még így is necces, leginkább 2014 közelsége miatt. Szóval nem tartom akkora egetverő tragédiának, hogy 2012-ben hiány szempontjából egy hajszállal jobbak lettünk a végén. Ebből azt kihozni, hogy a gonosz EU teljesen felesleges dolgokat erőltetett ránk az elég nevetséges vsz.

Gdp témában pedig azt gondolom, hogy ahhoz képest mekkora kiigazítások voltak akár csak 2012-ben, de előtte is, és a külső környezet is rossz volt, és a kiigazításokba belekeveredett azért bőven saját magunk tökönlövése is 1,7 %-os gdp csökkenés hízelgő.

Egyszerűen azért mert pl én erre a munkára azon sem lepődtem volna meg ha a világ nő 5%-ot , és közben mi zuhanunk 5%-ot.

Ehhez képest komoly megszorítások voltak, sok marhasággal is kiegészítve, és minimális a visszaesés. Szóval ez meglepő a számomra, mondhatnám úgy is kellemes meglepetés.

Meglátjuk ha a világ eu jól teljesít mi mit mutatunk, de ezzel a munkaminőséggel, ebben a környezetben, ez az eredmény amit eddig hoztunk **** jó vsz.

Re: nincs cím

#599269 banyaiz Előzmény: #599268

Ennek a szellemi mélységnek egy parányi része ez a gonosz EU újabb és újabb csúnya dolgokat kérne, de mi nem hagyjuk elmebaj, sok más egyéb nyalánkság mellett.

Re: nincs cím

#599268 banyaiz Előzmény: #599215

Sokrétű a téma. Ebben a gazdasági helyzetben amit környező világ és hazai helyzetként örököltek sok verzió nem volt.

Egy feszes gazdálkodás hiánycélok tartása, államadósság lefaragása, mindez a lehető legkevesebb növekedési áldozattal mint egyetlen lehetséges alternatíva.

Ez elég könnyen belátható.

Ami viszont elfogadhatatlan az amilyen eszközökkel és kommunikációval ezt végre próbálják hajtani.

Sokat lehetne erről beszélni, de röviden annyi, hogy az emberek tudatos butítása (amikor már alapjáraton is gondok vannak ezen a téren) mindig visszaüt előbb utóbb, és sokba kerül. :)

Lásd tandíj, vizitdíj ügyek pl , hogy csak egyet emeljek ki a számtalanból.

De a mostani ciklusban sikerült lemenni ebben olyan mélyre ami már vsz elvileg nem is létezhetne. :)

Re: nincs cím

#599261 prospero Előzmény: #599248

A KSH a valóságot próbálja meg mérni. Ennyi. Nincs benne szándékos manipuláció, millió adatot dolgoz fel napi, heti, havi rendszerességgel, amibe ha belenyúlna hamar belegabalyodna abba, hogy mit hazudott, reggel, délben este. Ezt kellene felfogni, hogy rengeteg ember munkáját kellene befolyásolni a kérdezőbiztosoktól kezdve, hogy mit írjanak az egyes adatlapokra, onnantól kezdve, amit a cégek beküldenek nekik kötelező adatszolgáltatásként - ráadásul, mindennek ott az eredeti bizonylata, minden bevitt adat visszaellenőrizhető - és mivel a KSH-ban sem csak kormánypárti érzelműek dolgoznak, pillanatok alatt kiderülne a manipuláció.

Szóval jobb lenne elfelejteni, hogy a KSH manipulálja az adatokat.

Egy még alacsonyabb bázis természetesen jobb lenne a jövő szempontjából, de a jelen megítélése szempontjából rosszabb lenne. Pontosan ezért nincs értelme a manipulációnak.

Re: nincs cím

#599260 prospero Előzmény: #599248

Strukturális átalakításokat akarsz, de több pekidzset nem. A strukturális átalakítás pekidzs is pekidzs.

És egyébként szerinted milyen strukturális átalakítás lenne a megoldás?

Re: nincs cím

#599248 Papus_stock Előzmény: #599219

Hát persze :) A KSH az még véletlenül sem ha meg esetleg mégis megtenné úgy jár mint az MNB.

Akkor egy még alacsonyabb bázis, még jobb lenne ?

Ennél neked több eszed van szerintem.

Nem akarok több pekidzset, nem akarok több adónemet így is csúcsot javított kusza szem.

Strukturális átalakításokat akarok, most, nem 10-20 év múlva amikor már majdnem 80 leszek, ha leszek.

P.

Re: nincs cím

#599219 prospero Előzmény: #599217

Egy pillanat. Azért mert AT ezt várná el, az nem azt jelenti, hogy a KSH bármilyen statisztikai adatot szándékosan elferdített volna, azaz hazudott volna reggel, délben és este.

Nehezen tudnám elképzelni, hogy a Suzuki pl, azért állította volna le a termelését, mert segíteni akarta volna a Statisztikai Hivatalt jó negatív számok publikálásában. Vagy hogy a Nokia azért zárta be a komáromi gyárát, hogy minél rosszabb legyen a 2012 évi magyar GDP.

Az viszont tény és nem hazugság, hogy egy alacsonyabb bázis segíthet a 2013. évi GDP-ben. Mondjuk elég, ha 2013-ban már teljes kapacitással tudnának működni ezek a cégek, már az is nagy segítség lenne a GDP-ben.

Re: nincs cím

#599217 Papus_stock Előzmény: #599202

>>ÉN EGYENESEN ELVÁROM, hogy az ország érdekének megfelelő statisztikák készüljenek.

Értem. Hazudtok reggel,délben és este. Semmivel sem vagytok különbek sőt bizonyos szempontból még rosszabbak is. A történelem szemétdombján van a helyetek.

P.

Re: nincs cím

#599215 prospero Előzmény: #599213

"Szerintem ez a filozófia ahogy fel lettek építve a kiigazítások többet ártott. "

Negyedévről negyedévre módosították lefelé a növekedési prognózisokat is az EU-ban pontosan annak megfelelően, ahogy az ottani kiigazítások is elkezdték felzabálni a növekedést.

Tehát káros inkább az volt, hogy ahogy zuhant össze az európai gazdaság negyedévről negyedévre és módosítgatták lefelé a prognózisokat, lehetett tudni, hogy azok az országok akik túldeficit alatt vannak, nem vonhatják ki magukat a csökkenés hatásai alól, tehát pótlólagos csomagok bejelentése szükséges, ami bizonytalanná tette a gazdasági környezetet.

140 milliárd kiigazítás növekedésre gyakorolt hatása - ha lehet hinni az IMF közgazdászainak, akkor 1,3-1,5x szorzóval, az nagyjából 180-210 milliárd, ami GDP 0,6-0,75%, tehát a visszaesés nagyjából feléért felelős ez a pótlólagosan kikényszerített felesleges intézkedés.

De ha korábbi feltételezésükből indulunk ki, - amiről ők maguk ismerték el, hogy téves - ami alapján a kiigazításokat szorgalmazták, hogy 1 egység kiigazítás 0,8 GDP visszesést okoz, akkor is felelős az 1,7%-os visszaesésünk negyedéért, azaz 0,4%-ért.

Re: nincs cím

#599213 banyaiz Előzmény: #599210

Az első negyedévet mindenképp meg kell várni mert konvergenciaprg leadási határideje talán május, és addigra már lehet látni első negyedéves tényszámokat. Ezzel egyetértek, hogy addig nem kell kapkodni.

Megszorítás? Olyan nincs nálunk. Tavaly kb 2000 mrd kiigazítás zajlott, lehet abból 140 túlzás volt, nem hinném , hogy az vágta tönkre a növekedésünket. Szerintem ez a filozófia ahogy fel lettek építve a kiigazítások többet ártott.

Meglátjuk az lenne a legjobb ha első negyedév masszív növekedés lenne, és akkor Brüsszel el tudná fogadni talán, hogy nem 0, hanem 1% növekedés és akkor megússzuk a csomagokat, és viszonylag simán kiengednek túlzott alól.

De hát erre azért nem tennék túl sokat, hogy így lesz. Vsz legesélyesebb, hogy a konvergenciaprg leadása előtt kell egy közepes csomag .

Re: nincs cím

#599210 prospero Előzmény: #599203

Közben azért nem kellene elfelejteni, hogy teljes eurozóna gazdasági teljesítménye is 3%-kal csökkent az eredeti előrejelzésekhez képest, amiben - nem véletlenül - szerepet játszanak az ottani megszorító intézkedések.

Mivel Magyarország egyelőre úgy néz ki, hogy 2,1-re hozta az államháztartást a 2,7-tel szemben, Ez a GDP kb. 0,5%-a, ami azt jelenti, hogy az utolsó csomagokból minimum kb. 140 milliárd forintnyi megszorítás kikényszerítése felesleges volt és csak a gazdasági visszaesést növelte. (Ha jól emlékszem ugye arról volt szó, hogy 0,25%-ponttal haladnánk meg a 3%-os hiányt és ezért pótlolagos intézkedéseket vártak a kormánytól... No comment)

Ezért szerintem nem kell elkapkodni a 2013-as pótlólagos intézkedéseket, mivel ezek bevezetése csak akkor válik szükségessé, ha az eredetileg tervezettek nem hoznak eredményt!

Meg kell várni az első negyedévet, hogy mit mutat. Ha javul a gazdasági teljesítménye, amire szerintem komoly esély van, akkor lehet igazolni, hogy Brüsszel várakozásai a gazdasági visszaeséssel kapcsolatban is alaptalanok.

Ráadásul a költségvetés januári egyenlege jó volt. Ha ezt tudják tartani fél évig, akkor a túlzott alóli kiengedés után meg lehet valósítani szinte minden intézkedést: pedagógus életpálya modellt és nyugdíjemelést is.

Szóval nyugi van.

Re: nincs cím

#599204 Előzmény: #599203

Nem különösebben, de az érik, hogy megkapja Brüsszel amit kért, azaz a maradék ideiglenes szektoradóból lesznek véglegesek, csak más címszóval. Lehet így is játszani ezt a játékot, majd megtanulják.

Re: nincs cím

#599203 banyaiz Előzmény: #599198

Nem arról beszélek, hogy a teljesítménysportban mit sikerült elérnie a kormánynak 2012-ben.

Hanem arról , hogy a költségvetés 1,5% gdp növekedésre volt tervezve. Mivel a vége 1,7 gdp csökkenés lett, így elég sok kiigazításra volt szükség év közben. Úgy számszerűleg kb 325-re. :)

Idén 0,9 növekedésre tervezték. Piaci konszenzus vhol 0 körül mozog.

Lényeg a lényeg pekidzs veszély fennáll megint.

Re: nincs cím

#599202 Előzmény: #599182

Te valami totális félreértésben vagy.

ÉN EGYENESEN ELVÁROM, hogy az ország érdekének megfelelő statisztikák készüljenek.

Re: nincs cím

#599198 Előzmény: #599176

Te úgy tűnik, tényleg nem érted.

A GDP egy virtuális fiktív szám és tetszőlegesen manipulálható és semmi jelentősége nincs. A lényeg az, hogy az adóbevételek és kiadások után az adósság ne nőjön. Mivel az adósság csökkent ez azt jelenti, hogy több pénzt vontunk ki a gazdaságból, mint amennyi szükséges, hiszen az adósságcsökkentés (2012-ről beszélünk!) már teljesítményből történt, és ezen vitatkozni sem érdemes.

Ha tehát annyi történt volna tavaly, hogy STAGNÁL az adósság (az is óriási eredmény lett volna az elmúltnyócévhez képest), akkor simán hozzuk a GDP arányos számokat, de mivel nem ez volt a cél, ezért INKÁBB csökkentettük az adósságot, minthogy azt a pénzt felélve, elköltve kimutassuk az elvárt virtuális GDP-t.

Érted már, vagy még mindig magyarázni akarod, hogy Brüsszel jól számolja jól a hamisított marxista adatot? :)

Re: nincs cím

#599182 Papus_stock Előzmény: #599142

>>szerintem szándékosan lettek lerontva a decemberi GDP adatok....

Micsodaaaaa ? Te, a hívő, szándékos statisztika hamisítással vádolod a kormányt ???

Ne már ! És ha lefelé lehet, akkor ugye felfelé is ?

Jú nó pekidzs, ki tudja már hányadik. Rezeg a léc, nagyon rezeg !

P.

Re: nincs cím

#599178 banyaiz Előzmény: #599176

Magyarra lefordítva volt egy 1,5% gdp növekedésre tervezett 2012-es költségvetésünk 2,4%-os hiánycéllal.

A hiánycélt tartottuk (pekidzsekkel amiket részben egészben EU-s nyomásra hajtottunk végre) de a gdp "növekedésünk" mínusz 1,7% lett mint tényszám.

Mindeközben anyáztuk az EU-t, hogy ők nem tudnak tervezni, és mindig újabb "megszorítást" követelnek , pedig ilyen fogalom nincs is Mo-n a NER-ben ez ismeretlen. :)

Aztán esemény után előállunk azzal, hogy na látjátok tartottuk a hiányt. :)

Ezek a tények. Mit lehet ehhez hozzáfűzni ? Ezért mondom vastag a bőr.

Re: nincs cím

#599176 banyaiz Előzmény: #599153

http://www.portfolio.hu/gazdasag/lassabb_novekedest_var_a_kormany_modosulhat_a_2012-es_budzse.159600.html

Böngészgess.

Annyit tennék hozzá, hogy amikor 2012-es költségvetést bírálta az EU 2011-ben ugyanezek a dumák voltak, gonosz EU stb stb.

Ehhez képest volt 1,5%-os növekedésre tervezett 2012-es költségvetésünk 2011 őszén . 2012-ben végül 1,7% gdp csökkenés következett be.

A hiányt ilyen körülmények között folyamatos pekidzsekkel tartottuk non stop pekidzsek éve volt 2012. Ez az apróság nem zavarta meg nagyjainkat abban, hogy a gonosz EU által követelt kiigazításokat folyamatosan bírálják bulvár szinten.

Mato 2011 év végén mikor az 1,5% előrejlezést 1%-ra módosította : "kormány most 0,5-1%-os növekedést vár jövőre a magyar gazdaságban - árulta el a nemzetgazdasági miniszter. Matolcsy György ennek kapcsán elmondta: nem zárja ki, hogy a jövő évi költségvetésben emiatt kis korrekció következzen be, erre a jövő heti kormányülésen tesz javaslatot...."

Kis korrekció bekövetkezett az év folyamán ezer milliárdos nagyságrendben. :)

Re: nincs cím

#599153 Előzmény: #599144

Akkor még egyszer :)

A marxista központi bizottság növekedést írt elő az EU zóna számára, és 2-3% körüli emelkedéssel terveztette meg Európa költségvetését. Ennek megfelelően készült el a magyar is. Ezek után az EU folyamatosan csökkenteni kezdte a növekedéseket, ugyanakkor csak 2013-ban(!) ismeri el, hogy recesszióban voltak valójában, miközben ezt például én már fél éve leírtam errefelé.

Ennek megfelelően a 2012 ELŐTTI költségvetéseket csak abból a szempontból érdemes vizsgálni, hogy az EU doktrinának megfelelt-e: És a válsz: IGEN. Ezek után jött 2012, amikor már látható volt, hogy nem lesz EU növekedés, amiből következett, hogy nem lesz, mert nem lehet növekedés a beszállító országokban, ezért megtörténtek a kiigazítások.

EZT tulajdonképpen minden olyan EU ország elvégezte, amely abba a hatba(!) tartozik, ami nem szállt el deficitügyileg tavaly, de sok más, ami elszállt, az még nagyobbakat próbált kiigazítani. Ez tehát ismételten nem magyar történet, hanem összeurópai történet.

VISZONT: Ez nagyjából 2012 közepére lezajlott, és 2012 közepére beállt úgy a magyar adórendszer, hogy már az EU GDP változától függetlenül rendben volt a 3% hiánycél tartása.

AMIRŐL én beszélek tehát az az, hogy ENNEK ELLENÉRE további megszorításokat vártak, aminek például az idézett számok alapján sem volt semmi értelme sem, hiszen nem volt rájuk szükség.

És mindez azt igazolja, amit én állítottam korábban: A beszállító országokban a GDP csökkentése nemhogy nem jár együtt a költségvetési bevételek csökkenésével, hanem adott esetben éppen a (tervezett és nem tervezett) kiadások csökkentése miatt csökkenni fog a kiadási oldal, vagyis javul az egyenleg.

És pont erre hozott ékes példát a 2012 második fele: Amikor a profitot megadóztatják, vagy új pénzeket vonnak adóztatás alá, akkor nem idéznek elő többlet recessziót és ezáltal csökkenő adóbevételeket, hanem annak ellenére nőhetnek az adóbevételek, és javulhat az egyenleg, hogy csökken a marxista GDP.

Ezért furcsa az, hogy amikor odatolom az orrod alá a számokat, hogy az 5-6 pontok KOMPLETTEN feleslegesek, akkor még mindig azt mantrázod, hogy a számok makacs dolgok és hogy Brüsszel számol jól, ahelyett, hogy észrevennéd, hogy a magyar költségvetést pont azért kellett annyiszor átírni, mert ennyiszer kellett Brüsszel elvárásainak megfelelni, miközben Brüsszelnek SOHA nem jöttek ki a magyar tényszámok.

Ennek alapján pedig pont az következik, hogy nem mi vagyunk a rossz tervezők, hanem Brüsszel. És ez a tényszámokból következik, ami, hogy téged idézzelek "makacs dolgok".

Re: nincs cím

#599148 banyaiz Előzmény: #599144

Ha jól emlékszem 2012-es első körös tervezés költségvetés elfogadásakor 2011 őszén, még gdp növekedéssel számolt 2012-re. Innen eljutottunk pekidzs hegyekkel oda, hogy 2% körüli gdp csökkenés mellett is tartottuk a hiánycélt sőt picit még jobban is.

Na most ez derék , de erre azt mondani, hogy igazunk volt és a gonosz EU hát vastag bőr kell a po****erkezeten. :)