Regisztráció Elfelejtett jelszó

RFV

Re: nincs cím

#502968 Formerplayer Előzmény: #502965

Nem tudom, csak remélem..De az olyan ostobák károgása, mint te, mindig felhúz, mert úgy általában zavar az öntelt ostobaság....

És ez független a tőzsdétől, a nyerőtől vagy az instrumentumtól....

Re: nincs cím

#502966 Formerplayer Előzmény: #502954

Nézd Ricsi, én sem haragszom rád..Ellenben szeretnél te olyan kezdő lenni, mint én...

Egyszerűen nincs kedvem ezt a marhaságot pontról pontra végigelemezni, annyira gyermeteg és méltatlan az egész..Apró javaslat: segít a gugli, s akkor látnád és értenéd, miről beszélek. Nikkei a 80-as évek végén 30.000 fölött volt...Na azt a longot zárd 50 éven belül...ja s ehhez mi köze az E-Star-nak?

Nem állítottam, hogy így jó, ahogy van...De hogy ezt egy másik baromsággal ellenpontozod, azt nem jelenti, hogy igazad van...

Ne haragudj, de honnan veszed azokat az "egzakt" értékeket, hogy "ahol már megéri"?

"Kényelmes csúszó stop"? Bruhaha....Ez csak akkor van, ha már nyerőd van egy pozíción..de azt meg hol veszed fel? És ha nem arra megy? Na jó, hagyjuk is, övön aluli az egész....

Re: nincs cím

#502965 Arsene Lupin Előzmény: #502959

"nem láttam, nem hittem el, hogy egy harvardot végzett niemand ekkora hatalmat kap,kontroll nélkül, s ekkora amatőr hibákat vét."

Megnéztem a guglival. Végig nyugtatgatta a spekiket bennfentes hírekkel. Ha nem látta, nem hitte el, akkor miből gondolja, hogy most már több esze lett.

Re: nincs cím

#502959 Formerplayer Előzmény: #502951

Elvesztetted a legendás proletár hidegvéred,vice, hogy elkezdtél vagdalkozni?

Ha ennyire fáj a jelenlétem, majd legfeljebb maradok. Vagy átmegyek a topikodba és széttrollkodom a zótépé déjtrédjeidet...

De megint nem válaszoltál, nem érveltél egyik korábban felvetett témában sem. Mindenről mindig ugyanaz jut eszedbe: az én "bambaságom"..De ennek ugyan mi köze pl az amatőr politikai böffenésedhez, vagy a hatékony piacok elméletéhez, bioponhuszár?

Hozzáteszem, ha nem sejlene fel megjátszott nyugodtságod mögül a valós arcod, a frusztrált proletár stílus és sértettség, még értelmesen is lehetne beszélgetni..Például amit felvetettél a "bambaságomról"...Bár már leírtam itt egyszer, de megteszem mégegyszer: nem láttam, nem hittem el, hogy egy harvardot végzett niemand ekkora hatalmat kap,kontroll nélkül, s ekkora amatőr hibákat vét.

100 millióm bánta..nem vigasztal, de úgy látom, Soós is csak az utolsó pillanatban reagált, állította meg a száguldó vonatot..Neki realizált 2 milliárdja, nem realizálva 8 milliárd Ft-ja bánta a rossz döntését..Gondolom, tanult belőle...

Én is....

Re: nincs cím

#502958 Előzmény: #502951

Drága Vitriol Asszony, ki hitette el Magácskával, hogy kedvenc vitapartnere végig ülte az esést?!

Ezt az ártatlan naivitást... legfeljebb szobalány... még-hogy mosónő...

Re: nincs cím

#502956 Ricsi Előzmény: #502954

És még egyszer leírom, hogy értsed.

Nincs egyszerre long és short. Vagy long van, vagy fele long, vagy 0 pozi. És ha úgy látom (a csúszó stop úgy látja) érdemes újra longba ülni, akkor beleül. Ennyi a taktika, attól hogy megpróbálsz hülyének beállítani, még van, aki megértette elsőre is, mit is írok valójában.

Re: nincs cím

#502954 Ricsi Előzmény: #502933

Megint hihetetlen ostobaságot írsz, és még azt is gondolod, hogy igazad van.

Nézzük meg, mi is történt itt valójában...

Sokan vettek ilyen szart 10K-ért. (Nem megyek bele abba, miért tették, ez nem téma ebben a hozzászólásban.). Jelenleg az ár 2 500 HUF, tehát negyedelték a pénzüket. Szerinted ez így jó, pont minden rendben. Ezzel szemben a Nikkei 18K-ról ment le 9K-ra, ott éppen feleződött a befektetők pénze, de az ötven éven belül sem lesz. Érdekes hozzáállás...

Én nem taktikát magyarázok, mert ha jobban elolvastad volna, amit írtam, abban nincs short pozíció, csak virtuálisan érdemes rá úgy tekintenie annak, aki nem érti meg, mit is írtam. Valójában van 2 rész vételed, aminek az egyik felét úgy zárod, hogy a célár még nyereséges legyen, a másik felét pedig úgy, hogy legyen egy kényelmes csúszó stop-od, ami nem üt ki a piaci rángatózás közepette. Természetesen ez a kényelmes stop teljesen más összeg egy index esetében, egy rv esetében. Meg kell vizsgálni, mekkorák az átlagos mozgások napon belül, és annál nagyobb legyen a csúszó értéke.

De ez nem stratégiai topic, nem fogom minden kezdőnek elmagyarázni, mit hogyan kell kiszámolni, hogyan kell értékeket meghatározni.

Azt viszont mindenképpen tartom, ha valaki azt csinálta volna, amit én javaslok, MINDENKÉPPEN KEVESEBB BUKÓJA LENNE, MINT AMIT TE JAVASOLTÁL (buy and hold). Ezt eddig nem tudtad megcáfolni. Várom most a cáfolatot, de csak arra (és számokkal, nem lózungokkal), amit nagy betűkkel írtam.

Jah, és tudd, nem vagyok mérges, nem haragszom rád. Nincs ilyen papírom, és ha anno vettem volna, akkor sem lenne már meg. Mert a buy and hold az nem egy taktika, az csak csodálkozásra való. Egyébként is, szívesen olvasnám azt, te hogyan kezelsz egy ilyen vesztő pozíciót. Komolyan érdekel.

Re: nincs cím

#502953 Előzmény: #502946

"Azt én is nehezem hiszem hogy önkoris megrendléshez lehet jutni politikai kötődés nélkül. "

Amennyiben ez ma igaz, / miért is ne lenne/ akkor a következő variációk lehetnek, a teljesség igénye nélkül:

a, ,tekintettel arra, hogy regnálása és sikerei főként baloldali kormányzás idejére tehetőek, mégis baloldali kötődésű

b, nem volt baloldali kötődésű, de a baloldal minden tetűsége mellett sem volt akkora tetű, mint most a Fidesz

c, Fidesz kötődésű, de nem volt sem kollégista társ, se nem elég zsíros falat, így a szerelem viszonzatlan marad...

Re: nincs cím

#502951 Arsene Lupin Előzmény: #502945

"Mosónő, te egyre mélyebbre süllyedsz szellemileg...."

Ön viszont a pofátlan hülyítésben süllyed egyre mélyebbre. Eteti itt a spekiket a kamu bennfentességgel.

Egy nagy lóf*szt! Akkor miért nem volt bennfentes, amikor Kassai állítólag egyedül, miközben a szűzleány Soós a fehér ruhácskáját próbálgatta, tönkre vágta a céget? Bambán végigülte az esést.

Nincs hírzárlat. Hülyítés. Egy olyan cégnél, ahol egy három soros közleményt sem tudnak hiba nélkül produkálni, egy nyamvadt mérleget pedig képtelenek egyensúlyba hozni, ez kizárt.

Ezt a pár napot még kibírjuk a hülyítéseivel.

Re: nincs cím

#502948 Formerplayer Előzmény: #502943

Na álljon meg az ágybaszarás...

Azt gondolod, hogy az egy szofisztikált tőzsdei stratégia, hogy egyszerre longolok és shortolok és a nyerőt zárom?

Ezt 10 éve hallottam utoljára egy szegény kezdő-sales-es srác szájából, mint világmegváltó stratégia...Közröhej tárgya lett, s fél év múlva már call.centeresként dolgozott.....

Annyira fárasztó ebből az alapból kiindulni, hogy megmagyarázd, miért vérzik ez több sebből, hogy magam sem teszem...Aki fél évnél többet eltöltött már a tőzsdén, pontosan érti, miről beszélek. Aki nem, annak úgy is mindegy... Hogy ezt még hidegvérű profizmusnak is hívod, hát....De ez nem személyeskedés...

Re: nincs cím

#502946 Rozsdáskilincs Előzmény: #502941

Az viszont igaz, hogy ez a kapcsolat egy igen összetett mátrix, """

Azt én is nehezem hiszem hogy önkoris megrendléshez lehet jutni politikai kötődés nélkül.

Re: nincs cím

#502945 Formerplayer Előzmény: #502926

"A hírzárlat hál Istennek jól működik Kassai után"

"Marhaság, szokásos hülyítés. Egy hírzárlat esetén a hírzárlat ténye sem jut ki. "

Megint ostobaságot beszélsz..Ez alapján per definitio az a fogalom sem létezne, hogy hírzárlat, hiszen nem lehet róla tudni...szerinted akkor ez egyenértékű a képes ateista gyerekbiblia vagy az antiszemita rabbi fogalmával?

Mosónő, te egyre mélyebbre süllyedsz szellemileg....

Re: nincs cím

#502943 Rozsdáskilincs Előzmény: #502933

.Az szerintem kevés, hogy belökünk egy számot a köztudatba, ha nincs mellette érv..""

Csak megjegyzem a te sokváltozós érveiddel szemben Ricsi hidegvérrel teszi meggyőződésből a fix viszonyitási ponthoz a lépéseit. Mig te a sokváltozót próbálod fixpontnak venni de a sokváltozós elméletben valamelyik nem teljesül és máris váratlan eredményhez érkezünk. Ricsi ebben az esetben is következetesen fog lépni. Mig neked maradnak a sokváltozók szamodra pozitiv alakulásának kecsegtetése :-) Így ez mutatja a szám mögé hiába teszünk egy lehetséges, elfogadható racionális elméletet. Attól az még sokváltozós kimenet marad.

Re: nincs cím

#502942 Formerplayer Előzmény: #502940

Adom a kérdést....Szerintem ez nem csak Benned merült fel mostanában....remélem itt is látunk nemsokára némi"funda" változást...

Re: nincs cím

#502941 Formerplayer Előzmény: #502924

"Köthető a cég valamelyik párthoz"

"Csak szeretne. De nem tartom kizártnak, hogy majd fog, de akkor már más kezében lesz a gyeplő. Meg a gyémántok is. "

Felszínes nagyotmondás már megint...Fogalmad sincs, kik és miért szeretnének JELEN formájában a céghez kötődni. Az viszont igaz, hogy ez a kapcsolat egy igen összetett mátrix, egyértelműen nem jelenthető ki, hogy ehhez-vagy ahhoz a párthoz kapcsolható. Párton belüli érdek-csoportok küzdenek változó intenzitással, aztán jön egy kis másik pártba átnyúló zsarolás....

De a baloldalt nehezen kötném hozzájuk....

Re: nincs cím

#502939 Formerplayer Előzmény: #502897

1. Nem érted, sajnálom....Nem csak cégfinanszírozás létezik...Ennél tényleg nem tudok többet segíteni.

2.Az elfogyasztott energia 1/1 át van számlázva a vevőkre..A cég a szolgáltatási díjakból él, az meg infláció-indexált. Akkor tehát kisebb vagy nagyobb számot kapunk?

Nem ez a üzleti modell. Nem olcsóban adja a gázt... A technológia révén kevesebb gázt fogyasztanak, ebben van a hasznuk az önkoriknak...Na meg nem kell 5 iskolába 5 fűtő, mert automatizált a rendszer...

"Ráadásul ugye a leértékelődés miatti kamatfizetési kötelezettség nemcsak az emelkedő kamatpálya, hanem a leértékelődés miatt is nőni fog (illetve EUR-ban állandó, csak forintban denominált árbevételhez képest nő)." Forintban vannak eladósodva, úgyhogy ez is kapufa...

4.Igaz...Csökken az eredmény, valóban, de ez be van kalkulálva a modellbe..Na meg az indexált szolgáltatói díjba ez az opportunity cost belefér...

Senki nem hagyja figyelmen kívül a kockázatokat. Ezért is van itt az árfolyam....bele-diszkontálva a maya-naptár kifutása is...

Re: nincs cím

#502936 Formerplayer Előzmény: #502891

Nem adtak, mert nem kereste őket senki...JA és konszolidált Eetek üzletrészek sem voltak ezelőtt....