Regisztráció Elfelejtett jelszó

RFV

Re: nincs cím

#496176 exmnbs1

'..de nem arról van szó, hogy valakik meghúzták-táraztak, szinte kizártnak tartom...'

akkor nézd át a topikot, ki voltak itt akik villámlátogatásra visszanéztek

Re: nincs cím

#496175 exmnbs1 Előzmény: #496169

az sem ártott volna, ha Strategy előadásokon odafigyel Kassai, az Accountinggal egyetemben

mert a cégből sikerült állatorvosi lovat "varázsolnia"

Re: nincs cím

#496174 exmnbs1 Előzmény: #496165

már bocs de miért nekem kéne tanácsot adnom az "év üzletemberének"????

talán nem kellett volna sokat akarni a szarkáknak és kamuzgatni

Re: nincs cím

#496173 Arsene Lupin Előzmény: #496165

"ők mit tennének a cégvezetés helyében amivel a helyzet javulhatna"

Amíg egy hamiskártyás amatőr szerencsevadász kezében van a cég, menthetetlen. A bukott pénz már soha sem jön vissza. Esetleges kicsavarás és reorganizáció után is egy szerény fejőstehén papír lehet már csak ebből, mint egy telko vagy egy áramszolgáltató.

Re: nincs cím

#496169 Gyuluska Előzmény: #496168

Teljesen hasonló a helyzet, amíg a maximumről ment le 10k-ig azt hittem ez csak egy kis korrekció, utána 10-8K-ig ez már tényleg túlzás mi a f.. van, hiszen ugye a céggel minden rendben. 8-6K: itt én elgondolkoztam, aztán lebeszéltem magam az eladásról. Utána meg már nem érdekelt, jött a lejebb már tényleg nem megy gondolat.... De ment. :-(

Re: nincs cím

#496168 Wedge Előzmény: #496167

Hát így..... Ugyan a felét eladtam, most ezért a konkrét bukta még viselhető, csak az az álomszép nyerő vált semmivé.

A dolog pszichológiája meg úgy nézett ki, hogy mindig azt gondoltam ennél szarabb már nem lehet stb.... A kapzsiság vakká tett, az árfolyamreakció itt is előrejelezte, hogy baj van fundamentálisan is, csak nem hittem el.

A most még benne lévő pénzt meg már lélekben leíírtam, de az esélyét megadom, hogy visszajöjjön. :-)

Remélem, hogy lassan kipakolnak minden szennyest és mostmár előbb-utóbb eljön az az idő, amikor a jelenlegi fene nagy várakozásokat túl tudják teljesíteni.

Amúgy tényleg nagyon kíváncsi lennék, hogy az állandóan fsavazók, mit tennének, remélem előbb-utóbb kapok rá választ.

Re: nincs cím

#496167 taresz Előzmény: #496165

Nem értelek. Hogy lehetett végignézni, hogy a profit semmivé válik és átfordul buktába?

Re: nincs cím

#496165 Gyuluska

Megértem az elkeseredésed, de azért ne túlozd el szerintem. Miért kéne már szégyenkezned egy rossz befektetés miatt, ilyen bárkivel előfordulhat... Mellesleg én is elbuktam egy budai közepes méretű lakás árát a csúcshoz képest, úgy hogy teljes egészében biztos nem jön vissza. Az átlagáram kb 4000 volt, úgy hogy még 2009-ben szálltam be.

Még egy gondolat: Arsene Lupin és Exmnbs negatív hozzáállása és szkepticizmusa az árfolyam alakulásának tükrében teljesen indokolt, de ha lehetne hozzájuk egy tiszteletteljes kérésem, leírhatnák, hogy ők mit tennének a cégvezetés helyében amivel a helyzet javulhatna. Eddig ezt hiányoltam tőlük és hálás lennék, ha efféle előremutató véleményt is hallhatnánk az örök pesszimistáktól.....

Re: nincs cím

#496122 taresz Előzmény: #496119

Nem hiszek középtávon az emelkedés lehetőségében. Az auditált jelentás nem ad rá okot. Ennek egyelőre reszeltek. Max egy kétes kimenetelű DT, de mint "befektetés" nem igazán gondolnám jó döntésnek. Elmúltak a szép idők....

Re: nincs cím

#496106 Gyuluska Előzmény: #496101

Valaki nagy technikai elemző guru mondhatna valamit....

Én kétesélyesnek érzem, szépen feljött a minimumhoz képest, de azért elég vaskos a mínusz.

Hogy látjátok elég lehet ez a mai performansz egy rövid fordulathoz?

Re: nincs cím

#496039 tigus Előzmény: #496024

elolvastam, igen a számok...

az a baj, hogy maga a beszámoló olvashatatlansága, illetve a félreérthető félmagyarázatok pont nem a tisztánlátást segítik elő.

többször megfigyelhető, hogy a felsorolásból al lényegtelen részt megmagyarázzák, a nagyságrendileg nagyobb tételt nem bontják i, így marad a találgatás, a bizonytalanság.

hét végén talán veszem a fáradtságot egy-két dolog megvizsgálására, de egyelőre állandóan elrettent a beszámoló színvonala.

ami nem hogy tőzsdei szintet nem éri el, de valamit magáraadó középvállalat is átláthatóbbat, követhetőbbet készít.

itt marad a rejtvényfejtés...

Romániát olvastam, megerősíti azt az elképzelésemet, hogy Zilah eladásra kerül. Gyergyót már szinte befejezték, elvileg termeli az Ebidtát.

bár az is igaz, hogy gyors, kiugró Ebidtát meg a beruházáson tudják realizálni

Re: nincs cím

#496024 matgab Előzmény: #496007

tigus hasonlóan látjuk a jelentést ezt már máskor is megfigyeltem.

Mi a véleményed a többi dologról amit én írtam ma a "Miért adtam el az Estart" topikban?

Re: nincs cím

#496007 tigus Előzmény: #495936

beleolvastam megint. (31.oldaltól érdemes)

az a gyanúm mintha angolról fordították volna le, és valaki olyan írta, aki még magyarul sem tud rendesen, nagyon gáz olvasni, egy csomó értelmezhetetlen kijelentés, a magyarázó szövegek nem az előtte lévő felsorolásra vonatkozna, több helyen c+c és c+v.

döbbenetesen gyenge a minőség.

ami jó volt az előző évben és fontos infot is tartalmazott (szegmens info) az meg átírták, úgy, hogy teljesen félreértelmezhető, és érdemi infot nem ad.

ha jobban megfigyeljük váltakoznak a betűméretek, amiből arra lehet következtetni, úgy ollózták össze.

egy csomó helyen hiányoznak a magánhangzók (ok szőrszál, de mégis minősíti a munkát)

a magyar mondat angolul fejeződik be (vagyoni értékű jogoknál)

üzleti kombinációknál a lengyel részt angolul is benne hagyják, ami érthető is, mert a magyar rész teljesen magyartalan.

és így tovább.

nem hiszem el, hogy nem érti meg az IT (főleg SCS), hogy ez járatja le igazán a céget, azok a közzétételek, amiket fércmunkában teljesítenek.

az,hogy a számok összevissza változnak, én nem tudom egy legyintéssel elintézni.

mert ugyan a múltról szól, de így hogy lehet komolyan venni a flash jelentésekben foglaltakat, vagy bármilyen közzétételt a jövőben.

tovább amortizálták a megítélésüket, a bizalmat, ebből kijönni nem lesz rövid idő.

az a helyzet, hogy egy társaság menedzsmentje, vezetése mindig a bajban vizsgázik, hogy mit kommunikál, milyen mélységben, mennyire nagy igaztartalommal.

ezt a lecet nem sikerült még átugrani....

Re: nincs cím

#495931 rbbj11 Előzmény: #495908

ha nullában zárna, az bizony erös fordulós jel lenne, mint amilyenek voltak a legutóbbi nagy ralli elött is. Az más kérdés, hogy kéne rá még egy megerösítö emelkedö gyertya