Regisztráció Elfelejtett jelszó

RFV

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489092 matgab Előzmény: #489066

http://profitline.hu/hircentrum/hir/260414/E-star-reszveny---erdemes-mar-beszallni?

Egy apróság az elemzés során szemet szúrt nekem, ami eddig fel sem tűnt:

"Tavaly a negyedik negyedévben 3,13 millió euró nettó vesztesége volt a főként hőtermelést és hőszolgáltatást végző cégnek, döntően a 2,9 millió euró pénzügyi veszteség miatt. "

Ha a pénzügyi veszteségtől eltekintünk (amibe nem tudom, hogy a kamatokat is beleveszik-e, vagy csak a határidőn elszenvedett árfolyamveszteséget), akkor a cég Q4-ben 0,23 millió EUR veszteséget ért el!

A Q4 során egy távhőüzemeltető cégnek igen erős pluszt kellene, hogy termeljen - hiszen annál jobb negyedéve már csak a Q1 kellene, hogy legyen - mert Q2 és Q3 során alig keletkezik bevétele, inkább csak költségei a fix költségek miatt!

Azaz ha már a Q4 is negatív önmagában - főleg akkor ha a 2,9 millió EUR magába foglalja a fizetendő kamatokat is és nemcsak az árfolyamveszteséget, akkor itt valami kurávra nem működik jól!

Ez az eredmény termelő képesség, vagy inkább képtelenség a jelenlegi igen nehéz likviditási helyzetben akár egy hamarosan (2012Q2-Q3) bekövetkező csődöt is előre jelezhet szerintem!

Mert a beruházásokra nincs pénz, amivel az eredményt javítani lehetne, így viszont úgy néz ki, hogy a cég még a főszezonban sem termeli ki a kamatfizetési kötelezettségeket sem , nemhogy a hitel tőke visszafizetésének lehetőségét! És ez így brutális...

Egyetlen menekülési lehetőség egy újabb óriási hitel(ek) lenne, amiből fedezhetnék az EETEK lezárását, a román projektek felújítását és mindezt úgy, hogy az legkésőbb a következő fűtési szezonban már brutális nyereséget termeljen! Persze egy ilyen helyzetben melyik felelős bank mer úgy hitelt adni, hogy a cég kamatköltségei relatíve ne emelkedjenek és a törlesztésre is képes legyen a cég? Ezt inkább tőkeemeléssel lehetne megvalósítani, de erről a jelenlegi bizalmi szint és árfolyamtrend mellett szó sem lehet!

matgab ajánlása: csak az überoptimisták tartsák!

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489091 hAliG Előzmény: #489077

Jah azt nem is írtam, hogy nyertem a 6-os lottón, de csak egy hármasom volt, viszont most vettem 5-ös lottót is!

Hétvégén megnyerem, aztán 1 mrd-vel megtépem felfelé ezt a szart! Előtte szólok majd, hogy vissza tudj szállni.

Nem is tépem meg, hanem inkább megtérítem a bukótokat! :) Utána meg agyonshortoljuk, nulla Ft-ig!

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489088 kerikoma Előzmény: #489078

Így van, már egy páran átéltük és szar érzés:((

Ügyes vagy Bendeguz, szép lassan vissza lehet hozni:))

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489086 Lxrose Előzmény: #489078

Az már akkor is kemény, ha nincs realizálva. Realizálva annyiban más, hogy ott már az emelkedés kockázata lebeg, mert egy túladott részvény ha korrekcióba kezd, akkor az lehet, hogy csak egyszer történik meg, de akkor esetleg hevesen zajlik le.

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489083 hAliG Előzmény: #489077

Ilyenkor arra kell vigyázni, hogy ne akard két nap alatt visszahozni, mert még nagyobb bukó lesz belőle.

Én kva szerencsés voltam anno a Humet felezés után, mert pár nap alatt dupláztam (visszajött minden), de szerintem ilyen csak egyszer van 10 évente.

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489080 Lxrose Előzmény: #489075

Na igen, olyanról már volt szó korábban is, aztán...

Sokan mondhatják, hogy hiszem, ha látom, és nem csak ezzel kapcsolatban. Kell pár hónap tettekkel, amelyek előremutatnak, és akkor az árfolyam is más lesz.

Mondjuk nem tudom, hogy Romániában hogyan szoktak alakulni a telek, de ha 3 hét kemény hideg volt és egy meg átlagos vagy enyhe, akkor az lényegesen többet jelent, mint ha az egész hónap átlagosan hideg. Azt meg nem látom, hogy ezen egy hét miatt (ha ott is enyhébb volt) miért lenne autómatikusan veszteség, illetve ha van, akkor az nem ettől függ szerintem. Ezeket inkább Bendegúznak írom, mert ő írta ezt.

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489078 zeeh_ Előzmény: #489038

Kemény, amikor az ember realizál egy nagy bukót. :(

Remélem, sikerül mielőbb ledolgoznod.

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489077 Bendeguz Előzmény: #489071

A megkönnyebbülést felváltotta a kereskedési kényszer, de ráültem a kezemre :)

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489075 exmnbs1 Előzmény: #489068

köszönöm

az előre haladott tárgyalások itt sajnos nem sokat jelentenek

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489071 hAliG Előzmény: #489038

Legalább így megkönnyebbültél kicsit, aztán ha hirtelen kivirulnak a dolgok, akkor is vissza tudsz szállni, úgysem fog ez +15%-on menni hetekig, úgy hogy ne lehetne beszállni.

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489067 hAliG Előzmény: #489063

Ez nem dupla alj...

Viszont, lehet, hogy 3000 alá nem engedik be. Fene tudja.

Kérdés, hogy hol jön meg a vételi erő, ami már lát benne fantáziát mindent egybevéve.

Re: E-STAR (heti) elemzés

#489065 hAliG Előzmény: #489059

Valahol 2380-2500 között van a rés, pontosan most nem néztem meg.