"1. Az államnak több bevételt akarsz?"
Ezt írtam volna?
"Bevételből épp elég van."
Sajnos nincs. Ha éppen elég lenne, akkor az azt jelentené, hogy bőven lehetne lopni belőle. De nem lehet. Erre remek példa az, hogy ahogy az uzsorából oszkogatást leállították, illetve kezdték felszámolni az előző két ciklusban, úgy zuhant össze az ország """gazdasága""", hiszen eltűnt belőle a fiktív pénzek garmadája. Vagyis, nincs elég pénz ENNYI feladatra. Természetesen ha a feladatokat csökkentjük (vagy az azokkal szembeni elvárást), akkor megint lehet elég a pénz, de a jelenlegi feladatokra és elvárásokra NINCS elég pénz.
"Az elkótyavetyéléssel mellé lőttél, mert azt sem a nagytőke vette el, hanem a politikusok játszották át a kezükre a mellékesért. Rohadtul nem mindegy."
Amennyiben? Mi is az eredménye? Amit piaci áron vettek meg, az megmaradt? Az sem maradt meg.
"Hogyan mennek ki pénzek állami beruházásokra."
Szerinted ebben van bármi újdonság? De akkor most vegyél elő egy számológépet és számolj két tétellel. Átlagos korrupció 16% a destruktív szervezetek szerint, ha ezzel visszaosztod a 600 milliárdos költségvetési hiányt amely szerinted ebből származik évente, akkor az 3750 milliárdnyi pályázati pénzt feltételezne 16% korrupció mellett, ráadásul ÚGY, hogy abból a 600 milliárdból SEMMI, azaz SEMMI sem marad benn az országban SEMMIFÉLE formában (tehát fogyasztási adó, építkezés, pocsékolás, akármi).
Gondolom ebből egyértelmű lehet számodra, hogy teljességgel képtelenség azt feltételezni, hogy a pénz elég lenne, hiszen még elméletben és a legvadabb számítás szerint sem lehet az.
EZ - mint sokszor leírtam - nem a korrupció éltetését jelenti, hanem egyszerűen annak a felismerését, hogy a korrupció teljes visszaszorítása sem jelentené azt, hogy már ne kellene vagy az adóbevételeket növelni, vagy a kiadásokat visszafogni. De nem a korrupcióra kell fogni a problémákat. A korrupció csak következmény, amely az alulfinanszírozottsággal jár együtt. Ez ügyben érdemes megfigyelned, hogy azon országokban kicsi a korrupció, amiben rendesen működik a finanszírozás és azokban a nagy, amelyekben nem üzemszerű a finanszírozás. Nem hiszem, hogy ezt tovább kellene magyarázni.
"Sajnos első kézből tudom, hogy mi folyik. Amit te baloldali, ősmszmp-s sunnyogásként rémálmodban elképzelsz az megy most is... mindenhol."
Persze, hogy az megy, miért változna meg bármi attól, hogy kormányváltás van? Nem a kormányokon múlik, hogy van-e korrupció, vagy sincs, hanem azon, hogy van-e elég pénz, vagy nincs. Éppen ezért értelmetlen a kormányokra, politikusokra mutogatni, mert ez egy "hallgatólagos megállapodás", amelyet a nép kötött a politikusokkal, és amely mostanában kizárólag azért repedezik, mert a néptől egyre több mutyit, korrupciót, adóoptimalizálást vesznek el, miközben a politikusokra vonatkozó rész változatlanul fennáll. EZ okozza a népnek a korrupcióellenes hangulatát, csak hogy észrevedd. Addig volt elégedett a nép, amig ment az állami vagyon számukra történő szétkótyavetyélése (bérlakások bagóért megvásárlása), vagy amig kölcsönből lehetett jó létet játszatni az emberekkel, de ahogy ezek megszűntek, egyből jön a "politikusok korruptak" című fellázadás.
Mert akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is.
És nem azért, hogy tényleg csökkenjen a korrupció. Ha nekem nem lehet, nekik se lehessen, ha nekem rosszul megy, nehogy nekik ugyanolyan jól mehessen.
"De ezt CSAK szabályozással tudja bevinni, máskülönben egy kis egyensúlyjavításhoz olyan szintű rombolást tesz, aminek semmi értelme. Csak erre látunk példát évtizedek óta."
Valóban? Akkor hová lett a magyar ipar és mezőgazdaság? Pont arra láttunk példát, hogy a tőkét szabályozással nem lehet kordában tartani, ahhoz az kell, hogy az állam kellő súllyal tudja a piaci folyamatokat rendben tartani. Ehhez pedig aktív szerepvállalás kell, mert egyébként a tőke profitoptimalizálásra törekvése ki fogja zsákmányolni és rabolni az államot, más szavakkal:
- lenyúl mindent, ami nyereségesen üzemeltethető, ám ezt olyan módon teszi meg, hogy az állam összességében kevesebb bevételre tesz szert, mint amikor még a birtokában volt a tulajdona,
- ezzel szemben meghagy az államnak minden szemetet és veszteséget, hogy működtesse az, hiszen az "gazdaságosan nem üzemeltethető",
amiből csak a vak nem látja, hogy az következik, hogy az állam valahonnan el kell hogy vegye a veszteségek és gazdaságosan nem üzemeltethető részek ellenértékét, és mivel nyereséget termelő érdekeltsége nem marad - így csak az emberek maradnak. Nem tudsz, mert még elméletben sem lehet úgy szabályozni, hogy ha az államnak nincs profittermelése, akkor ne az emberektől kelljen elvonni a pénzeket. Ahhoz, hogy ne az emberktől kelljen elvonni, ahhoz kellenek az államnak az egyéb működésből származó bevételek.
Tényleg olyan bonyolult ez? :)
"Majd kifejtenéd, hogy mi a különbség a flipper és a nyerőgép között? Kb. 3 oldal elég lesz... :)"
Ha nem tudod, hogy miről van szó, akkor felesleges magyarázni. Mondjuk írd be a googliba a két szót és nézzed meg, hogy mennyi közük LEHET egyáltalán egymáshoz. Kisebbségi a flipperek előtt? ROTFLMAO.
"(Segítek a lényeg az volt, hogy nem a gyárban dolgozik az illető, hanem a f*szt veri az uzsora mellett.)"
Én egyből értettem, csak megjegyeztem, hogy nyerőgépet írjál, mert az szól arról, hogy oda szórja be és veszíti el a pénzét, ez egy flipper esetében akkora marhaság, hogy csak úgy zeng tőle a ház. Most ezen mit kell felkapni a vizet?