Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Arany

Re: nincs cím

#432069 TrendMan Előzmény: #428555

Sajnos a nevezett cikket nem, de sok hasonlót olvastam én is.

Nem szabad az ilyen cikkek alapján dönteni, vagy inkább kontraindikátorként kell használni őket.

Egy példa:

http://www.finanzen.net/nachricht/rohstoffe/Interview-Blumenroth-Gold-gefaellt-mir-besser-als-Silber-1409903

"gold gefällt mir besser als Silber" = az arany jobban tetszik nekem, mint az ezust, mondja egy guru.

Ez alapján már-már vennél aranyat, de olvasni kell a sorok között és árértelmezni, hiszen:

gefällt = tetszeni

DE!

fallen = esni

azaz egyenlőre arany esésre lehet számitani, korai még venni :-DDD

Re: nincs cím

#428457 Profit Előzmény: #428451

Hát nagyon remélem, hogy lejön legalább 1600-ig, az már nekem nagyon jó lenne.....

Szerinted a le a valószínűbb?

Re: ?

#428450 rbbj11 Előzmény: #428441

vagy fel v. le, háromszögben elfogy a tér hétfőn ill. kedden. Mindenestere amelyik irányt válassza, innen 160 usd lehet benne egyszerre

Re: nincs cím

#428171 TrendMan Előzmény: #428086

Szerintem az arany most lutri, ha törik akár 1100-ig is mehet, de az is lehet, hogy megint felturbositják a kockázat elől menekülö befektetők, és/vagy 1540-röl pattan megint majd tovább oldalazik.

Én biztosabbnak látom most az olaj esését.

Re: nincs cím

#426541 TrendMan Előzmény: #426520

Grt!

Amit nem látok át, hogy időnként az arany mintha a dollár ár függvénye lenne, máskor meg leválik.

Azaz alap esetben a negativ gazdasági kilátások az arany drágulását váltják ki, de ez hol dollár árfolyam erősödéssel jár, máskor meg épp hogy a dollár gyengülése emeli az arany árát.

(Most ez a korrekció úgy kerek, ha a piac hosszútávú dollár erősödést vár és ezért ezt már most beárazza az arany árába.

1-2 hónapja a dollár erősödése pl. az Euroval szemben még nem volt ilyen egyértelmű, részben talán ezért tudott kialakulni a buborék.)

Re: nincs cím

#426520 Roller Előzmény: #426501

Korrekcióra számítok 1750 környékéig. Gyors volt a szakadás,bár talán ez nem csoda.

Kisebb gyertyák kellenének. Hosszabb távon 1200-1300-ig mehet. Ami még nagyon valószínű,hogy oldalazásba kezd 1500-1700 között.

Én 1919-ről shortolom és ma belevettem 1592-nél A profit így levédve.

Úgy látom itt mindenki é…

#426501 TrendMan

Úgy látom itt mindenki ért az aranyhoz, engem leszámitva.

Mik a rövid távú perspektivák innen?

Korrekció fel, vagy korrekció le tovább, a mélypont tesztelésével?

Re: nincs cím

#426363 hosszhuszár Előzmény: #426361

lehetséges, de még a hosszú emelkedőben van 1500 körül, ha nem fogja, kiesett abból....szerintem

ezüstöt is fogta idáig a csökkenő csati alja.

Re: nincs cím

#426361 lackok Előzmény: #426348

Szerintem egy kialakult ellenkező trendben már semmit sem számítanak a korábbi támaszok, csak azok amik most alakulnak ki. Egész egyszerűen azért mert a mostani szereplők fogják kialakítani nem azok akik akkor vették...

Re: nincs cím

#426357 Donoo Előzmény: #426349

következő pénznyomdánál érdemes sztem vásárolgatni, addig szerintem marad ez a lufidurranás

Re: nincs cím

#426348 hosszhuszár Előzmény: #426347

1590 en nem volt elég vételi opció.....

jöhet az 1560...

szerk.

Ebben a tempóban hamar meg lesz...