"A Mol Nyrt. országszerte 100 benzinkútjánál kezdi gyűjteni május közepétől a használt háztartási sütőolajat, amiből bioüzemanyagot állítanak elő. A háztartások többsége kiönti a használt olajat, ami jelentősen szennyezi a környezetet, egy csepp használt olaj mintegy ezer liter vizet szennyez."
http://greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=27410
"Sajnos a lakosság által használt olajnak csak kis része kerül a hulladékudvarokba, vagy lerakóhelyekre, jelentős mennyiség a lefolyókba vagy a szemétbe kerül. Ez igen káros, hiszen a csővezetékek falára lerakódva a csatorna dugulását okozza, a háztartási szemétbe öntve pedig nehezen lebomló anyagként jelenik meg a hulladéklerakókban. Ha pedig a sütőolaj gondatlanságból vagy szándékosan az élővizekbe jut, az még veszélyesebb: tavakban, folyókban a víz felszínén úszva meggátolja az oxigénfelvételt, így elpusztítja a vízi élőlényeket."
http://www.mol.hu/hu/a_molrol/mediaszoba/kozlemenyek/2011/kisutottuk__ide_vele__br_hozza_a_hasznalt_sutoolajat_a_mol_benzinkutakra_/ (kutak listája a linken)
Egyéb átvevőhelyek: http://www.humusz.hu/hulladekatvevok/kereso?tid=All&tid_1=All&tid_2=All&tid_3=All&tid_4=460&tid_5=All&postal;_code=&street;=&city;=&title;=