Regisztráció Elfelejtett jelszó

Genesis_Energy

Re: élménybeszámoló

#35333 Spade Előzmény: #35256

MrApricot, Moiser,

Köszönöm a választ, most már értem h mi történt, azért az még felmerül h miért tartották meg Rényit ? A kapcsolatai miatt ?

Továbbá kérdés h ugyanazt a profilt akarják-e folytatni napelem gyártás stb. mint eddig vagy azon is változtathatnak? és végül h miért örült ennek a fejleménynek a piac ? csak mert történt végre valami vagy a perspektiva is javult ?

Re: élménybeszámoló

#35315 Moiser Előzmény: #35314

Illetőleg nem is erről mondod, hanem egy másik mysterious 500k Geni részvényről ami szerinted a GSS mérlegében látható volt valamikor...

Én nem láttam ezért kérlek mutasd azt a mérleget.

Re: élménybeszámoló

#35314 Moiser Előzmény: #35313

Én nem mondtam hogy aGSSbe került. Ezt te mondod, de mi alapján?

Én azt mondtam az STP anyacéghez került.

Ezzel szavaznak a németek a mai napig.

Re: élménybeszámoló

#35312 Moiser Előzmény: #35304

Másrészt a tervezett ügylet bonyolultsága miatt ( ugye azt akarja, hogy a végén a geni részvények valamiylen formában átválthatóak legyenek a cégben levő Cogenco részvényekre, és ezáltal közvetlenül és ne egy kiüritett cégen át birtokolhassa a részesedését-ahogy a többi részvényes sem-), komoly szakemberek szükségeltetnek az igazgatóságba, akik átláják az ügy mind amerikai, mind magyar jogi és egyéb vonatkozásait és csak tökéletes megállapodást ill. papirokat irjanak alá, igy szükségszerű is volt...ezt túl is biztositotta magának (és nekünk).

:)

Re: élménybeszámoló

#35311 Moiser Előzmény: #35308

Persze az is lehet, hogy közvetlenül és nem a 'kezeken' át került aztána piacra, de semmin nem változtat.

A Fund megtartotta a többséget, és már a 2007es közgyülin is csak ennyit 'igért' és azt is csak a gyárak felépüléséig.

Nem olyan meglepő.

Re: élménybeszámoló

#35308 Moiser Előzmény: #35306

Nem, nem, az 1,2 milla az egy más ügylet volt, de egy bejelentésben volt a 2.

És valóban nem nevesitődött, lehet egyik baráti kéz sem haladta meg azt a mértéket ami jelentés kötelezett lett volna.

Re: élménybeszámoló

#35307 Moiser Előzmény: #35305

Nem. Ezt nem is állitottam.

Az stp az stp tecnologies-ért (ami GSS lett) kapta. Na.

Re: élménybeszámoló

#35306 exmnbs1 Előzmény: #35305

Ez a baráti kezeknek eladott 1.2m db része volt, aminek tulaja soha sehol nem nevesítődött

Re: élménybeszámoló

#35305 exmnbs1 Előzmény: #35296

STP a GSS-ért kapott 900K-t az ettől független, STP nem tulaj már GSS-ben közvetlenül

Re: élménybeszámoló

#35304 Moiser Előzmény: #35295

RG-t nem dobta ki, egyrészt másrészt eléggé világos, ha a Helix ügyet megnézed, hoyg miért.

Biztositék, hogy utsó pillanatban nem tesz keresztbe a megbeszélt ügyletnek senki.

Az ügylet részleteiből fog csak kiderülni, hogy mennyire járunk ezzel majd jól, de sztem csak egyértelmű paranoid túlbiztositás volt. Remélem hasonló előrelátással intézi majd a geni részesedés/befolyásszerzés kérdését a Cogencoban is.

:)

Re: élménybeszámoló

#35302 Moiser Előzmény: #35294

Rosszul fogalmaztam, az STP ügylet keretében, került át , nem a 25%ért.

Re: élménybeszámoló

#35295 exmnbs1 Előzmény: #35294

miért is húzta ezt?

Miért dobta ki RG-ket 2 évvel a mandátumuk lejárta előtt?

Re: élménybeszámoló

#35294 Moiser Előzmény: #35292

Igen, ebből 900k a németekhez került az STP 25%ért, egy részét pedig eladta kapcsolt vállalkozásnak, amiből nyilván került a piacra is, de szted mivel kereskednénk ha nem?

Persze lehetne 10k is a piacon, mint az RFVnél, és akkor az lenne baj.

Whatever.

Az a 'mostanában' pedig úgy tűnik már több mint egy éve, ugyanis azóta nem változik.

Még véletlenül se forduljon ám meg a fejedben, hogy azért nem ad többet, mert meg akarta tartani a többséget, hogy pl. amikor eljön az ideje, húzhasson egy olyat mint a mostani közgyüli :)

Neeem. Biztosan csak azért nem adja,mrt nem tudja kinek, és nem azért, hogy full controllban maradjon...ez a valószinű.

:D

Re: élménybeszámoló

#35292 exmnbs1 Előzmény: #35286

Elméletileg találtak: folyamatosan ezt mondták, hol erre hol arra

gyakorlatban persze soha

Fund 2 részletben jegyzett több, mint 5.9m rv-t.Most 3.5 m van neki.......

0-ról 2.4m-ra 40%-ra nőtt a közkéz. Viszont mostanában illikvid a rv, így nem tudják adni

Re: élménybeszámoló

#35289 Moiser Előzmény: #35285

Jól van.

Valszleg az volt a céljuk, hogy sok kicsi bukjon a papiron :)

Mind1.

Attól, hogy a végtelenségig bizalmatlan vagy, semmi nem változik, max. nem keresel rajta (amit racionálisabb magatartás mellett is megtehetnél), és még egy páran szintén.

Én a magam részéről a fenntartásaimmal együtt is tudom élvezni az ilyen 20% emelkedőket.

Üdv

Re: élménybeszámoló

#35286 Moiser Előzmény: #35283

Ezen a szinten egyelőre ez egy igéret.

Ami a végeket illeti egyáltalán nem bonyolult, van egy offhsore Fund a többségi tulaj 2 al-alappal (egyik a tech. aminek keretében a Genit pátyolgatja),annak van egy üres amerikai cége (nem offshore), amit előzőleg egy másik akvizióhoz kivánt felhasználni, a biotech. alapjának ügyletei között, azt utsó pillanatban megakadályozta az egyik akvirálni kivánt cég igazgatósága. A cég a Cogenco. Ennek vanak részvényi, de nem kereskednek vele, tekintettel arra, hogy 97% van a tulajnál.

Most elméletileg talált egy befektetőt, aki feltőkésitené (átvenné) az üres cégét, és megvenné a Geni leányait, hogy egy amcsi cég keretein belül valósitsa meg az üzleti tervet, ezért a Geni részvényesek az amcsi cég részvényeiből kapnak majd cserébe.

A feltételeket elvileg május31ig kell kidolgozniuk de egy már biztos, kell hogy legyen a cégben 50m usd hogy egyáltalán szóba kerüljön, és magát a tranzakciót Júni végéig végrehajtani, de épp emiatt még semmi sem biztos, és nem ismerjük a részleteket.

Pár hónap kérdése és meglátjuk. Pl. lehet nézegetni a SEC honlapját, hogy a Cogencoval kapcsolatban jön-e a bejelentés tőkeemelésről tul. struktúra változásról etc ugyanis a cég tekintve hogy nm offshore bejelentés köteles...nehezen lehetne 'gyanús' módon ellopni a Geniből bármit.

A Fundak ez kb . pont annyira utolsó esélye és jól felfogott érdeke, akárcsak az,hogy a geni megfelelő kompenzációban részesüljön a leányokért, tekintettel arra, hogy a geni részvények közel felével ő rendelkezik, és lehúzhatja a Tech alapját is a wc-n, amennyiben nem következik be értéknövekedés/ gyárak megvalósulása.

Minden más hablaty. Ex szerint már 2 éve sem kellett volna hogy legyen részvényük, mert szerinte mindig ők öntenek és tömnek, ehhez képest fix dbszámmal rendelkeznek egy jó ideje, és amit eladtak, azt jelentették is.

Lehet fogadni a sikerre és venni, vagy kihasználni hogy van érdeklődés és kiszállni. Mint akármilyen más cég esetében.

Pont.

Re: élménybeszámoló

#35285 exmnbs1 Előzmény: #35284

Semmi nem sikerült nekik, ezen mit részletezzek?

A kisbüfik átvágása a mutyi az én szememben nem számít sikernek, bocs.

Re: élménybeszámoló

#35284 Moiser Előzmény: #35280

Ezaz ex 'tájékoztasd' a népet köztudott dolgokról. ('ezeknek soha semmi jön össze' azért komoly érv)

:)

Van rá egy egész hosszú hétvége..