Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

BUX 1012

Re: nincs cím

#267464 BudFox Előzmény: #267454

SP futures már +0,92 őn jár minket meg egyre csak adnak..mi lesz itt ha USa lefele korrigál ?

Sziasztok! Nagyon mosta…

#267436 Zabás

Sziasztok!

Nagyon mostanában ne számítsatok rám, nem igazán leszek! Ugyanis bekapcsoltam a nagy gépemet és leverte a nagy biztosítékot a villanyóránál! :(

Így marad a laptop amivel nem tudok úgy pörögni!

Remélem csak a táp adta csak meg magát, annak is a 230V része! Nem hinném, hogy más tudna ekkora galibát csinálni a villanyóránál!

HAti long! :) Én megtartom, DOW a 200-napos /exponenciális/ felett, SNP meg alulról gyengíti, negyedszerre!!

Rég kereskedtem grafikonrajtoló nélkül!

Re: nincs cím

#267422 Waszeitung Előzmény: #267411

Ha ma nem is,de mindenképpen lesz lentebb,én nekifutok a hosszútávú shortépítésnek,amíg el nem pattan egy húr,kezdőcsomag megvan :D

Re: nincs cím

#267411 BudFox Előzmény: #267406

én még tartom a shortokat...nekem ez csak egy gyenge próbálkozásnak tűnik USA részéről hogy emelkedjenek....

lesz ez ma még alacsonyabban is úgy vélem..

Re: nincs cím

#267374 BudFox Előzmény: #267328

gondoltam hogy az SP futurest már nyitásra felrángatják jó magara....

200 napos hol van most az SP -nél ?

Azt észrevettem, hogy so…

#267328 Zabás

Azt észrevettem, hogy sokan nem tudnak másban gondolkodni, csak short ill longban! Arra nagyon kevesen gondolnak, hogy realizálás miatt is nőhet ill. csökkenhet egy adott instrumentumnak a jegyzése.

Ha esik a papír csak az lehet hallani/olvasni, hogy a shortosok akcióba léptek vagy fordítva, hogy a longosok veszik a papírt!

Sokszor nagyon tévesen, míg a shorots nem adja eszetlenül addig egy longban ülő pánikszerűen akar megszabadulni a felhalmozott készletétől lehetőleg még pluszban!

Ugyan ez fordítva is igaz longos megpróbálja minél olcsóbban megvenni ha lehet, míg a shortos SC-t csinál.

Ezért sokan tévesen ítélik meg az irány alakulásának okait! Persze mikor esik az instumentum közben nyílnak a shortok is de elsősorban nem ezért esik az ára. Ezért is gondolom azt, hogy a HATIT is lehet nemsokára magasabbról is adni, mert az okos shortos nem az első pánikot használja ki full pakk indítására!

Természetesen erre sem szabad mérget venni amit ide én leírtam, de sok könyv amit elolvastam a Tőzsde pszichológiáról trendek alakzatok kialakulásáról mind arról az örök szabályról ír amit az ember nem tud leküzdeni ezért is ismétlődnek meg az alakzatok és lesznek elérhetőek a célárak! Ugyanis az ember a saját tudatán nem tud felülkerekedni és megy a csorda után!

Lehet nem kellet volna annyi könyvet kiolvasnom amit 2 éves tőzsdei pályafutásom alatt megtettem /míg suliba jártam addig ennek a töredékét még ki sem nyitottam/ ugyanis nem tudok soha azonosulni a csordával és mindig megpróbálok felülkerekedni a saját pszichomon! Most ennek a leküzdése számomra az elsődleges cél!

Re: nincs cím

#267324 Robag Előzmény: #267318

Nem teljesen követlek. Amikor a shortos ki akar szállni, akkor nem adja, hanem veszi a papírt.

Re: nincs cím

#267318 Kezdő Előzmény: #267130

Nem lehet, hogy az a magyarázat, hogy rengeteg oti shortos akart kiszállni, és azért nem ment fel az ár, mert ők adták a papírt? Aztán egyszer csak elfogytak ezek a shortosok, és akkor indult az ár felfelé?

Korábban valaki beírta, hogy mennyi az OTP shortok száma, és sokkal magasabb (talán 6M?) volt, mint az előző hónapban!

(Capablankával ezt valószínűsítettük pénteken...)