Regisztráció Elfelejtett jelszó

Genesis_Energy

Re: Közgyülés

#25395 Mercurius Előzmény: #25393

Akkor a pénz a helyén, ahol kell, a leányban, a maradék meg, az a 7.365.000 HUF, marad az anyjában (NYRT), kávéra, működésre elég lesz még pár napig. :-D Aztán jöhet a pontpontpont.

Re: Közgyülés

#25393 Moiser Előzmény: #25391

A megvalósítandó gyárberuházások előkészítésével kapcsolatos költségeket a holding

finanszírozta. Az év folyamán további hiteleket nyújtott, melyeket részben tőkeemelésre használt

fel. Így került sor tőkeemelésre a Genesis Solar España S.L-ben társaságban. A december végi

állapothoz képest változás, hogy a cégbíróság 2009. február 7-én bejegyezte a társaság új

alaptőkéjét, mely 7.247.766 Euro lett.

Ez kb. 2 milla euróval több, mint decemberben.

Re: Közgyülés

#25391 Mercurius Előzmény: #25323

Mit sipitozol exmnbs?

A spanyol telket a Spanyol leányvállalat vette meg anno. Most mi lett hova apportálva és ezt hol látod?

A Te linkedből:

"Az ingatlanok között mutatjuk ki a Genesis Solar Espana által 2007. évben vásárolt földterületet, és beruházással kapcsolatban eddig felmerült költségeket. Az ingatlanon spanyol gyártóbázis építését tervezi a Társaság."

ESZKÖZÖK/FORRÁSOK ÖSSZESEN (2008.06)

5 142 585

Saját tőke összesen

5.032.192

ESZKÖZÖK/FORRÁSOK ÖSSZESEN (2008.12)

5.170.460

Saját tőke összesen

4 314 925

Ezekben a számokban meg nem látok olyan drasztikusan nagy hiányt... átcsoportosítások vannak, nem pedig kiszedés a cégből.

Re: Közgyülés

#25388 Moiser Előzmény: #25361

Ex attól pl. miért menekülne a befektető, hogy az ingatlan átkerült a leányba? Elvégre arra keresnek vevőt vagy? :)

Re: Közgyülés

#25364 exmnbs1 Előzmény: #25363

Fél év alatt -1mrd HUF, háromnegyed évkor pedig "enyhén pluszos" volt a beszámoló szerint. Mire is ment el?

Re: Közgyülés

#25363 exmnbs1 Előzmény: #25362

Szerinted egy ilyen cash pozival van jelölt?

Még érhet meglepetés, az audit alatt lefuthat mínuszba és akkor....

Re: Közgyülés

#25362 Gudakes Előzmény: #25361

A leendő befektető valószínűleg nem egy ilyen egyoldalas kimutatást kapott a döntésének meghozatalához.

Egy ilyen cégnél mindenki tudja, hogy csak kiadások vannak, és még jó ideig azok is lesznek. Bevétel a termékek értékesítéséből lehet valamikor, nyereség meg ki tudja mikor?

Szerintem nem a befektető megléte a kérdés, hanem az, annak ajánlata mennyire kedvező a Genesisnek, és a kisbefektetőknek.

Re: Közgyülés

#25361 exmnbs1 Előzmény: #25360

Ettől a tények még tények. Ez egy szakmai fórum. Kijött egy mérleg. Semmilyen személyeskedéssel nem lehet se jobbá, meg nem történné tenni. A potenciális befektető sem fog mást látni, ezt fogja nézni és menekül.

Re: Közgyülés

#25360 Gudakes Előzmény: #25358

Részemről az ajánlat:

Ha hozol valakit, aki komolyan azt állítja, hogy az én buzdításomra vett Genesist, és emiatt bukott, annak ezennel ígérem, hogy kifizetem a bukóját!

Bár az olyan ostoba, aki egy tőzsdefórum bejegyzés alapján dönt a befektetéséről az megérdemli a sorsát.

Az, hogy bíztunk, sőt még most is bízunk a projekt megvalósulásában, vagy az arra való őszinte törekvésben, és erről beszéltünk, az hibaként, vagy szándékos megtévesztésnek nem róható fel.

Ha itt is elkezded azt a hangulatot amit a Pf-en csinálsz, akkor ide sem írok többet, de szerintem más sem fog.

Re: Közgyülés

#25358 exmnbs1 Előzmény: #25335

Majd ha te is triumfálj, ha lesz mire. Addig is gondolj azokra, akiket beültettél

Re: Közgyülés

#25336 Gudakes Előzmény: #25335

De mindegy, tőlem, ezt a topikot is sajátítsd ki nyugodtan, ha a Pf már nem elég.

Re: Közgyülés

#25335 Gudakes Előzmény: #25333

Nem az a bajom ismét, amit mondasz, pláne, hogy most nincs Genesisem, hanem a piszkos kárörömöd, az önigazolási orgazmusod!

Re: Közgyülés

#25323 exmnbs1 Előzmény: #25315

Übergáz a mérleg!!!!!! Lásd pf-n

Minden érték ki van szedve a cégből, ingatlant beapportálták sp. Solarba!!!!!

Re: Közgyülés

#25321 Gudakes Előzmény: #25315

Nem tudtunk meg újabb fejleményeket a tranzakcióval kapcsolatban, és időben is húzódik.

Az viszont, hogy a Fund javasol valakit, azért lehet érdekes, mert azt jelenti nem akar kihátrálnia cégből.

Kíváncsi vagyok ki megy? Ha valamelyik magyar tag helyére tesz valakit a Fund az jó jel, mert azt nekem azt mutatná, hogy a pozícióját szeretné erősíteni, az új tulajjal szemben, bár ki tudja, lehet az ő "makacsságuk" miatt nem sikerült eddig nagyot lépni előre.

Meglátjuk.

Re: Közgyülés

#25316 exmnbs1 Előzmény: #25315

Már megint igazam lett, nincs befektető a spanyolra((((((( Erre kellett volna vennetek....

Viszont a felmentvényes pont egész jól ki lett dolgozva helyette, hogy mentsék magukaT))))

Re: Közgyülés

#25315 MrApricot Előzmény: #25306

ezekből is főleg a 9.-11. lett volna érdekes

nos, a 9. pont ezek szerint gyakorlatilag tovább csúsztatva.. ennek nem örülök, ez lett volna a lényeg!

másodszori olvasásra találtam benne egy információmorzsát: az igazgatóságba a Fund fog új tagot jelölni; persze ki más? itt is jobban örültem volna, ha már az új tulaj emberéről lett volna szó

Re: Közgyülés

#25306 Gudakes Előzmény: #25302

Lényeges pontok:

8. A vezető tisztségviselők 2008. üzleti évben végzett munkájának értékelése és határozathozatal a részükre adandó felmentvény tárgyában

A vezető tisztségviselők munkájukat az előzetesen meghatározott és egyeztetett munkatervnek megfelelően végezték, a cég irányító és munkaszervezete a kibővített tanácsadói körrel, megfelelő szakértelemmel és tapasztalattal rendelkezik a társaság célkitűzései eléréséhez. Az előterjesztés javasolja a felmentvény megadását a vezető tisztségviselők részére.

9. A Genesis Solar España S.L. leányvállalattal kapcsolatos tranzakció feltételeinek jóváhagyása

A tranzakció feltételeinek véglegesítésére még nem került sor. A megállapodást követően az Igazgatótanács új közgyűlés összehívását kezdeményezi a tulajdonosi döntés meghozatalára.

10. Igazgatósági tagok lemondása

Helyszíni előterjesztés alapján.

11. Igazgatósági tagok választása

A Genesis Investment Fund szóbeli előterjesztése alapján.