Íme a tudatkutatás legújabb eredményei:
https://www.portfolio.hu/global/20241021/megdobben...
A gombák egy japán erdőben éppen úgy viselkednek, mint az ember, ha az egyik agyféltekéjének bizonyos területeit nem tudja használni (lásd előző 'bejátszás').
Gondolom innen mindenki számára világos, hogy mi a megoldás.
Innen már csak egy lépés!
Ha ez mind igaz, akkor elég sötét jövő elé nézünk:
https://www.portfolio.hu/krtk/20241013/rosszul-als...
"Számos kutatás mutatott rá arra, hogy már egy kisebb alvásveszteség is (legyen akár egyszeri vagy napról-napra rendszeresen jelentkező) mérhető hatással van életünk számos aspektusára. A tavaszi óraátállítás, amikor az órákat egy órával előbbre állítjuk, egy egyszeri, mérsékelt alvásidő-csökkenést okoz (hasonlóan egy kánikulai naphoz), ami után megnövekszik például az autóbalesetek, az öngyilkosságok és az infarktusok száma. Más kutatások az időzónák határának két oldalán élőket vizsgálják, és azt használják ki, hogy a határ egyik oldalán egy órával később megy le a nap, ami néhány perccel csökkenti az átlagos alvásidőt. (Ez az állandó alvásidőcsökkenés a klímaváltozás hatásával rokonítható.) Azok, akik az időzóna „kevesebbet alvó” felén élnek, alacsonyabb fizetéssel rendelkeznek, alacsonyabb pontszámot érnek el az iskolai teszteken és az egészségmutatóik is rosszabbak. Mindez azt sugallja, hogy a magas hőmérséklet alvásidőt csökkentő hatásának is lehetnek az egészségre, a kognitív és munkaerőpiaci teljesítményre vonatkozó következményei. Különösen igaz ez azok esetében, akik alvásmennyisége jelentősebben csökken a hőség hatására. Éppen ezért fontos lenne tudatosan készülni a hőhullámokra és figyelembe venni, hogy egy szokatlanul meleg nap az alvásunkat is számottevően befolyásolhatja."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240528/el-akar...
"Cal Newport, a "Lassú termelékenység" szerzője szerint a termelékenység nem a gyorsaságról, hanem a minőségről és kevesebb munkára fókuszálásról szól. A lassítás és a problémamegoldás képességének fejlesztése, valamint a főnökök bizalmának elnyerése kulcsfontosságú lehet a sikerhez. Newport hangsúlyozza a szervezettség és kommunikáció fontosságát, amelyek hozzájárulnak a munkahelyi stressz csökkentéséhez és az önállóságra növeléséhez - közölte a CNBC."
https://www.portfolio.hu/uzlet/20240508/hogy-izlik...
"„Nincsen ingyen ebéd.” – így szól a közgazdaságtan klasszikus tétele: egy, a jelenben meg nem fizetett költség később végül más formában erőteljesen, sokkoló mértékben jelenhet meg, és valakinek meg kell fizetni az utolsó fillérig. Az üvegházhatású gázok kibocsátása, és az eredményeként megjelenő klímaválság tipikus „potyautas” probléma, ahol az elméleti „közlegelő” maga a Föld klímája, és annak „tragédiája” a közelgő klímakatasztrófa."
Gondolom nagyobb mintákból dolgozik, mint a minket körülvevő mikró környezet...
Ez a család vs baráti világ összecsapása zajlódhat le a fejlett világban...
Nehezen tudok azonosulni azzal, amit elmond. Lehet bennem van a hiba.
Érdekes módon Friderikusz érvei és gondolkodása számomra sokkal értelmesebbnek tűnik.
Ez az arc olyan benyomást kelt, mint akinek annyira bejött az élet, hogy már csak bakugrásban tud gondolkodni az élet dolgairól, talán soha nem volt szorult helyzetben és kevés valószerű problémát kellett megoldania.
Mi az, hogy a baráti világ?
A családi világot értem, bár az is inkább a törzsi világra volt eddig is igaz.
De mi az a baráti? A baráti köröd baráti (többnyire), a világ meg a pénzről szól. Annak tűnik barátinak, aki sörözőből táborba, táborból vendégségbe, vendégségből az asszonyhoz megy, majd onnan irány a söröző.
De természetesen tévedhetek is :-)
Rengeteg dolog jut eszembe erről.
Elsőként az, hogy az úr megjelenése maga is kicsit majomszerű.
Az én olvasatomban, 2003hoz képest 2014ig oldalazás volt, majd 2015től kilőtt és ha nem nézem a covid hatást, akkor is közel 40%al nőtt az öngyilkosok száma 10-19éves korosztályban...
A lenti grafikon azt mutatja hogy 2019 és 21 között átlagosan miként oszlott az öngyilkosok száma különböző korosztályok közt...
Az zavarhat be, hogy az egyik 2003-hoz viszonyít, a mási meg 3év átlagát mutatja...
Jól értelmezem, hogy a diagram üzenete a következő:
A 2. diagram szerint a férfiak bármely korosztályában jóval magasabb az öngyilkosságok aránya, de a Covid idején (1. diagram) elsősorban a fiatal nők között ugrott meg.
Vagy te mást látsz?
Szerintem elég ellentmondásos, egész más ez így, mintha a két diagramot fordított sorrendben tálalták volna.
Az nem covid adat, csak be van jelölve, hogy akkor volt a covid.