Regisztráció Elfelejtett jelszó

Auto-motor technika

akucsere 17miska

#1502042 Ddavid Előzmény: #1502036

Ez a durva, hogy nem is akkuval van gond, de akkor is alaktrészekel úgy levesznek, hogy fáj. Mint a VW e-Golf csapágycsere komplett motorral 4,5 misiért, de még a 800-1.2 misi is sok érte. BMW I3 hátsó csomagtér ajtó (mert üveg) 600 ezer... Kompresszor csere full munkával 1.2 millió. Nem csoda, hogy annyira nem kapkodnak a vásárlók értük, mert így hamar elmegy az előny és jelentős prémiumot fizetnek rá...

A helyet fokozódik

#1501931 TrendMan Előzmény: #1501928

Ez talán amolyan kíváncsi kamera felvétel volt.

Nagyon vicces, amíg nem jön ott szembe egy gyalogos.

A helyet fokozódik

#1501928 Koffein

amikor már azt se tudod, hogy gyalogos vagy-e, vagy egy paraszt bmw.s... XD

Másként emlékezett

#1501774 Koffein Előzmény: #1501770

Kifele menekülnek az emberek, visszafele meg irtóznak visszajönni, ezért lassabban jönnek :))


Másként emlékezett

#1501770 TrendMan Előzmény: #1501596

Ezt követtem én is, nyilván nem így emlékezett, hanem nem tudott mit mondani, ezért ezt mondta.

--- más -->

https://telex.hu/techtud/2024/08/10/auto-fogyaszta...

"A győri egyetem korábbi dékánja szerint azáltal, hogy az autók egyre erősebbek és csendesebbek, egyre dinamikusabban is vezetjük őket, vagyis másként, mint amit a WLTP szabvány kitalálói elképzeltek. Misem jobb példa erre, mint, hogy sok kézi váltós autó műszerfalán felvillanó föl- és lefelé mutató nyilakkal segítik a vezetőt, hogy mikor váltson sebességet, aki viszont követi ezeket utasításokat, az talán eléri a WLTP-nek megfelelő fogyasztást, egyúttal viszont néha rángatni fog az autó és kiesik a forgalom rendes ritmusából is."

--- más --->

Tegnap Érd felé elhagytam a várost egy 2x2 sávos 'gyorsforgalmi úton' (hivatalosan nem, de kialakításában igen).

Piros lámpától indulva elmaradt mögöttem a sor, de én a hetvenes táblánál nem mentem nyolcvan fölé, hát látom, hogy egyszer csak az egész bagázs utolér, ezért lehúzódtam a jobboldali sávba.

Ekkor húsz autó 100-110 kilóméter per óra sebességgel elhúzott mellettem (és a hetvenes tábla mellett) a belső sávban.

A végén jött egy mikrobusz csupán 109 kilóméter per órával, az még rám is dudált.

Ez éppen azon az egyik szakaszon történt, ahol állítólag fix traffipax is települ/települni fog.

Érdekes, hogy ugyanezen a szakaszon visszafelé mindenki nagyon decensen hajtott és én nyolcvan kilóméter per órával úgy tűnt, hogy pofátlanul gyorsan közlekedem.

Noormálisak a zemberek?

traffipax és helyismeret hiányában

#1501528 Koffein Előzmény: #1501525

Az önvezetésben én is kételkedem, max egy jó ideig autópályán fogják engedélyezni itt az euban, ahol az útjelzések jól láthatóan fel vannak festve, Mo-on még 50év, mire biztonságosan rámerik engedni... :P

Ez azért durva, nincsenek szavak, hogy ilyenek közlekednek a forgalomba... tuti nem volt tiszta azaz ember, valami szer volt benne...

traffipax és helyismeret hiányában

#1501525 TrendMan Előzmény: #1501392

Kételkedem abban, hogy az önvezető autók megoldanák ezt a problémát. Ha egy aranyifjú a 'kick'-et keresi, akkor meg is fogja találni.

----------------

Viszont itt sem áll meg a magyarázat, miszerint vidéki sofőr nem ismerte az utat és nem tudta, hogy kétirányú:

https://index.hu/belfold/2024/07/29/baleset-tenyek...

Tele volt a gyorsforgalmi, mindkét sávban folyamatos volt az autósor, minden épkézláb ember egyből látja, hogy a közlekedés kétirányban történik - még az is, akinek nincs helyismerete.

traffipax hiányá ban

#1501392 matgab Előzmény: #1501391

Vagy még inkább az önvezető autók elterjedésében.

Sztem még kb 10-15 év és el fogjuk érni azt a technikai színvonalat, hogy nyugodtan kivehetjük az emberek kezéből a volánt és szállítsanak a gépek. És természetesen be lenne állítva, hogy bár gyorsabban mehessenek a gépek a mai határoknál (ha a gép reakció ideje gyorsabb lesz az embernél), de senki nem lépheti át a szabályokat.

Ehhez persze az is kell majd, hogy az indokolatlanul kitett, kint felejtett korlátozó táblákat kihelyező cégeket /szervezeteket is büntethessék.

traffipax hiányá ban

#1501391 matgab Előzmény: #1501389

hát azt nehéz. Akkor már inkább pszichológiai teszthez kellene kötni a jogosítványt.
De ezeket mind nehézkes ellenőrizni, bőven lenne, hogy papa autóját vezeti fiacskája stb stb.

Csak a drákói szigorban látom a megoldást.

traffipax hiányá ban

#1501386 matgab Előzmény: #1501376

én nem tudom, hogy mivel lehetne az ilyen faszkalapokat elrettenteni attól hogy így vezessenek.
Én csak a minimum 10 év letöltendő fellebezési lehetőség nélkül opciót látom, mint büntetést, de nem lennék elriadva attól sem, hogy ilyen esetben az autóra, mint fegyverre tekintene a btk. és fegyverrel elkövetett emberölésnek minősítené, gondatlanságból, de súlyosbító körülményként, hogy tudatában van annak, hogy "ilyen fegyvert" hordoz magával.

Kvázi ugyanolyan módon ítélném el, mint egy olyan embert aki tömegben lövöldöz véletlenszerűen egy téren. Terrorizmus. Hiszen ezek az emberek terrorban tartják a normális többséget.

Viszont nagyon sok ilyen embert kellene rengeteg ideig őrizgetni a börtönökben, nagy költséggel.

Tehát akkor már egyszerűbb a kényszermunkára ítélni. Aztán választhatna, hogy Szibériába adják el bányába, vagy az ukrán frontra katonának. Az oroszok meg az államnak fizetnének a munkaerőért.

Ez egy sokkal gazdaságosabb, hatékonyabb és elrettentőbb erejű módszer lenne, mint 10 év börtön.

Szaros 20 évesek, akik miután meggyilkolták az áldozatukat, ijedtükben megpróbálnak elszaladni, mert gyáva szar emberek, akik nem vállalják a felelősséget a tetteikért.

Rohadjanak meg valahol Mariupolnál azt ott mutassák meg mennyire fasza gyerekek!

traffipax hiányá ban

#1501380 TrendMan Előzmény: #1501377

Nyilván csak ironizáltam.

Bármilyen szabály értéke zéro, ha nincsenek rendőri erők, amelyek érvényt szereznek neki.

traffipax hiányá ban

#1501377 Koffein Előzmény: #1501376

Ezt szerintem traffipax sem állította volna meg. Aki a piroson így átmegy, az leszarja a traffit.

Nekem tetszene a német modell, éjszakára zajvédelem, 50 km/h max... a városba mindenhova álló és mozgó traffikat kirakni... 30ra levenni mint a németeknél, azt túlzásnak érzem, de 50 az reális...