Regisztráció Elfelejtett jelszó

Másként emlékezett

TrendMan Előzmény: #1501596

Ezt követtem én is, nyilván nem így emlékezett, hanem nem tudott mit mondani, ezért ezt mondta.

--- más -->

https://telex.hu/techtud/2024/08/10/auto-fogyaszta...

"A győri egyetem korábbi dékánja szerint azáltal, hogy az autók egyre erősebbek és csendesebbek, egyre dinamikusabban is vezetjük őket, vagyis másként, mint amit a WLTP szabvány kitalálói elképzeltek. Misem jobb példa erre, mint, hogy sok kézi váltós autó műszerfalán felvillanó föl- és lefelé mutató nyilakkal segítik a vezetőt, hogy mikor váltson sebességet, aki viszont követi ezeket utasításokat, az talán eléri a WLTP-nek megfelelő fogyasztást, egyúttal viszont néha rángatni fog az autó és kiesik a forgalom rendes ritmusából is."

--- más --->

Tegnap Érd felé elhagytam a várost egy 2x2 sávos 'gyorsforgalmi úton' (hivatalosan nem, de kialakításában igen).

Piros lámpától indulva elmaradt mögöttem a sor, de én a hetvenes táblánál nem mentem nyolcvan fölé, hát látom, hogy egyszer csak az egész bagázs utolér, ezért lehúzódtam a jobboldali sávba.

Ekkor húsz autó 100-110 kilóméter per óra sebességgel elhúzott mellettem (és a hetvenes tábla mellett) a belső sávban.

A végén jött egy mikrobusz csupán 109 kilóméter per órával, az még rám is dudált.

Ez éppen azon az egyik szakaszon történt, ahol állítólag fix traffipax is települ/települni fog.

Érdekes, hogy ugyanezen a szakaszon visszafelé mindenki nagyon decensen hajtott és én nyolcvan kilóméter per órával úgy tűnt, hogy pofátlanul gyorsan közlekedem.

Noormálisak a zemberek?